Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Pod koniec roku ZDM ogłosi przetarg na przebudowę Kolejowej - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Pod koniec roku ZDM ogłosi przetarg na przebudowę Kolejowej
02-07-2020 11:21   Janusz Ludwiczak
– W listopadzie ma być gotowa dokumentacja projektowa przebudowy ulicy Kolejowej wraz z pozwoleniami. Pod koniec tego roku planowane jest ogłoszenie przetargu na przebudowę ulicy – zapewnia nas Agata Kaniewska z Zarządu Dróg Miejskich.

O remoncie ulicy Kolejowej mówi się od lat. Pod koniec ubiegłego roku Zarząd Dróg Miejskich przedstawił nową koncepcję przebudowy, która zakłada usunięcie kostki brukowej i zastąpienie jej nawierzchnią asfaltową, zwężenie jezdni do 5,5 m, nasadzenie nowej zieleni oraz wytyczenie przystanków pod ewentualną linię autobusową w przyszłości.

Jak już informowaliśmy pod koniec ubiegłego roku przeprowadzone zostały konsultacje społeczne, w których uwzględniono postulaty mieszkańców, zakładające m.in. likwidację prawoskrętu i zmniejszenie promieniu łuku na skrzyżowaniu Potockiej i Kolejowej oraz nasadzenie więcej drzew.

Prace budowlane mają rozpocząć się w przyszłym roku.

– Zgodnie z aktualnym harmonogramem w listopadzie br. powinna być gotowa dokumentacja projektowa wraz z koniecznymi pozwoleniami. Pod koniec tego roku planowane jest ogłoszenie przetargu na przebudowę ulicy – tłumaczy portalowi Lazarz.pl Agata Kaniewska, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich.

Na przebudowę ulicy Kolejowej zarezerwowano 9 milionów złotych.

– Mamy zarezerwowane w budżecie 8 934 000 zł. Kolejnym argumentem jest gotowy harmonogram inwestycji oraz porozumienie z miejskimi jednostkami. Mam opinię pani konserwator, która zgadza się na usunięcie kostki brukowej z jezdni. Ze względu na historyczny charakter ulicy kostka ta zostanie zachowana, ale pojawi się pod miejscami parkingowymi oraz do bram - na tzw. zjazdach – przekonuje Piotr Libicki, zastępca dyrektora ZDM ds. Przestrzeni Publicznej oraz Pełnomocnik Prezydenta ds. Estetyki Miasta.

Jednak czy środki te będą wystarczające? Czy podobnie jak w przypadku Rynku Łazarskiego kwota ta nie okaże się za mała?

– W przypadku Rynku Łazarskiego były przeszacowane warunki przez wykonawców. Zdaję sobie sprawę, że ta kwota może być niewystarczająca. Chcielibyśmy rozpocząć inwestycję w 2021 r. Jesteśmy zdeterminowani. Zdeterminowana jest rada osiedla i prezydent – podsumowuje Piotr Libicki, wicedyrektor ZDM.


Komentarze (12)

01-10-2020 08:53:32
Mieszkaniec Kolejowej
Do końca roku pozostały 2 miesiące - odliczamy dalej :) Coraz mniej wierzę w remont !!!!!
03-09-2020 09:31:07
Mieszkaniec Kolejowej
Do końca roku pozostały 3 miesiące - odliczamy dalej :)
10-08-2020 16:27:06
pyra
Tez nie wierze, okaze sie, ze wlasciciel 2 metrow kwadratowych nie chce sie zgodzic na przebudowe i koniec. Tak bylo do teraz z jakims kawalkiem chodnika...
10-08-2020 10:19:42
Mieszkaniec Kolejowej
Do końca roku pozostały 4 miesiące - odliczamy :)
19-07-2020 02:22:56
Jaknka
Bajki bajeczki od 2008 roku już mówi się że za rok.
17-07-2020 10:30:59
Z kolejowej
Czekamy :)
04-07-2020 12:58:19
łe
rynek za 40 mln, baseny w parku Kasprowicza ok 18 mln, a na Kolejową 9 mln - śmiech, a jesienią przed przebudową chcą rozszerzyć strefę parkowania o Łazarz, czy parkometry uwzględnione są w projekcie?
04-07-2020 11:34:40
De@z łazarza
Zanim się wezmą za Kolejową to rynek zdążą skończyć.
04-07-2020 05:16:43
Mieszkaniec kole
Środki te były zarezerowane 10lat temu. Koszt roboczogodziny przez ten czas znacząco się zmienił. Moim zdaniem przebudowa nie rozpocznie się ze względu na brak funduszy. Moje skromne zdanie.
03-07-2020 22:32:46
Mieszkanka
Mam nadzieję, że w raz z remontem skończą się przejazdy autobusów PKS przez Kolejową, znikną auta dostawcze parkujące na ulicy i ruch się uspokoi.
02-07-2020 21:10:57
z łazarza
Tak, super pomysł - dwa remonty jednocześnie - rozkopany Rynek Łazarski i remont Kolejowej. Cały ruch na Łukaszewicza. Przejść się przez jezdnię nie da, a parkować będą wszędzie dosłownie. Gratuluję pomysłu.
02-07-2020 12:36:57
Mieszkaniec Kolejowej
Uwierzę jak zobaczę - 10 lat temu miałem nadzieje, mam ją zresztą do dziś, tylko coraz mniejszą. Dziękuje panie Januszu za trzymanie ręki na pulsie.

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
20

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci w wieku 3-6 lat
- akcja twórcza z książką "Najlepsza zupa na świecie" w ramach 23. Biennale Sztuki dla Dziecka „Spotkanie jako sztuka”.
(zapisy na dom

21

paź

do 23-10-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Poleco" - Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska Targi
"Eco-Trends" - targi ekologiczne
ODWOŁANE

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Polska" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

18:30
Łazarz
18. sesja (zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

22

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Zdobycze technologiczne w epoce koronawirusa"-wykład geriatry, prof.dr hab. n. med. Katarzyny Wieczorowskiej - Tobis. Wykład w ramach projektu "Precz z depresją"współfinansowanego z budżetu Miasta Po

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: