Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Od poniedziałku Jarochowskiego i Głogowska zostaną zamknięte - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Od poniedziałku Jarochowskiego i Głogowska zostaną zamknięte
18-07-2020 07:30   Janusz Ludwiczak
W poniedziałek całkowicie dla ruchu zostanie zamknięta ulica Jarochowskiego na odcinku od Chociszewskiego do Niegolewskich. Kierowcy nie przejadą również ulicą Głogowską na wysokości Rynku Łazarskiego.

Rusza przebudowa Jarochowskiego

W poniedziałek rozpocznie się od dawna zapowiadana przebudowa ulicy Jarochowskiego. Całkowicie dla ruchu zostanie zamknięty odcinek pomiędzy Chociszewskiego a Niegolewskich.

– Planowane prace budowlane potrwają około pięciu miesięcy. Na przełomie 2020 i 2021 r. odmieniona ulica będzie już służyć mieszkańcom. Poprawi się nie tylko stan techniczny zniszczonych nawierzchni jezdni i chodników, ale również bezpieczeństwo pieszych przez zastosowanie m.in. wyniesionych skrzyżowań i progów zwalniających. Istotne będą również nasadzenia zieleni i uporządkowanie parkowania – powiedziała Justyna Litka, prezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Prace zostały podzielone na dwa etapy. W pierwszym prace prowadzone będą pomiędzy ulicami Chociszewskiego i Sczanieckiej. Objazd wyznaczony zostanie przez ul. Reymonta lub Kasprzaka.

Możliwy będzie jedynie dojazd do posesji oraz dla służb miejskich i ratowniczych – wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy w stronę ulicy Chociszewskiego.

– Wyłączone z użytku zostaną także miejsca parkingowe, dlatego kierowcy są proszeni o przeparkowanie pojazdów.
Dojazd do prostopadłych ulic będzie możliwy dzięki zachowaniu wjazdu w ulice Stablewskiego i Morawskiego. Ponadto na ul. Stablewskiego, na odcinku między ul. Jarochowskiego a Bogusławskiego, odwrócony zostanie kierunek ruchu, tzn. przejazd będzie możliwy w stronę ul. Głogowskiej. Z pozostałych ulic dochodzących do ul. Jarochowskiego nie będzie możliwości wjazdu na zamknięty odcinek remontowanej drogi. Dojazd do ul. Wyspiańskiego i Hetmańskiej będzie możliwy objazdem ulicami: Chociszewskiego, Kasprzaka, Matejki oraz Chociszewskiego i Reymonta. Dla ruchu lokalnego pozostanie także dojazd do ul. Hetmańskiej poprzez Jarochowskiego, Niegolewskich i Kasprzaka
– informują Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Tymczasowa organizacja ruchu obowiązywać będzie do końca września. Jesienią rozpocznie się drugi etap inwestycji, a prace prowadzone będą pomiędzy ulicami Sczanieckiej i Wyspiańskiego.

Przebudowa ulicy Jarochowskiego będzie kosztować ponad 3,8 mln zł. W ramach inwestycji wyremontowana zostanie nawierzchnia, pojawią się wyniesione skrzyżowania, zlikwidowana zostanie sygnalizacja świetlna przy skrzyżowaniu z Limanowskiego i wprowadzony będzie jeden kierunek ruchu.

Utrudnienia również na Głogowskiej

W poniedziałek całkowicie dla ruchu zostanie zamknięta także ulica Głogowska w kierunku centrum na wysokości Rynku Łazarskiego.

– Przystępujemy do robót polegających na wpięciu nowobudowanej sieci wodociągowej obsługującej mieszkańców Rynku Łazarskiego w istniejącą sieć biegnącą w ul. Głogowskiej. W związku z tym konieczne będzie zamknięcie jezdni ul. Głogowskiej biegnącej w kierunku centrum. Zamknięcie nastąpi w poniedziałek, 20 lipca o godz. 9.00, po porannym szczycie komunikacyjnym i potrwa do 24 sierpnia – informuje firma Skanska, generalny wykonawca robót na Rynku Łazarskim.

Z ruchu wyłączony zostanie odcinek pomiędzy ul. Sczanieckiej i Niegolewskich. Kierowcom zaleca się korzystanie z objazdu przez Arciszewskiego i Reymonta.

Kierowcy, którzy pojadą ulicą Głogowską, po przejechaniu skrzyżowania z Hetmańską powinni skręcić w prawo w Potockiej i następnie pojechać ulicami: Lodowa – Stablewskiego – Kasprzaka – Matejki – Wyspiańskiego – Głogowska.

Kierowcom jadącym od strony Rataj i Wildy sugerowany objazd wyznaczony został przez Hetmańską, Kolejową i Gąsiorowskich (można również przejechać Łukaszewicza).


Komentarze (7)

20-07-2020 14:39:07
pyra
Tranzyt na Jarochowskiego jest/byl w obie strony. Nie bylam za opcja, ktora zostala wybrana, dla mnie mieszkanki tego fyrtla, za winklem, to opcja z ksiezyca wzieta....bylam ma konsultacjach, moja sasiadka takze nie popierala tej opcji wiec nie wiem kto poparl ? , zapewne Miasto i szpital. Im wiecej krecenia i balaganu tym bardziej Miato odpowiada, jeszcze po drodze obetna kilka drzew i juz zupelnie bedzie po mysli Miasta.
20-07-2020 09:04:45
Klamma
Ulica Jarochowskiego nigdy nie była tranzytowa. Po 20 ruch tu niemal zamierał...
19-07-2020 23:14:29
Marek
@Ania: Skąd w Tobie taka wrogość do samochodów? Taksówki, autobusy i tramwaje też chcesz zlikwidować???
19-07-2020 22:36:34
toms
Znowu Ania... kobieto co ty bierzesz???
19-07-2020 22:19:21
Ania
I bardzo dobrze, im więcej utrudnień dla trucicieli tym lepiej, może w końcu zrozumieją, że to samo zło i trucizna dla ludzi!
19-07-2020 20:25:09
Fgh
Jednym z głównych celów zmian na Jarochowskiego było zlikwidowanie korytarza tranzytowego na tej ulicy. Jest wiec logiczne, ze ten cel zrealizowano zmieniając ulice na jednokierunkowa w przeciwstawnych kierunkach. To, co Pan proponuje, czyli jeden kierunek od Wyspiańskiego do Chociszewskiego, oznaczałoby utrzymanie tranzytu. Wariant, który będzie realizowany spotkał się z aprobata większości osób biorących udział w konsultacjach. To, ze Pan się z czymś nie zgadza nie oznacza, ze brak w tym logiki. To, ze Pańskie uwagi nie zostały uwzględnione oznacza tylko tyle, ze uwagi były sprzeczne z celem, jaki podczas konsultacji został zaaprobowany przez większość (ucięcie tranzytu).
19-07-2020 15:41:57
e-raf
W związku z remontem na Jarochowskiego pozwolę sobie przypomnieć moje uwagi w tym temacie z 29.06. Miałem okazję parokrotnie brać udział w konsultacjach z mieszkańcami w sprawie organizacji ruchu i w związku z wprowadzaniem SPO na Łazarzu. Chcę podkreślić, że w tych spotkaniach brało udział dużo mieszkańców. Wskazywałem wtedy na brak logiki w zmianie organizacji ruchu na ul. Jarochowskiego. Jeśli już ta ulica ma być jednokierunkowa - to niech to będzie jeden kierunek: od Wyspiańskiego do Chociszewskiego, tak żeby tworzył jeden ciąg komunikacyjny. Byłby on wtedy przeciwstawny do ciągu ul. Bogusławskiego, który idzie w przeciwnym kierunku. To tworzy wówczas jakiś logiczny układ. Chodzi o to, żeby nie powtórzyć przykładu ul. Mickiewicza, gdzie powstał chaos komunikacyjny. Ta ulica została podzielona na dwa przeciwstawne względem siebie kierunki ruchu, tak że logiczny ciąg ruchu w jednym kierunku został przerwany. Stąd też pytam: po co są konsultacje społeczne, jeśli uwagi mieszkańców nie są uwzględniane?! Jestem - jak już raczej większość mieszkańców Łazarza - za SPO i nie jestem wyłącznie fanem motoryzacji w każdej formie i miejscu. Bardzo chętnie korzystam z roweru, nie tylko w celach rekreacyjnych, ale nie jestem w stanie pojąć takiej polityki, gdzie nie ma szansy na jakiś rozsądny kompromis!!! Na koniec apeluję o korektę projektu przebudowy Jarochowskiego, gdy jest jeszcze na to czas!
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
07

maj

do 08-05-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

02

lip

do 03-07-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

27

sie

do 28-08-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

22

paź

do 23-10-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: