Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

274 ósmoklasistów przystąpi do egzaminów na zakończenie szkoły - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
274 ósmoklasistów przystąpi do egzaminów na zakończenie szkoły
15-06-2020 23:52   Janusz Ludwiczak
Z dwumiesięcznym opóźnieniem rozpoczną się we wtorek egzaminy ósmoklasisty, do których przystąpi 274 uczniów klas ósmych z sześciu łazarskich szkół podstawowych. Egzamin określany "małą maturą" odbywa się na zakończenie szkoły podstawowej.

Ze względu na pandemię koronawirusa egzaminy ósmoklasisty odbędą się z dwumiesięcznym opóźnieniem (pierwotnie miały się odbyć w połowie kwietnia). Uczniowie będą mieli 120 minut na napisanie sprawdzianu. Na początek odbędzie się egzamin z języka polskiego, w środę – matematyka, a w czwartek – język obcy.

Ósmoklasiści podobnie jak maturzyści będą musieli przyjść na egzamin w maseczce lub przyłbicy (będzie można je zdjąć po zajęciu miejsca w ławce), a przed wejściem na salę będą zobowiązani do zdezynfekowania rąk. Uczniowie będą wchodzić też ze względów sanitarnych w kilkuminutowych odstępach. Szkoły musiały przygotować również izolatkę, w przypadku, gdyby ktoś z maturzystów poczuł się gorzej. To kilka z wymogów Głównego Inspektora Sanitarnego i Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

W sumie w sześciu szkołach podstawowych na Łazarzu do egzaminów przystąpi łącznie 274 ósmoklasistów - najwięcej, bo aż 57 w Szkole Podstawowej nr 77 przy Dmowskiego oraz w Katolickiej Szkole Podstawowej im. św. Stanisława Kostki przy Głogowskiej – 54 osoby, najmniej w Szkole Podstawowej nr 33 przy Arenie – 18 uczniów z jednej klasy.


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
19

sty

18:30
Łazarz
35. sesja (zwyczajna-zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

30

sty

Polska * Poznań * Łazarz
30. finał WOŚP

Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Sztab 30. finału WOŚP

01

lut

do 04-02-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Budma 2022" - Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury
"Intermasz" - Międzynarodowe Targi Maszyn Budowlanych, Pojazdów i Sprzętu Specjalistycznego
"Kominki" - Międzynarodowe Targi Komi

11

lut

do 13-02-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Gardenia" - Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu
"Rybomania" - targi wędkarskie

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: