Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Przez żołądek do… Indii - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Przez żołądek do… Indii
02-07-2020 10:48   Janusz Ludwiczak
Tym razem w ramach spotkania z cyklu "Przez żołądek do kultury" można było przenieść się do Indii. Mieszkający w Poznaniu i studiujący na Uniwersytecie Ekonomicznym Vijayant Mehla nie tylko przybliżył swój kraj, obalając stereotypy, ale także opowiedział o narodowych zwyczajach i indyjskiej kuchni.

Już od trzech lat Centrum Inicjatyw Międzykulturowych "Horyzonty" organizuje cykliczne spotkania w ramach cyklu "Przez żołądek do kultury", podczas których można poznać kulturę różnych krajów i spróbować przysmaków m.in. z Ukrainy, Francji, Hiszpanii, Niemiec, Francji, Portugalii, Holandii a nawet z Iranu, Japonii, Iraku czy Meksyku.

W środę przyszedł czas na Indie. O swoim kraju opowiedział Vijayant Mehla, student finansów na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Przed przyjazdem do Polski był inżynierem w Pune.

– Ze względu na moje doświadczenie wojskowe miałem wyjątkowy przywilej, by dużo podróżować i mieć wyjątkowe doświadczenia. Daje mi to wgląd w to, jak inni postrzegają moją kulturę, a ja staram się dać z niej wszystko, co najbardziej uczciwe i najlepsze. To było naprawdę ciekawe doświadczenie dla nas wszystkich, ponieważ mogliśmy zobaczyć tak duży, pełen kontrastów i piękny kraj z innej perspektywy – opowiada Vijayant Mehla.

W najbliższą środę, 6 lipca o godz. 17:00 w Klubie "Krąg" kolejne spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy i obcokrajowców mieszkających w Poznaniu z cyklu "Przez żołądek do kultury". Obowiązują zapisy: zapisy.klubkrag@gmail.com Uczestnicy zajęć zobowiązani są do zachowania zasad epidemiczno-sanitarnej (obowiązują maseczki lub przyłbice oraz dystans).


Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
19

sie

18:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

22

sie

tymczasowe targowisko Rynek Łazarski (boisko Zespołu Szkół Muzycznych)
Ekotargowisko - warsztaty tworzenia doniczek z materiałów recyklingowych. Uczestnicy spotkania będą mogli zabrać do domu wykonaną doniczkę wraz z nasionami, by stworzyć swój własny zielnik

do 23-08-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Instal Moto Expo" - Zjazd pojazdów branżowych

11:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

26

sie

do 27-08-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mody

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: