Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Radny Filip Olszak został szefem podkomisji, która zreformuje rady osiedli - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Radny Filip Olszak został szefem podkomisji, która zreformuje rady osiedli
01-07-2020 07:30   Janusz Ludwiczak
Powstała podkomisja Rady Miasta Poznania do spraw ewaluacji i reformy jednostek pomocniczych miasta.

Na przewodniczącego podkomisji ds. reformy jednostek pomocniczych wybrany został miejski radny z Łazarza, Filip Olszak. Drugą kandydatką była poznańska radna z Wildy, Dorota Bonk-Hammermeister.

Podkomisja ma zająć się m.in. finansowaniem jednostek pomocniczych, zadaniami i kompetencjami jednostek pomocniczych, zasadami przyznawania diet, komunikacją jednostek pomocniczych z mieszkańcami (informatory papierowe, media społecznościowe) oraz ordynacją wyborczą.

– Uporządkowania wymaga sprawa dotycząca wykorzystywania mediów społecznościowych przez rady osiedli. Chodzi m.in. o to, jakie profile mogą zakładać rady osiedli, jakich nazw używać i kto może prowadzić te profile – powiedział Filip Olszak, przewodniczący podkomisji ds. ewaluacji i reformy jednostek pomocniczych miasta, radny miasta Poznania.

Na początku 2011 r. weszła w życie reforma rad osiedli, która zakładała utworzenie 42 z 69 rad osiedli. Osiedle Targowe zostało zlikwidowane, a w jego miejscu powstało Osiedle Święty Łazarz, którego granica sięga aż do ulicy Przybyszewskiego i Bukowskiej. Dzięki reformie zwiększył się również budżet rad osiedli.


R E K L A M A

Komentarze (7)

01-07-2020 16:08:14
as
@ kumaty no Sterczewski tez tego nie ma... Ale to kazdy wie
01-07-2020 15:24:16
Qshu
Totalnie zgadzam się z Aq. To co zrobiła ostatnia rada, gdy odmówiła przekazania oficjalnego profilu Rady Osiedla, było tak żenujące i dziecinne, że ciężko to nawet komentować. Pomysł by teraz właśnie Pan Filip Olszak zajął się tym tematem jest równie absurdalny jak elektryczne bierki przez telefon.
01-07-2020 14:22:33
Aq
Czytelniku z Łazarza - oficjalny profil Rady Osiedla to nie jest i nigdy nie powinna być prywatna inicjatywa typu "każdy może sobie założyć". Albo jest oficjalny albo to zwykły fanpage, ale wtedy nie może udawać oficjalnego. Mam nadzieję, że to był ostatni raz gdy byliśmy świadkami takich żenujących scen.
01-07-2020 12:34:03
kumaty
"Brak prezencji, brak merytoryki,"- dobrze że te cechy posiada poseł z Poznania i wielu radnych miejskich i osiedlowych wszelakich opcji.
01-07-2020 12:25:46
czytelnik z Łazarza
Profil rady osiedla założyli radni z własnych środków i dalej jest prowadzony pod nazwą Osiedle Łazarz.To nie była własność miasta Poznań i nie ma obowiązku oddawania go komuś innemu . Nikt nie bronił następcom założyć własnego .I założyli swój profil .
01-07-2020 11:29:14
Aq
Z tymi profilami w social media to czas najwyższy. Jak ktoś nie pamięta, poprzednia Rada Osiedla Św. Łazarz (z panem Olszakiem w składzie) odmówiła przekazania go nowej... Nowa założyła swój i obiecała przekazać kolejnej. Czas najwyższy, żeby było to uregulowane w przepisach a nie na poziomie złej i dobrej woli Iksińskiego.
01-07-2020 10:09:05
As
Najgorszy radny ever. Brak prezencji, brak merytoryki, brak umiejętności wypowiania się. Tylko wiecznie geganie o remoncie Kolejowej którego i tak nie będzie i tylko fiksacja na łoweły... Już on te rady osiedli wyprowadzi.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
31

sty

Polska * Poznań * Łazarz
29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

11

lut

do 14-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Cavaliada Winter Tour

18

lut

do 21-02-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Cavaliada Winter Tour

12

mar

do 13-03-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

18

kwi

Poznań * Łazarz
13. Poznań Półmaraton

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: