Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Łazarscy radni sprzątali teren, na którym miało powstać lodowisko - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Łazarscy radni sprzątali teren, na którym miało powstać lodowisko
23-06-2020 08:30   Janusz Ludwiczak
W sobotę przedstawiciele Rady Osiedla Św. Łazarz wspólnie z wolontariuszami Centrum Inicjatyw Międzykulturowych "Horyzonty" sprzątali teren Parku Kasprowicza, na którym miało niegdyś powstać lodowisko. W ciągu kilku godzin zebrano 24 ogromne worki śmieci, wśród których oprócz butelek i potłuczonego szkła znalazły się m.in. ubrania, patelnia, garnek czy gaśnica.

– Choć teren jest odwiedzany przez mieszkańców, to niestety wielu z nich nie sprząta po sobie śmieci. W ciągu kilku godzin zebraliśmy 24 wory pełne przeróżnych odpadów - od potłuczonego szkła, przez ubrania, patelnię, garnek, czy gaśnicę. Cieszymy się, że w choć małym stopniu nasz łazarski tajemniczy ogród będzie dzięki temu czystszy – informuje Rada Osiedla Św. Łazarz.

W sprzątanie zaangażowali się również wolontariusze Centrum Inicjatyw Międzykulturowych "Horyzonty". Z kolei POSiR udostępnił trzy kontenery na śmieci.

Jak już informowaliśmy w południowo-zachodniej części parku Kasprowicza, od strony ulicy Reymonta w 2006 roku miało powstać lodowisko. Później planowano tutaj zlokalizowano tory wrotkarskiego, a następnie kryta pływalnia. Jednak żadnej z inwestycji nie udało się zrealizować. Obecne plany zakładają, że basen powstanie na terenie Olimpii, zaś sam park Kasprowicza ma zostać zrekultywowany. W kwietniu miasto zaprezentowało nową koncepcję zagospodarowania parku Kasprowicza, która przewiduje stworzenie m.in. obserwatorium ptaków, ogród deszczowy, strefa łąk kwietnych czy parking rowerowy.

ZOBACZ TAKŻE: Park Kasprowicza: Zamiast krytej pływalni powstanie obserwatorium ptaków

ZOBACZ TAKŻE: Kryta pływalnia nie powstanie w Parku Kasprowicza!


Komentarze (1)

23-06-2020 08:32:25
Qshu
No i super akcja!!!
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

maj

do 30-05-2023
Łazarz
33. Dni Łazarza
►WIĘCEJ: www.33dni.lazarz.pl

30

maj

do 02-06-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"ITM Industry Europe 2023" - Przemysł Ery Cyfrowej
Targi Logistyki Magazynowania i Transportu
Salon: Bezpieczeństwo Pracy w Przemyśle

01

cze

Szkoła Podstawowa nr 33 / 33 LO ul. Wyspiańskiego 27
Bieg przez Wielką Brytanię im.M. Zawiei
w godz. 15:00-19:00

02

cze

17:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
III Piknik Łazarski

03

cze

09:00
Szkoła Podstawowa nr 10 ul. Jarochowskiego (przy Ściegiennego)
XVI Turniej Charytatywny im. Macieja Zawiei

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: