Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Ruszyła przebudowa Jarochowskiego. Ulica będzie już jednokierunkowa na stałe - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Ruszyła przebudowa Jarochowskiego. Ulica będzie już jednokierunkowa na stałe
22-07-2020 00:41   Janusz Ludwiczak
Z jednodniowym opóźnieniem rozpoczęła się przebudowa ulicy Jarochowskiego. W ramach inwestycji, która potrwa do końca roku i będzie kosztować ponad 3,8 mln zł wyremontowana zostanie nawierzchnia, pojawią się wyniesione skrzyżowania, zlikwidowana zostanie sygnalizacja świetlna przy skrzyżowaniu z Limanowskiego i wprowadzony będzie jeden kierunek ruchu.

Poznańskie Inwestycje Miejskie informowały, że rozpoczęcie prac nastąpi w poniedziałek, 20 lipca, jednak ze względu na zamknięcie ulicy Głogowskiej przy Rynku Łazarskim termin rozpoczęcia inwestycji przesunięto o jeden dzień.

Całkowicie dla ruchu zamknięty został odcinek pomiędzy Chociszewskiego i Niegolewskich.

– Planowane prace budowlane potrwają około pięciu miesięcy. Wyłączone z użytku zostaną także miejsca parkingowe, dlatego kierowcy są proszeni o przeparkowanie pojazdów – powiedziała Justyna Litka, prezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Dojazd do prostopadłych ulic będzie możliwy dzięki zachowaniu wjazdu w ulice Stablewskiego i Morawskiego. Ponadto na ul. Stablewskiego, na odcinku między ul. Jarochowskiego a Bogusławskiego, odwrócony zostanie kierunek ruchu, tzn. przejazd będzie możliwy w stronę ul. Głogowskiej.

Z pozostałych ulic dochodzących do ul. Jarochowskiego nie będzie możliwości wjazdu na zamknięty odcinek remontowanej drogi. Dojazd do ul. Wyspiańskiego i Hetmańskiej będzie możliwy objazdem ulicami: Chociszewskiego, Kasprzaka, Matejki oraz Chociszewskiego i Reymonta. Dla ruchu lokalnego pozostanie także dojazd do ul. Hetmańskiej poprzez Jarochowskiego, Niegolewskich i Kasprzaka.

Prace zostały podzielone na dwa etapy. W pierwszym prace prowadzone będą pomiędzy ulicami Chociszewskiego i Sczanieckiej. Objazd wyznaczony zostanie przez ul. Reymonta lub Kasprzaka.

Możliwy będzie jedynie dojazd do posesji oraz dla służb miejskich i ratowniczych – wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy w stronę ulicy Chociszewskiego.

Tymczasowa organizacja ruchu obowiązywać będzie do końca września. Jesienią rozpocznie się drugi etap inwestycji, a prace prowadzone będą pomiędzy ulicami Sczanieckiej i Wyspiańskiego.

Przebudowa ulicy Jarochowskiego będzie kosztować ponad 3,8 mln zł. W ramach inwestycji wyremontowana zostanie nawierzchnia, pojawią się wyniesione skrzyżowania, zlikwidowana zostanie sygnalizacja świetlna przy skrzyżowaniu z Limanowskiego i wprowadzony będzie jeden kierunek ruchu.

– Na przełomie 2020 i 2021 r. odmieniona ulica będzie już służyć mieszkańcom. Poprawi się nie tylko stan techniczny zniszczonych nawierzchni jezdni i chodników, ale również bezpieczeństwo pieszych przez zastosowanie m.in. wyniesionych skrzyżowań i progów zwalniających. Istotne będą również nasadzenia zieleni i uporządkowanie parkowania – podsumowuje Justyna Litka, prezes PIM.

Po przebudowie ulica Jarochowskiego stanie się jednokierunkowa. Na odcinku od Chociszewskiego do Sczanieckiej ruch odbywać będzie się w kierunku północnym, tj. w stronę Wyspiańskiego. Z kolei od Wyspiańskiego do Niegolewskich kierowcy pojadą tylko w kierunku południowym, czyli w stronę Hetmańskiej.

Jedynie na wysokości szpitala Św. Rodziny, pomiędzy Sczanieckiej a Niegolewskich ruch ma być dwukierunkowy.

Zamknięcie ulicy Jarochowskiego – organizacja ruchu:

ZOBACZ TAKŻE: Głogowska zamknięta na miesiąc


Fot: Martyna Mendyk (1,2-8), Andrzej Radwański (1,9-18), Janusz Ludwiczak (1,19-20)

ZOBACZ TAKŻE: Głogowska zamknięta na miesiąc

Komentarze (5)

03-08-2020 22:08:52
Negatyw
Sparaliżowali płynność ruchu totalnie. Nie ma jak dojechać i praktycznie nie ma gdzie zaparkować przy Chociszewskiego - jadąc z północy. Autor tego projektu zapewne porusza się rowerem i mu wsio rawno... (!!!).
24-07-2020 11:43:31
pyra
Do "mkol" Odcinek od Chocieszewskiego do Niegolewskich jest pierwszy zapewne dlatego aby szpital, ktory mial i ma bardzo duzo do gadania, i zgadzania sie jesli chodzi o plany Jarochowskiego, mial dobry dojazd. A szkola, no coz, bedzie pewnie obchodzenie terenu budowy a nie przez budowe. Jesli zamkneliby ulice Limanowskiego to mieszkancy z Limanowskiego od Matejki oraz mieszkancy Druzbackiej nie mogliby wyjechac poniewaz ulice sa tak zorganizowane jednokierunkowo, ze nie ma opcji wyjazdu innego niz przez Jarochowskiego.
23-07-2020 15:09:02
mkol
Jak ma się wizualizacja z tablicy informacyjnej do realnego projektu? Dedukując po murze z prawej strony przedstawia on widok ze skrzyżowania Jarochowskiego/Sczanieckiej w kierunku północnym. Na stronie ZDM Poznań / SPP na Łazarzu są plany ulic, które omawiano w czasie konsultacji. Tego odcinka dot. rys. 2.23. Można sprawdzić, te projekt cały czas są dostępne na stronie ZDM. Wg niego parkowanie równoległe miało być po obu stronach, a na odcinku Sczanieckiej - Niegolewskich linia przerywana. Czy wizualizacja z tablicy to tylko swobodny wytwór grafika czy projekt faktycznie uległ zmianie? Jeśli opcja nr dwa pytanie dlaczego (i dlaczego bez konsultacji z mieszkańcami)? Jeśli miejsca parkingowe mają być po jednej stronie to przez linię ciągłą będą niedostępne. Prośba do Rady Osiedla o wyjaśnienie tematu. Dlaczego odcinek Wyspiańskiego-Niegolewskich jest drugi a nie pierwszy (do września)? Jak we wrześniu dzieci wrócą do SP33 to z pewnością będzie "łatwiej i bezpieczniej" dla nich i dla wykonawcy jak będą przechodzić przez plac budowy.
22-07-2020 23:00:49
M.
@swojak, po zwężeniu Głogowskiej to będzie norma, a Kasprzaka już przedtem do spokojnych ulic nie należała. Ciekawe jak będzie wyglądał ruch na skrzyżowaniu Kasprzaka ze Sczanieckiej? Zapewne za jakiś czas usłyszymy, że przydałaby się tutaj sygnalizacja świetlna.
22-07-2020 09:29:24
swojak
Wczoraj był wielki korek na Kasprzaka w stronę Górczyna.

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
03

lis

do 06-11-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje Technologie Maszyny
"3D Solutions" - Targi Druku i Skanu Trójwymiarowego
Targi Logistyki Magazynowania i Transportu
ODWOŁANE

08

lis

11:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
XX Festiwal Muzyki Pasyjnej i Paschalnej - koncert festiwalowy: motyw Stabat Mater w kompozycjach Bacha, Pergolesiego i Koszewskiego
Ze względu na ograniczenia związane z „czerwoną strefą” w konc

17

lis

do 20-11-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Stone" - targi kamieniarskie
"Glass" - targi szkła
ODWOŁANE

18

lis

do 20-11-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Instalacyjne
Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarnictwa i Ratownictwa
"Poznań Drone Expo"
ODWOŁANE

20

lis

do 22-11-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
PGA: Poznań Game Arena - Targi Gier i Multimediów
"Smart Expo" - Targi Elektroniki Konsumenckiej
ODWOŁANE

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: