Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Sprzedaż lodów z wózka i nowa kawiarnia w Parku Kasprowicza tematami najbliższej sesji rady osiedla - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Sprzedaż lodów z wózka i nowa kawiarnia w Parku Kasprowicza tematami najbliższej sesji rady osiedla
16-06-2020 11:22   Janusz Ludwiczak
W środę odbędzie się kolejna sesja Rady Osiedla Św. Łazarz, która ponownie odbędzie się w trybie zdalnym. Radni będą obradować z domu, przez internet. W porządku obrad przewidziano m.in. opiniowanie nowej kawiarni w Parku Kasprowicza oraz rozpatrzenie wniosku w sprawie sprzedaży lodów z wózka.

Na środę godz. 18:30 zwołana została 14. sesja Rady Osiedla Święty Łazarz. Mimo to w przededniu posiedzenia nie jest znany jeszcze porządek obrad sesji.

Jak powiedział nam Andrzej Janowski, przewodniczący Rady Osiedla Św. Łazarz podczas środowej sesji, która odbędzie się w trybie zdalnym, przez internet radni będą opiniować nową kawiarnię w parku Kasprowicza, która ma pojawić się w miejscu warzywniaka w rejonie ul. Potworowskiego, a także rozpatrzony zostanie wniosek sprzedaży lodów z wózka w parku Kasprowicza. Omawiana ma być również sprawa sprzątania terenów, na którym miało znajdować się lodowisko.

Transmisja środowej sesji prowadzona będzie na na kanale Miasta Poznań w serwisie YouTube. Osoby, które będą chciały zabrać głos w trakcie sesji proszone są o zgłoszenia e-mailowe jeszcze do dziś, na adres waldemar_rembas@um.poznan.pl.

Aktualizacja 17.06.2020 Dopiero kilka godzin przed dzisiejszą sesją pojawił się porządek obrad. Oto tematy 14. posiedzenia Rady Osiedla Św. Łazarz:

 1. Otwarcie sesji, stwierdzenie kworum, powołanie protokolanta.
 2. Przedstawienie porządku obrad.
 3. Projekt uchwały w sprawie zaopiniowania sprzedaży lodów z wózka rowerowego w Parku Kasprowicza.
 4. Projekt uchwały w sprawie zaopiniowania wydzierżawienia terenu przyległego do pawilonu handlowego w Parku Kasprowicza.
 5. Projekt uchwały w sprawie stanowiska w sprawie lokalizacji kawiarni mobilnej w Parku Wilsona
 6. Projekt uchwały w sprawie wniosku do Prezydenta Miasta Poznania o podjęcie działań mających na celu utworzenie programu dofinansowania systemów małej retencji.
 7. Projekt uchwały w sprawie wniosku do miejskich jednostek organizacyjnych o wyegzekwowanie przestrzegania ciszy nocnej podczas wydarzeń organizowanych przez Nocny Targ Towarzyski w sezonie letnim na terenie działek przy ul. Kolejowej.
 8. Projekt uchwały w sprawie wniosku do Prezydenta Miasta Poznania o niezmniejszanie środków wolnych dla jednostek pomocniczych w planie budżetu miasta na rok 2021.
 9. Projekt uchwały w sprawie diet dla członków organów Osiedla.
 10. Wolne głosy i wnioski.
 11. Zamknięcie sesji.

R E K L A M A

Komentarze (15)

19-06-2020 08:48:26
Ciekawy
@pyra - jednym słowem mamy w dzielnicy "dojną zmianę". Cytując klasyka: "im się to po prostu należało". Szkoda, że do wyborów jeszcze kilka lat bo każde posiedzenie to diety za nic. Trzeba to podsumować i zobaczyć ile na to łącznie poszło. Przyznawanie sobie diet za działalność społeczną jest po prostu żenujące.
18-06-2020 18:11:54
pyra
@Pan janowski, Naprawde nie mam slow. Dieta nie moze byc za wydzwanianie przez telefon i zalatwianie w/w czynnosci przed podlewaniem drzew. Wszystko odbylo sie na telefonie, radny czy radni nigdzie nie jezdzili, nie chodzi i wydeptywali sciezek, wszystko przyjechalo od nich w ustalony punkt/punkty. Jesli za czas na telefonie i kilka, moze kilkanascie wykonanych telefonow RO przyznaje sobie diete to jest bardzo zle !!! Skandal wedlug mnie. Ile kosztuje koordynacja na telefonie ?
18-06-2020 17:45:58
Ciekawy
@Andrzej Janowski - czyli jednym słowem było to wynagrodzenie za działalność społeczną czyli nie są Państwo społecznikami - to ważna dla nas sąsiedzi informacja. Poproszę też o informacje ile osób otrzymało na poprzedniej radzie wynagordzenie tytułem "organizacji" tego wydarzenia. Z tego co pamiętamy to było to kilku radnych. Ciekawe ile osób jest potrzebne w nowej RO by takie wydarzenie doszło do skutku - do drodzy jesteście.
18-06-2020 14:13:46
Andrzej Janowski
@ciekawy diety w radach osiedli są przyznawane z wydzielonego funduszu, za działalność związaną z wykonywaną funkcją. Jeśli któryś z radnych odpowiada za kontaktu z wydziałem terenów zieleni ZDM, ustala z miastem zasady podlewania zieleni przyulicznej, to, które drzewa wymagają pilnej interwencji, załatwia samochód, beczkę na wodę, koordynuje kontakty z Aquanetem, strażą pożarną - to tak, to jest działalność na rzecz RO, za którą otrzymuje dietę. Nie jest to natomiast "wynagrodzenie za podlewanie zieleni".
18-06-2020 13:56:52
Ciekawy
@Andrzej Janowski - proszę nie kazać nam tak długo czekać na odpowiedź. Jakie ma Pan argumenty, które bronią fakt, że jako grupa społeczników przyznaliście sobie (co wszyscy wyraźnie słyszeli) diety za podlewanie zieleni?
17-06-2020 09:02:01
Ciekawy
@Andrzej Janowski - no albo ma Pan wyjątkowo krótką pamięć albo po prostu celowo mija się z prawdą. Przecież każdy z nas dokładnie słyszał jak argumentował Pan wysokość diet na poprzedniej sesji. To jest skandal i żenada totalna. Drodzy sąsiedzi czy Wy to widzicie? Czekam na diety za jazdę na rowerze.
17-06-2020 00:04:50
poznaniAnka
@Andrzej Janowski: Tak, poseł Sterczewski jest wieloletnim mieszkańcem Łazarza... Jako poseł ma swoje prawa i przywileje. Jako poseł ma znacznie większe prawa niż radny osiedlowy. Trzeba mieć tupet. Gdyby pan F.Sterczewski był radnym miasta Poznania automatycznie musiałby zrzec się mandatu. Nie ma to jak łączenie stanowisk. Ale Wam Franuś potrzebny jest dla lansu i PR. No ale sprawdźmy ile zarabia poseł: Obecnie podstawowe uposażenie wynosi około 8 tys. brutto Dodatkowo na konta posłów wpływa comiesięczna dieta o wysokości przekraczającej 2 tys. brutto. Comiesięczny ryczałt na prowadzenie biur poselskich wynosi około 11 tysięcy. Panie Sterczewski może warto dać szansę innym. W kolejce są nie tylko Maria Łazarz i Filip Olszak, są jeszcze Maciej Dudziak czy Maria Paradowska. Ale władza nie trwa wiecznie... niech ma pan swoje 5 minut. Pracownicy MTP doskonale pamiętają, że nie robił pan nic na Targach!!
16-06-2020 23:38:10
toms
@Andrzej Janowski: A to bardzo ciekawe, sam pan podczas ostatniej sesji powiedział: Diety obejmują działalność w radzie osiedla, akcje m.in. podlewanie zieleni przyulicznej - chyba ma pan krótką pamięć to odsyłam do poprzedniej sesji: – Diety za pracę na rzecz osiedla, za realizację poszczególnych zadań rady osiedla, osób, które angażowały się w różne akcje, m.in. podlewanie zieleni przyulicznej, tworzenie artykułów do przyszłej gazetki, udział w spotkaniach z przedstawicielami miejskich jednostek, prowadzenie kanałów informacyjnych rady osiedla – tłumaczył Andrzej Janowski, przewodniczący Rady Osiedla Św. Łazarz https://www.lazarz.pl/?id=2&nr=14106
16-06-2020 22:30:01
Andrzej Janowski
@ciekawy Radni nie przyznają sobie „wynagrodzenia za podlewanie zieleni”. @tons Poseł Franciszek Sterczewski jest mieszkańcem Lazarza, aktywnym radnym osiedlowym i nie widzę żadnego powodu, żeby miał rezygnować z funkcji radnego osiedlowego.
16-06-2020 21:45:36
M.
@toms, nie odda, bo wtedy w RO na jego miejsce przyszłaby p. Łazarz.
16-06-2020 18:35:28
Ciekawy
Panie Andrzeju Janowski prosimy o odpowiedź.
16-06-2020 13:17:45
toms
No co przecież dietka musi być... Czy pan poseł Sterczewski w końcu odda mandat i pozwoli kolejnym osobom działać na rzecz mieszańców? Czas na Łazarz zdobył 100%, może czas pozwolić pracować innym, którym się chce??!!
16-06-2020 13:08:28
Ania
Znowu radni zajmą się najmniej ważnymi sprawami - brawo, można już wrzucać do internetu zdjęcia z gratulacjami
16-06-2020 11:46:23
Ciekawy
A nie będzie punktu, w którym radni ponownie przyznają sobie wynagrodzenie za podlewane zieleni? Poproszę o oficjalne stanowisko Pana Andrzej Janowskiego skąd taka decyzja na ostatniej radzie? Czy Państwa organizacja startując w wyborach nie deklarowała się jako grupa społeczników? Czy za takie działanie nie jest Państwu wstyd przyznawać sobie diety? Panie Andrzeju proszę o argumenty, mieszkańcy na nie czekają!
16-06-2020 11:34:34
AS
A kiedy lody w parku Wilsona? Tam to jest pustynia gastronomiczna.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
20

kwi

11:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Piosenki Przedszkolnej

21

kwi

Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe - II tura
w godz. 7:00-21:00

22

kwi

Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

23

kwi

do 25-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Energetyki
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Instalacje" - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
"Sawo" - Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarn

12

maj

Łazarz
Wybory osiedlowe - wybory do Rady Osiedla Św. Łazarz
w godz. 7:00-21:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: