Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Pływalnia letnia w Parku Kasprowicza znów otwarta. Pierwszego dnia było tutaj pół tysiąca osób - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Pływalnia letnia w Parku Kasprowicza znów otwarta. Pierwszego dnia było tutaj pół tysiąca osób
29-06-2020 09:53   Janusz Ludwiczak
Blisko pół tysiąca osób skorzystało pierwszego dnia z kąpieli wodnych i słonecznych na kąpielisku przy Arenie. Od soboty można znów korzystać z pływalni letniej w Parku Kasprowicza. Korzystający muszą liczyć jednak z pewnymi ograniczeniami.

Tylko do napełnienia dużego basenu, który ma długość 50 metrów potrzebnych było 1600 m³ H₂O. Korzystający z pływalni letniej w Parku Kasprowicza będą musieli liczyć się z pewnymi ograniczeniami i standardami sanitarnymi.

– Przed wejściem na obiekt obowiązkowa będzie dezynfekcja rąk, tak samo każdy kto wchodzi do toalet będzie musiał zdezynfekować ręce. Z użytkowania będzie wyłączona połowa szafek. 4 metry kwadratowe będą przypadać na jedną osobę, oznacza to, że będziemy mogli wpuścić do 2200 osób, a były dni w latach ubiegłych, gdzie na pływalni przebywało nawet 4 tysiące osób. Takiej sytuacji z wiadomych względów w tym roku nie będzie. Na dużym basenie będzie mogło przebywać maksymalnie do 170 osób, w basenie ze zjeżdżalnią 17 osób, a w brodziku maksymalnie 54 osoby – tłumaczy Andrzej Grudziński, kierownik pływalni letniej w Parku Kasprowicza.

Pierwszego dnia z kąpieliska przy Arenie skorzystało ponad 450 osób. W niedzielę miłośników kąpieli wodnych i słonecznych było dwukrotnie więcej. Nie ma się co dziwić. Dopisała pogoda. W weekend termometry wskazywały nawet 32°C.

Niestety w tym roku podrożały ceny biletów. Bilet normalny kosztować będzie 12 złotych (w zeszłym roku było to 10 zł), a ulgowy – 8 zł (do tej pory było to 5 zł). Honorowana będzie Karta Rodziny Dużej (z kodem terytorialnym Miasta Poznania) – na jej podstawie za bilet normalny rodzice zapłacą 6 zł, a dzieci - 4 zł.

Uruchomiona została również wypożyczalnia leżaków i parasoli - w cenie 10 złotych.

– Jedna ze względów sanitarnych liczba leżaków do wypożyczenia będzie ograniczona. Po oddaniu leżaka musi on zostać zdezynfekowany i przejść kwarantannę, nie będzie mógł być używany tego samego dnia. W tym roku nie będzie biletu całodniowego, upoważniającego do opuszczenia obiektu i powrotu w tym samym dniu, gdyż obowiązują nowe przepisy i normy sanitarne. Będzie ograniczona ilość miejsc na obiekcie – zaznacza Andrzej Grudziński.

Pływalnia letnia w Parku Kasprowicza ma być otwarta do końca sierpnia codziennie w godz. od 7:00 do 20:00, przy czym dwie godziny ranne i ostatnia godzina (czyli 7:00-9:00 oraz 19:00-20:00) są przeznaczone tylko dla pływaków, dla których dostępny jest tylko basen 50-metrowy, a wejście odbywa się wyłącznie na karnet lub karty sportowe (Benefit system, Ok system).

ZOBACZ TAKŻE: Kryta pływalnia nie powstanie w Parku Kasprowicza!


R E K L A M A

Komentarze (1)

29-06-2020 13:12:41
pyra
No to pelen luzik na plywalni :) Super !
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
12

kwi

do 14-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Poznań Run Expo" - targi sportowe: bieg | aktywność | motywacja

14

kwi

Poznań * Łazarz
16. Poznań Półmaraton

17

kwi

17:00
Biblioteka Raczyńskich filia nr 4 ul. Lodowa 4
"4 dla seniora: Kultura Japonii" - Trening pamięci dla seniorów
- bezpłatne zajęcia poprawiające pamięć, koncentrację oraz okazja do spotkania i rozmów

20

kwi

11:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Piosenki Przedszkolnej

21

kwi

Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe - II tura
w godz. 7:00-21:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: