Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Radny Filip Olszak został szefem podkomisji, która zreformuje rady osiedli - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Radny Filip Olszak został szefem podkomisji, która zreformuje rady osiedli
01-07-2020 07:30   Janusz Ludwiczak
Powstała podkomisja Rady Miasta Poznania do spraw ewaluacji i reformy jednostek pomocniczych miasta.

Na przewodniczącego podkomisji ds. reformy jednostek pomocniczych wybrany został miejski radny z Łazarza, Filip Olszak. Drugą kandydatką była poznańska radna z Wildy, Dorota Bonk-Hammermeister.

Podkomisja ma zająć się m.in. finansowaniem jednostek pomocniczych, zadaniami i kompetencjami jednostek pomocniczych, zasadami przyznawania diet, komunikacją jednostek pomocniczych z mieszkańcami (informatory papierowe, media społecznościowe) oraz ordynacją wyborczą.

– Uporządkowania wymaga sprawa dotycząca wykorzystywania mediów społecznościowych przez rady osiedli. Chodzi m.in. o to, jakie profile mogą zakładać rady osiedli, jakich nazw używać i kto może prowadzić te profile – powiedział Filip Olszak, przewodniczący podkomisji ds. ewaluacji i reformy jednostek pomocniczych miasta, radny miasta Poznania.

Na początku 2011 r. weszła w życie reforma rad osiedli, która zakładała utworzenie 42 z 69 rad osiedli. Osiedle Targowe zostało zlikwidowane, a w jego miejscu powstało Osiedle Święty Łazarz, którego granica sięga aż do ulicy Przybyszewskiego i Bukowskiej. Dzięki reformie zwiększył się również budżet rad osiedli.


Komentarze (7)

01-07-2020 16:08:14
as
@ kumaty no Sterczewski tez tego nie ma... Ale to kazdy wie
01-07-2020 15:24:16
Qshu
Totalnie zgadzam się z Aq. To co zrobiła ostatnia rada, gdy odmówiła przekazania oficjalnego profilu Rady Osiedla, było tak żenujące i dziecinne, że ciężko to nawet komentować. Pomysł by teraz właśnie Pan Filip Olszak zajął się tym tematem jest równie absurdalny jak elektryczne bierki przez telefon.
01-07-2020 14:22:33
Aq
Czytelniku z Łazarza - oficjalny profil Rady Osiedla to nie jest i nigdy nie powinna być prywatna inicjatywa typu "każdy może sobie założyć". Albo jest oficjalny albo to zwykły fanpage, ale wtedy nie może udawać oficjalnego. Mam nadzieję, że to był ostatni raz gdy byliśmy świadkami takich żenujących scen.
01-07-2020 12:34:03
kumaty
"Brak prezencji, brak merytoryki,"- dobrze że te cechy posiada poseł z Poznania i wielu radnych miejskich i osiedlowych wszelakich opcji.
01-07-2020 12:25:46
czytelnik z Łazarza
Profil rady osiedla założyli radni z własnych środków i dalej jest prowadzony pod nazwą Osiedle Łazarz.To nie była własność miasta Poznań i nie ma obowiązku oddawania go komuś innemu . Nikt nie bronił następcom założyć własnego .I założyli swój profil .
01-07-2020 11:29:14
Aq
Z tymi profilami w social media to czas najwyższy. Jak ktoś nie pamięta, poprzednia Rada Osiedla Św. Łazarz (z panem Olszakiem w składzie) odmówiła przekazania go nowej... Nowa założyła swój i obiecała przekazać kolejnej. Czas najwyższy, żeby było to uregulowane w przepisach a nie na poziomie złej i dobrej woli Iksińskiego.
01-07-2020 10:09:05
As
Najgorszy radny ever. Brak prezencji, brak merytoryki, brak umiejętności wypowiania się. Tylko wiecznie geganie o remoncie Kolejowej którego i tak nie będzie i tylko fiksacja na łoweły... Już on te rady osiedli wyprowadzi.

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
02

lip

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Podwieczorek w Ogrodzie Łazarz"-impreza integracyjna przy muzyce z Piotrem Jurkiewiczem. Impreza realizowana przez Klub Krąg we współpracy z Poznańskim Stowarzyszeniem Animatorów Kultury w ramach pro

03

lip

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Baśniowa Kraina" - warsztaty muzyczne dla dzieci z Wujkiem Ogórkiem
Obowiązują zapisy mailowe: zapisy.klubkrag@gmail.com . Warsztaty współfinansowane z budżetu Miasta Poznania w ramach projektu "

06

lip

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Lato z zumbą W Ogrodzie Łazarz"- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala! Zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy mailowe: zap

08

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu
Zapisy mailowo: zapisy.klubkrag@gmail.com Uczestnicy zajęć są zobowi

09

lip

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Podwieczorek w Ogrodzie Łazarz"-impreza integracyjna przy muzyce z Piotrem Jurkiewiczem. Impreza realizowana przez Klub Krąg we współpracy z Poznańskim Stowarzyszeniem Animatorów Kultury w ramach pro

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: