Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Za ponad 3,8 mln zł przebudują Jarochowskiego. Ulica będzie jednokierunkowa - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Za ponad 3,8 mln zł przebudują Jarochowskiego. Ulica będzie jednokierunkowa
23-06-2020 07:40   Janusz Ludwiczak
Poznańskie Inwestycje Miejskie wybrały wykonawcę przebudowy ulicy Jarochowskiego. W ramach inwestycji wyremontowana zostanie nawierzchnia, pojawią się wyniesione skrzyżowania, zlikwidowana zostanie sygnalizacja świetlna przy skrzyżowaniu z Limanowskiego i wprowadzony będzie jeden kierunek ruchu. Inwestycja będzie kosztować ponad 3,8 mln zł.

Do przetargu na przebudowę ulicy Jarochowskiego stanęło pięciu wykonawców, z czego jedna z ofert musiała zostać odrzucona. Najwyższą cenę zaoferował Budimex na kwotę ponad 6,8 mln zł, przy czym na przebudowę Jarochowskiego miasto zaplanowało w budżecie 4,7 mln zł. Inwestycję tą za kwotę 3 821 077,42 zł zrealizuje spółka Infradrog z Chodzieży.

Przebudowa ulicy Jarochowskiego zostanie zrealizowana na odcinku od Wyspiańskiego do Chociszewskiego.

– Ten odcinek ul. Jarochowskiego, biegnący na skraju parku Kasprowicza, jest w złym stanie technicznym i wymaga przebudowy. Dzięki niej zyska nie tylko nowy wygląd i jakość. Za sprawą planowanych zmian w organizacji ruchu w tym rejonie będzie bardziej bezpiecznie zarówno dla kierowców, jak i pieszych oraz rowerzystów – przekonuje Marcin Gołek, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

– Ruch będzie po przebudowie uspokojony poprzez eliminację przejazdów tranzytowych, wprowadzenie strefy tempo 30 oraz dwa wyniesione, spowalniające skrzyżowania z ul. Limanowskiego i Sczanieckiej. W związku z tymi zmianami zlikwidowana zostanie sygnalizacja świetlna w rejonie ul. Limanowskiego. Uporządkowane zostaną również miejsca parkingowe, co uniemożliwi rozjeżdżanie przez auta przyulicznej zieleni, która będzie zagospodarowana na nowo. Powstaną zatoki parkingowe, a ulica i chodniki uzyskają nową nawierzchnię. Wymienione zostaną krawężniki i oświetlenie – informuje PIM.

Po przebudowie ulica Jarochowskiego stanie się jednokierunkowa. Na odcinku od Chociszewskiego do Sczanieckiej ruch odbywać będzie się w kierunku północnym, tj. w stronę Wyspiańskiego. Z kolei od Wyspiańskiego do Niegolewskich kierowcy pojadą tylko w kierunku południowym, czyli w stronę Hetmańskiej.

Jedynie na wysokości szpitala Św. Rodziny, pomiędzy Sczanieckiej a Niegolewskich ruch ma być dwukierunkowy.

Przebudowa ulicy Jarochowskiego potrwa pięć miesięcy. Wykonawca ma 150 dni od podpisanie umowy na zrealizowanie wszystkich robót.


Komentarze (12)

08-09-2020 20:36:18
Mieszkanieć Jarochowskiego
A co mamy teraz zrobić? Na 5 miesięcy zabrać spod swoich domów samochody ? Gdzie się pytam, tutaj już nie ma gdzie znaleźć miejsca, a teraz zamkną całą ulicę !!! Kogoś chyba popieprzyło. Wszystko można zaplanować z głową, zamykać ulicę na odcinku od jednego skrzyżowania do drugiego, i potem po skończeniu jednego odcinka zamykać następny. Ale nie ktoś wpadł na GENIALNY pomysł i wywalą wszystkich i niech się martwią !!! Dzisiaj zobaczyłem w drzwiach kartkę, że mam zabrać auto bo będą robić remont - kurde gdzie mam je zabrać ???!!! Gdzie !!! Dzisiaj zaczynają remont i dzisiaj mi ktoś grozi że odholuje mi samochód. No super !!! Szkoda że niestety ktoś nie myśli tam trzeźwo i logicznie.
18-07-2020 18:22:51
e-raf
W związku z remontem na Jarochowskiego pozwolę sobie przypomnieć moje uwagi w tym temacie z 29.06. Miałem okazję parokrotnie brać udział w konsultacjach z mieszkańcami w sprawie organizacji ruchu i w związku z wprowadzaniem SPO na Łazarzu. Chcę podkreślić, że w tych spotkaniach brało udział dużo mieszkańców. Wskazywałem wtedy na brak logiki w zmianie organizacji ruchu na ul. Jarochowskiego. Jeśli już ta ulica ma być jednokierunkowa - to niech to będzie jeden kierunek, najlepiej od Wyspiańskiego do Chociszewskiego, tak żeby tworzył jeden ciąg komunikacyjny. Byłby on wtedy przeciwstawny do ciągu ul. Bogusławskiego, który idzie w przeciwnym kierunku. To tworzy wówczas jakiś logiczny układ. Chodzi o to, żeby nie powtórzyć przykładu ul. Mickiewicza, gdzie powstał chaos komunikacyjny. Ta ulica została podzielona na dwa przeciwstawne względem siebie kierunki ruchu, tak że logiczny ciąg ruchu w jednym kierunku został przerwany. Stąd też pytam: po co są konsultacje społeczne, jeśli uwagi mieszkańców nie są uwzględniane?! Obecna ekipa, "trzymająca władzę w mieście" idzie jak walec! Jestem - jak już raczej większość mieszkańców Łazarza - za SPO i nie jestem wyłącznie fanem motoryzacji w każdej formie i miejscu. Bardzo chętnie korzystam z roweru, nie tylko w celach rekreacyjnych, ale nie jestem w stanie pojąć takiej polityki, gdzie nie ma szansy na jakiś rozsądny kompromis!!! Na koniec apeluję o korektę
30-06-2020 13:38:23
pyra
Do "e-raf", podpisuje sie pod wszystkim co napisales. Bylam takze na konsultacjach. Prowadzone sa tylko po to aby zamknac nam buzie, uspokoic i dac poczucie, ze Miasto sie z nami liczy.Miasto sie z nami nie liczy. Tak jak napisales robia co chca i dalej beda robic, taka wladza w Miescie, mieszkancy to przeszkoda, intruzi. Mamy siedziec cicho i dziekowac za wszystko co Miasto robi "dla nas i dla naszego dobra".
29-06-2020 17:14:17
e-raf
Miałem okazję parokrotnie brać udział w konsultacjach z mieszkańcami w sprawie organizacji ruchu i w związku z wprowadzaniem SPO na Łazarzu. Wskazywałem wtedy na brak logiki w zmianie organizacji ruchu na ul. Jarochowskiego. Jeśli już ta ulica ma być jednokierunkowa - to niech to będzie jeden stały kierunek, np. od Wyspiańskiego do Chociszewskiego. I tak jak się obawiałem: wszystko jak "grochem o ścianę"!. Chciałbym zapytać w tej sytuacji: po co urządzacie te "konsultacje", jeśli wychodzicie z autorytarnego założenia, że racja jest po Waszej stronie? (Pytanie do ZDM, Rady Osiedla i ekipy rządzącej miastem.) Jak dziś pamiętam, powołałem się wtedy na przykład ul. Mickiewicza, gdzie wskutek tej radosnej twórczości obecnej ekipy (ZDM oraz p. W. Nowaka i spółki) powstał w tym miejscu chaos komunikacyjny. Ul. Mickiewicza została podzielona na przeciwstawne względem siebie dwa odcinki kierunku ruchu. Jeszcze raz pytam: po co te "szopki" pt. konsultacje społeczne?! Idziecie jak walec! Jestem - jak już raczej większość mieszkańców Łazarza - za SPO i nie jestem wyłącznie fanem motoryzacji w każdej formie i miejscu. Bardzo chętnie korzystam z roweru, nie tylko w celach rekreacyjnych, ale nie jestem w stanie pojąć tej logiki, gdzie nie ma szansy na jakiś rozsądny kompromis!!! Na koniec apeluję o rozsądny projekt na ul. Jarochowskiego, gdy jeszcze jest na to czas!
29-06-2020 12:52:15
Andrzej Janowski
@Liliana Domoslawska To, że na potrzeby budowy czy przebudowy drogi często trzeba wywłaszczyć kawałek działki to normalna rzecz. Na Kolejowej tez musi być wywłaszczenie. Od tego jest specjalna procedura (decyzja ZRiD) i odszkodowanie. Poprzedni projekt nie poległ dlatego, ze miało być wywłaszczenie. Decyzja ZRiD została wtedy zaskarżona przez właścicielkę działki i została uchylona. Ale uchylono ja nie dlatego, ze cześć działki miała zostać wywłaszczona, tylko z powodu innych błędów w ówczesnej dokumentacji, które zostały wychwycone podczas rozpatrywania skargi na decyzje ZRiD.
27-06-2020 23:35:13
L.Domasłowska
Z wyczerpującej odpowiedzi P. A.Janowskiego wynika, że projekt przebudowy Kolejowej, który był ostatnio konsultowany nie uwzględnił kwestii własności terenów. To bardzo dziwne, bowiem pierwszy projekt sprzed kilku już lat "poległ", gdyż miał błedy proceduralne i nie uwzględnił faktu prywatnej własności. Wojewoda po interwencji właściciela, całą sprawę przebudowy wstrzymał. Czyżby kolejny projekt miał taką samą wadę i powtórzył zaniedbanie pierwszej ekipy projektantów? Jak wiadomo, własność gruntu rzecz święta i nim przedłoży się do konsultacji projekt należy sprawy własności gruntów wyjaśnić. Swoją drogą ciekawe, czy to ten sam newralgiczny odcinek co poprzednio...
25-06-2020 08:54:25
Mieszkaniec Kolejowej
@Andrzej Janowski Bardzo dziękuje za informację. Po otrzymaniu tej informacji wniosek oczywisty - 10 lat to stanowczo za mało dla tej ulicy czekamy więc ..... kolejne 10 lat.
24-06-2020 22:23:13
Andrzej Janowski
@Mieszkaniec Kolejowej Ul. Kolejowa nie ma być remontowana, tylko kompleksowo przebudowana. Do przebudowy potrzebna jest dokumentacja projektowa z wszystkimi pozwoleniami i uzgodnieniami. Jej tworzenie jest na finiszu. Gdy projekt budowlany będzie gotowy, trzeba uzyskać decyzję ZRID, która wywłaszczy kilka fragmentów prywatnych działek potrzebnych do przebudowy. Właściciele tych działek mogą decyzję zaskarżyć. Następnie trzeba ogłosić i rostrzygnąć przetarg na wykonawcę przebudowy. Przetarg też może zostać zaskarżony. To wszystko niestety trwa i nie przeskoczymy tego. Zapewniam, że sprawa "nie leży w szafie" i wszystkim zależy na szybkim jej zakończeniu. Również pracowni, która przygotowuje dokumentację projektową - bo od jej skończenia zależy otrzymanie wynagrodzenia.
24-06-2020 09:40:42
Mieszkaniec Kolejowej
@pyra - mieszkańcy się buntują od dawna, ale nie mamy siły przebicia, albo zbliżają się wybory i nagle wszyscy chcą remontować, służby aż się palą do pracy, i nagle po wyborach cisza. Do kogo się zwrócić chyba do Pana Boga, bo ludzie są niesłowni. Kiedy na przedostatnim posiedzeniu Rady Osiedla zwróciłem się na czacie z pytaniem co się dzieje, dostałem odpowiedź, że wszystko się toczy, co ja chcę, przecież jest decyzja i projekt. Czyż Rada nie powinna się tym bardziej interesować i monitować w sprawie postępu prac??? Tylko że na stronach ZDM nic o remoncie ulicy nie słychać. Nie ukrywam, że liczę na naszego redaktora Pana Janusza.
23-06-2020 11:45:25
pyra
Pieniadze na Kolejowa juz zapewne sie rozeszly....Skoro mieszkancy sie nie buntuja to Miasto dalej bedzie olewac Was i tyle. Wspolczuje.
23-06-2020 09:19:22
Lzr
Super a co z chodnikiem na niegolewskich po sronie szpitala tam jest koszmar idac wieczorem a nie wspomne juz zeby isc ta strona z wozkiem. To jest najgorszy odcinak niegolewskich a jachorowskuego gorszego w poznaniu chyba nie ma
23-06-2020 08:25:55
Mieszkaniec Kolejowej
A co dalej z przebudową ulicy Kolejowej, czekamy już 10 lat, jest gotowa koncepcja i.... nic się nie dzieje !!!!!

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
04

gru

do 06-12-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Cavaliada" - Targi Sprzętu i Akcesoriów Jeździeckich
Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych
ODWOŁANE

02

lut

do 05-02-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Budma

11

lut

do 14-02-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Gardenia" - Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: