Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Rusza przebudowa skrzyżowania ulic Hetmańskiej i Dmowskiego - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Rusza przebudowa skrzyżowania ulic Hetmańskiej i Dmowskiego
26-07-2020 20:54   Janusz Ludwiczak
Po Głogowskiej i Jarochowskiego kierowców czekają kolejne utrudnienia. W poniedziałek rozpoczyna się przebudowa skrzyżowania ulic Hetmańskiej i Dmowskiego.

W związku z prowadzonymi pracami w pierwszym etapie, od poniedziałku 27 lipca nie będzie możliwości przejazdu na wprost ulicą Dmowskiego w kierunku Górczyna oraz bezpośredniego skrętu z ulicy Dmowskiego w Hetmańską (od strony Potockiej). Objazd wyznaczony zostanie ulicami: Potockiej, Kolejową i Hetmańską.

Jak już informowaliśmy w połowie marca Zarząd Dróg Miejskich ogłosił przetarg na przebudowę skrzyżowania ulicy Hetmańskiej z Dmowskiego. Inwestycję tą za kwotę 434 233,73 zł zrealizuje gnieźnieńska firma usługowo-handlowa "Anna".

– Przebudowa skrzyżowania zakłada stworzenie dwóch szerokich azyli dla pieszych, pomiędzy jezdniami ulicy Hetmańskiej a torowiskiem tramwajowym. Projekt obejmuje również przeprojektowanie geometrii skrzyżowania wraz ze zmianą promieni skrętów w prawo. Z kolei w miejscu lewoskrętu z ulicy Hetmańskiej (od strony Głogowskiej) w Dmowskiego zajmie zieleń. W projekcie założono także wzmocnienie nawierzchni ulicy Hetmańskiej (kierunek Rondo Starołęka) przed skrzyżowaniem z Dmowskiego na długości ok. 70 metrów – informuje Zarząd Dróg Miejskich.

Inwestycja ma zostać zrealizowana po tym, jak w czerwcu zeszłego roku doszło w tym miejscu do tragicznego wypadku, w wyniku którego motornicza tramwaju potrąciła 8-letniego chłopca. Z ustaleń biegłych wynika, że na skrzyżowaniu nie powinien znajdować się ani chłopak ani tramwaj, gdyż zarówno pieszy jak i motornicza mieli czerwone światło.

– Główną zmianą będzie wybudowanie wysepki dla pieszych – w miejscu gdzie obecnie jest pas wyłączony z ruchu. Ma to zwiększyć bezpieczeństwo przechodzących przez przejście. Dodatkowo zmieni się geometria wlotów ul. Hetmańskiej, dzięki czemu poprawi się między innymi widoczność.
Oprócz tych prac, po obu stronach torowiska przy przejściu dla pieszych ułożony zostanie nowy chodnik z płyt betonowych. W zakres robót wchodzi także wydłużenie w kierunku skrzyżowania wysp dzielących na obu wlotach ul. Dmowskiego oraz obsianie trawą nieutwardzonych terenów. Celem tych działań jest zwiększenie bezpieczeństwa ruchu drogowego w rejonie skrzyżowania, w szczególności pieszych. To właśnie przez przejście dla pieszych przez ulicę Hetmańską na wysokości ul. Dmowskiego prowadzi droga, którą dzieci uczęszczają do pobliskiej szkoły podstawowej
– dodaje ZDM.

Przebudowa skrzyżowania ulic Hetmańskiej i Dmowskiego ma zakończyć się 24 sierpnia.


Komentarze (3)

27-07-2020 15:31:17
pyra
Dzisiaj przeszlam 1,5 godziny przez newralgiczne punty Lazarza, pieszy nie ma problemow, jedynie kierowcy maja zawieruche...ale ja poprostu nie jezdze autem, przeczekam i poczekam, bedzie ladnie i to sie liczy. Byla to ciekawa wycieczka po moich bezposrednich fyrtlach. na Lazarzu jak ulu ale rynek na Kasprzaka juz prawie pusty o 13:20......
27-07-2020 13:37:57
kaśka
A co z Kolejową????
22-07-2020 13:41:38
eka z małeki
-!!!!!!!!!!nic dodać,nic ująć!!!!!!!!!!!!!Głogowska,Hetmańska,Jarachowskiego!!!Rozumiem,są pieniądze,trzeba je wydać-ale od razu teraz,bo są wakacje???Czy to zemsta za przegraną R.T no bo inaczej nie mogę sobie takiego zagęszczenia wytłumaczyć.....Najlepiej zamknąć Łazarz i róbcie co chcecie bez oglądania się na MIESZKAŃCÓW!!!!!!!!!!!!!!!! eka
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
12

sie

do 14-08-2022
Inkubator Kultury Pireus ul. Głogowska 35
Slavic fondness - wystawa | Luntrus
w godz. 14:00-20:00

13

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

20

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

Międzynarodowe Targi Poznańskie
V Ogólnopolski Zlot Czerwonych Samochodów

27

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: