Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Rynek Łazarski: Rozpoczyna się montaż dachu przyszłego targowiska - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Rynek Łazarski: Rozpoczyna się montaż dachu przyszłego targowiska
04-07-2020 15:02   Janusz Ludwiczak
W czwartek przeprowadzono testy membrany, która posłuży do zadaszenia targowiska. Od wyboru rodzaju jej zadruku zależeć będzie zarówno ostateczny efekt wizualny, jak również natężenie światła pod dachem oraz komfort termiczny kupców i ich klientów.

– Prace na Rynku Łazarskim postępują i są na bieżąco monitorowane. Inwestycja przebiega planowo. Plac budowy jest bardzo rozległy. To pokazuje, jak wielki potencjał ma Rynek Łazarski. Czekamy na efekt finalny, który będzie satysfakcjonujący dla całego Łazarza - zarówno kupców, jak i mieszkańców. Rynek po przebudowie stanie się wielofunkcyjną przestrzenią, wychodzącą naprzeciw wszystkim użytkownikom, pełnić będzie nie tylko funkcję handlową, ale też rekreacyjną, kulturalną i społeczną – powiedział Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

W czwartek przeprowadzone zostały testy membrany zadaszenia targowiska. Około 3,5 metra nad ziemią zawieszono trzy fragmenty materiału. Z jednego z nich wykonane zostanie zadaszenie. Membrany różnią się gęstością nadruku, co wpływa nie tylko na efekt wizualny, ale także przepuszczalność promieni słonecznych.

– Decyzja w sprawie wyboru pokrycia dachu zostanie podjęta w oparciu o analizę wielu czynników - efekt estetyczny, natężenie światła pod zadaszeniem, ale przede wszystkim w oparciu o odczucie ciepła osób przebywających pod dachem. Dążymy do stworzenia optymalnych warunków dla kupców i klientów targowiska - przyjemnego chłodu latem, a jesienią i zimą dobrej widoczności, mimo małej ilości słońca i krótkiego dnia – tłumaczy Katarzyna Parysek-Kasprzyk, zastępca dyrektora Biura Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Urzędu Miasta Poznania.

Jak informuje magistrat podczas projektowania dachu targowiska zastosowano nowoczesne i nowatorskie rozwiązanie, które nie było wcześniej stosowane w naszym mieście, ale w Polsce wykorzystano je dotąd wyłącznie podczas budowy Afrykarium we wrocławskim zoo.

Zadaszenie stworzą poduszki wykonane z folii ETFE (kopolimer etyleno-tetrafluoroetylen). Ten ekologiczny materiał jest lżejszy od szkła i bardziej od niego wytrzymały. Poduszki zostaną połączone w jedną całość i wypełnione powietrzem, co nada odpowiedni kształt dachu.

ZOBACZ TAKŻE: Już 5 miesięcy trwa przebudowa Rynku Łazarskiego – RAPORT z placu budowy {◎ GALERIA ZDJĘĆ}


Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
03

lis

do 06-11-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje Technologie Maszyny
"3D Solutions" - Targi Druku i Skanu Trójwymiarowego
Targi Logistyki Magazynowania i Transportu
ODWOŁANE

08

lis

11:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
XX Festiwal Muzyki Pasyjnej i Paschalnej - koncert festiwalowy: motyw Stabat Mater w kompozycjach Bacha, Pergolesiego i Koszewskiego
Ze względu na ograniczenia związane z „czerwoną strefą” w konc

17

lis

do 20-11-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Stone" - targi kamieniarskie
"Glass" - targi szkła
ODWOŁANE

18

lis

do 20-11-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Instalacyjne
Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarnictwa i Ratownictwa
"Poznań Drone Expo"
ODWOŁANE

20

lis

do 22-11-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
PGA: Poznań Game Arena - Targi Gier i Multimediów
"Smart Expo" - Targi Elektroniki Konsumenckiej
ODWOŁANE

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: