Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Przez żołądek do… Indii - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Przez żołądek do… Indii
02-07-2020 10:48   Janusz Ludwiczak
Tym razem w ramach spotkania z cyklu "Przez żołądek do kultury" można było przenieść się do Indii. Mieszkający w Poznaniu i studiujący na Uniwersytecie Ekonomicznym Vijayant Mehla nie tylko przybliżył swój kraj, obalając stereotypy, ale także opowiedział o narodowych zwyczajach i indyjskiej kuchni.

Już od trzech lat Centrum Inicjatyw Międzykulturowych "Horyzonty" organizuje cykliczne spotkania w ramach cyklu "Przez żołądek do kultury", podczas których można poznać kulturę różnych krajów i spróbować przysmaków m.in. z Ukrainy, Francji, Hiszpanii, Niemiec, Francji, Portugalii, Holandii a nawet z Iranu, Japonii, Iraku czy Meksyku.

W środę przyszedł czas na Indie. O swoim kraju opowiedział Vijayant Mehla, student finansów na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Przed przyjazdem do Polski był inżynierem w Pune.

– Ze względu na moje doświadczenie wojskowe miałem wyjątkowy przywilej, by dużo podróżować i mieć wyjątkowe doświadczenia. Daje mi to wgląd w to, jak inni postrzegają moją kulturę, a ja staram się dać z niej wszystko, co najbardziej uczciwe i najlepsze. To było naprawdę ciekawe doświadczenie dla nas wszystkich, ponieważ mogliśmy zobaczyć tak duży, pełen kontrastów i piękny kraj z innej perspektywy – opowiada Vijayant Mehla.

W najbliższą środę, 6 lipca o godz. 17:00 w Klubie "Krąg" kolejne spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy i obcokrajowców mieszkających w Poznaniu z cyklu "Przez żołądek do kultury". Obowiązują zapisy: zapisy.klubkrag@gmail.com Uczestnicy zajęć zobowiązani są do zachowania zasad epidemiczno-sanitarnej (obowiązują maseczki lub przyłbice oraz dystans).


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
28

cze

do 30-06-2021
17:00
Park Kasprowicza - ogród społeczny Kolektyw Kąpielisko (przy boisku do streetballu i wybiegu dla psów)
IV Hawajskie spotkania na Łazarzu

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Czerwiec z zumbą" w Ogrodzie Łazarz- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala!
- zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska

30

cze

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Węgry" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu
- zapisy w sekretariacie Klubu Krąg lub mailowe: zapisy.klub

02

lip

do 03-07-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

17

lip

12:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
XV Światowe Spotkania z Kulturą Romską

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: