Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Rynek Łazarski: Rozpoczyna się montaż dachu przyszłego targowiska - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Rynek Łazarski: Rozpoczyna się montaż dachu przyszłego targowiska
04-07-2020 15:02   Janusz Ludwiczak
W czwartek przeprowadzono testy membrany, która posłuży do zadaszenia targowiska. Od wyboru rodzaju jej zadruku zależeć będzie zarówno ostateczny efekt wizualny, jak również natężenie światła pod dachem oraz komfort termiczny kupców i ich klientów.

– Prace na Rynku Łazarskim postępują i są na bieżąco monitorowane. Inwestycja przebiega planowo. Plac budowy jest bardzo rozległy. To pokazuje, jak wielki potencjał ma Rynek Łazarski. Czekamy na efekt finalny, który będzie satysfakcjonujący dla całego Łazarza - zarówno kupców, jak i mieszkańców. Rynek po przebudowie stanie się wielofunkcyjną przestrzenią, wychodzącą naprzeciw wszystkim użytkownikom, pełnić będzie nie tylko funkcję handlową, ale też rekreacyjną, kulturalną i społeczną – powiedział Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

W czwartek przeprowadzone zostały testy membrany zadaszenia targowiska. Około 3,5 metra nad ziemią zawieszono trzy fragmenty materiału. Z jednego z nich wykonane zostanie zadaszenie. Membrany różnią się gęstością nadruku, co wpływa nie tylko na efekt wizualny, ale także przepuszczalność promieni słonecznych.

– Decyzja w sprawie wyboru pokrycia dachu zostanie podjęta w oparciu o analizę wielu czynników - efekt estetyczny, natężenie światła pod zadaszeniem, ale przede wszystkim w oparciu o odczucie ciepła osób przebywających pod dachem. Dążymy do stworzenia optymalnych warunków dla kupców i klientów targowiska - przyjemnego chłodu latem, a jesienią i zimą dobrej widoczności, mimo małej ilości słońca i krótkiego dnia – tłumaczy Katarzyna Parysek-Kasprzyk, zastępca dyrektora Biura Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Urzędu Miasta Poznania.

Jak informuje magistrat podczas projektowania dachu targowiska zastosowano nowoczesne i nowatorskie rozwiązanie, które nie było wcześniej stosowane w naszym mieście, ale w Polsce wykorzystano je dotąd wyłącznie podczas budowy Afrykarium we wrocławskim zoo.

Zadaszenie stworzą poduszki wykonane z folii ETFE (kopolimer etyleno-tetrafluoroetylen). Ten ekologiczny materiał jest lżejszy od szkła i bardziej od niego wytrzymały. Poduszki zostaną połączone w jedną całość i wypełnione powietrzem, co nada odpowiedni kształt dachu.

ZOBACZ TAKŻE: Już 5 miesięcy trwa przebudowa Rynku Łazarskiego – RAPORT z placu budowy {◎ GALERIA ZDJĘĆ}


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
04

gru

do 05-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Animal Fest" - targi zoologiczne
"Hobby" - salon modelarstwa

do 05-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznań Flyball Racing 2021 - wyścigi psich sztafet

10

gru

do 12-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"FIT-EXPO 2021" - targi fitness & Sport Park

do 12-12-2021
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Festiwal Rzeźby Lodowej "Poznań Ice Festival 2021"

16

gru

do 19-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Cavaliada" - zawody jeździeckie w skokach przez przeszkody
Targi akcesoriów i sprzętu jeździeckiego

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: