Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Od poniedziałku Jarochowskiego i Głogowska zostaną zamknięte - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Od poniedziałku Jarochowskiego i Głogowska zostaną zamknięte
18-07-2020 07:30   Janusz Ludwiczak
W poniedziałek całkowicie dla ruchu zostanie zamknięta ulica Jarochowskiego na odcinku od Chociszewskiego do Niegolewskich. Kierowcy nie przejadą również ulicą Głogowską na wysokości Rynku Łazarskiego.

Rusza przebudowa Jarochowskiego

W poniedziałek rozpocznie się od dawna zapowiadana przebudowa ulicy Jarochowskiego. Całkowicie dla ruchu zostanie zamknięty odcinek pomiędzy Chociszewskiego a Niegolewskich.

– Planowane prace budowlane potrwają około pięciu miesięcy. Na przełomie 2020 i 2021 r. odmieniona ulica będzie już służyć mieszkańcom. Poprawi się nie tylko stan techniczny zniszczonych nawierzchni jezdni i chodników, ale również bezpieczeństwo pieszych przez zastosowanie m.in. wyniesionych skrzyżowań i progów zwalniających. Istotne będą również nasadzenia zieleni i uporządkowanie parkowania – powiedziała Justyna Litka, prezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Prace zostały podzielone na dwa etapy. W pierwszym prace prowadzone będą pomiędzy ulicami Chociszewskiego i Sczanieckiej. Objazd wyznaczony zostanie przez ul. Reymonta lub Kasprzaka.

Możliwy będzie jedynie dojazd do posesji oraz dla służb miejskich i ratowniczych – wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy w stronę ulicy Chociszewskiego.

– Wyłączone z użytku zostaną także miejsca parkingowe, dlatego kierowcy są proszeni o przeparkowanie pojazdów.
Dojazd do prostopadłych ulic będzie możliwy dzięki zachowaniu wjazdu w ulice Stablewskiego i Morawskiego. Ponadto na ul. Stablewskiego, na odcinku między ul. Jarochowskiego a Bogusławskiego, odwrócony zostanie kierunek ruchu, tzn. przejazd będzie możliwy w stronę ul. Głogowskiej. Z pozostałych ulic dochodzących do ul. Jarochowskiego nie będzie możliwości wjazdu na zamknięty odcinek remontowanej drogi. Dojazd do ul. Wyspiańskiego i Hetmańskiej będzie możliwy objazdem ulicami: Chociszewskiego, Kasprzaka, Matejki oraz Chociszewskiego i Reymonta. Dla ruchu lokalnego pozostanie także dojazd do ul. Hetmańskiej poprzez Jarochowskiego, Niegolewskich i Kasprzaka
– informują Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Tymczasowa organizacja ruchu obowiązywać będzie do końca września. Jesienią rozpocznie się drugi etap inwestycji, a prace prowadzone będą pomiędzy ulicami Sczanieckiej i Wyspiańskiego.

Przebudowa ulicy Jarochowskiego będzie kosztować ponad 3,8 mln zł. W ramach inwestycji wyremontowana zostanie nawierzchnia, pojawią się wyniesione skrzyżowania, zlikwidowana zostanie sygnalizacja świetlna przy skrzyżowaniu z Limanowskiego i wprowadzony będzie jeden kierunek ruchu.

Utrudnienia również na Głogowskiej

W poniedziałek całkowicie dla ruchu zostanie zamknięta także ulica Głogowska w kierunku centrum na wysokości Rynku Łazarskiego.

– Przystępujemy do robót polegających na wpięciu nowobudowanej sieci wodociągowej obsługującej mieszkańców Rynku Łazarskiego w istniejącą sieć biegnącą w ul. Głogowskiej. W związku z tym konieczne będzie zamknięcie jezdni ul. Głogowskiej biegnącej w kierunku centrum. Zamknięcie nastąpi w poniedziałek, 20 lipca o godz. 9.00, po porannym szczycie komunikacyjnym i potrwa do 24 sierpnia – informuje firma Skanska, generalny wykonawca robót na Rynku Łazarskim.

Z ruchu wyłączony zostanie odcinek pomiędzy ul. Sczanieckiej i Niegolewskich. Kierowcom zaleca się korzystanie z objazdu przez Arciszewskiego i Reymonta.

Kierowcy, którzy pojadą ulicą Głogowską, po przejechaniu skrzyżowania z Hetmańską powinni skręcić w prawo w Potockiej i następnie pojechać ulicami: Lodowa – Stablewskiego – Kasprzaka – Matejki – Wyspiańskiego – Głogowska.

Kierowcom jadącym od strony Rataj i Wildy sugerowany objazd wyznaczony został przez Hetmańską, Kolejową i Gąsiorowskich (można również przejechać Łukaszewicza).


Komentarze (7)

20-07-2020 14:39:07
pyra
Tranzyt na Jarochowskiego jest/byl w obie strony. Nie bylam za opcja, ktora zostala wybrana, dla mnie mieszkanki tego fyrtla, za winklem, to opcja z ksiezyca wzieta....bylam ma konsultacjach, moja sasiadka takze nie popierala tej opcji wiec nie wiem kto poparl ? , zapewne Miasto i szpital. Im wiecej krecenia i balaganu tym bardziej Miato odpowiada, jeszcze po drodze obetna kilka drzew i juz zupelnie bedzie po mysli Miasta.
20-07-2020 09:04:45
Klamma
Ulica Jarochowskiego nigdy nie była tranzytowa. Po 20 ruch tu niemal zamierał...
19-07-2020 23:14:29
Marek
@Ania: Skąd w Tobie taka wrogość do samochodów? Taksówki, autobusy i tramwaje też chcesz zlikwidować???
19-07-2020 22:36:34
toms
Znowu Ania... kobieto co ty bierzesz???
19-07-2020 22:19:21
Ania
I bardzo dobrze, im więcej utrudnień dla trucicieli tym lepiej, może w końcu zrozumieją, że to samo zło i trucizna dla ludzi!
19-07-2020 20:25:09
Fgh
Jednym z głównych celów zmian na Jarochowskiego było zlikwidowanie korytarza tranzytowego na tej ulicy. Jest wiec logiczne, ze ten cel zrealizowano zmieniając ulice na jednokierunkowa w przeciwstawnych kierunkach. To, co Pan proponuje, czyli jeden kierunek od Wyspiańskiego do Chociszewskiego, oznaczałoby utrzymanie tranzytu. Wariant, który będzie realizowany spotkał się z aprobata większości osób biorących udział w konsultacjach. To, ze Pan się z czymś nie zgadza nie oznacza, ze brak w tym logiki. To, ze Pańskie uwagi nie zostały uwzględnione oznacza tylko tyle, ze uwagi były sprzeczne z celem, jaki podczas konsultacji został zaaprobowany przez większość (ucięcie tranzytu).
19-07-2020 15:41:57
e-raf
W związku z remontem na Jarochowskiego pozwolę sobie przypomnieć moje uwagi w tym temacie z 29.06. Miałem okazję parokrotnie brać udział w konsultacjach z mieszkańcami w sprawie organizacji ruchu i w związku z wprowadzaniem SPO na Łazarzu. Chcę podkreślić, że w tych spotkaniach brało udział dużo mieszkańców. Wskazywałem wtedy na brak logiki w zmianie organizacji ruchu na ul. Jarochowskiego. Jeśli już ta ulica ma być jednokierunkowa - to niech to będzie jeden kierunek: od Wyspiańskiego do Chociszewskiego, tak żeby tworzył jeden ciąg komunikacyjny. Byłby on wtedy przeciwstawny do ciągu ul. Bogusławskiego, który idzie w przeciwnym kierunku. To tworzy wówczas jakiś logiczny układ. Chodzi o to, żeby nie powtórzyć przykładu ul. Mickiewicza, gdzie powstał chaos komunikacyjny. Ta ulica została podzielona na dwa przeciwstawne względem siebie kierunki ruchu, tak że logiczny ciąg ruchu w jednym kierunku został przerwany. Stąd też pytam: po co są konsultacje społeczne, jeśli uwagi mieszkańców nie są uwzględniane?! Jestem - jak już raczej większość mieszkańców Łazarza - za SPO i nie jestem wyłącznie fanem motoryzacji w każdej formie i miejscu. Bardzo chętnie korzystam z roweru, nie tylko w celach rekreacyjnych, ale nie jestem w stanie pojąć takiej polityki, gdzie nie ma szansy na jakiś rozsądny kompromis!!! Na koniec apeluję o korektę projektu przebudowy Jarochowskiego, gdy jest jeszcze na to czas!

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
Niezapominajka
18

wrz

do 19-09-2020
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

19

wrz

do 20-09-2020
Palmiarnia Park Wilsona
"Weekend dla Ziemi"
- warsztaty edukacyjne, wystawy, konkursy, gra terenowa z "Odkrywcą-Zdobywcą"

11:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
The September Concert. "Dom bajek pełen muzyki"- spotkanie literackie dla dzieci.

17:00
Skwer Eki z Małeki (Małeckiego/Łukaszewicza/Graniczna)
"Coś się kończy, coś się zaczyna"
- Koncert Happy Jazz Band, warsztaty tańca swingowego

20

wrz

10:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Nabożeństwo z okazji 100-lecia Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Poznaniu

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: