Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Myślała, że bierze udział w policyjnej akcji, ale została oszukana - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Myślała, że bierze udział w policyjnej akcji, ale została oszukana
12-06-2020 07:54   Janusz Ludwiczak
Policja ostrzega szczególnie osoby starsze przed oszustwami metodą "na policjanta". Ofiarą oszusta padła seniorka z Grunwaldu.

Policjanci z Komisariatu Policji Poznań Grunwald zajmują się oszustwem na policjanta CBŚ, którego ofiarą padła starsza kobieta. Pokrzywdzona myśląc, że bierze udział w policyjnej akcji, przekazała przestępcom biżuterię. Policjanci cały czas apelują o rozwagę i rozsądek.

– Wszystko wydarzyło się 8 czerwca. Do pokrzywdzonej zadzwoniła osoba podająca się za pracownicę Poczty Polskiej mówiąc, że chce zweryfikować adres doręczeń przesyłek poleconych. Następnie się rozłączyła. Pół godziny później poznanianka odebrała kolejny telefon. Tym razem mężczyzna przedstawił się jako policjant CBŚ. Poinformował, że kobieta jest na celowniku oszustów, którzy włamują się do mieszkań, a także przejmują kontrolę nad kontami bankowymi. Polecił spakować biżuterię i zostawić w określonym miejscu w mieście. Następnie kobieta miała wypłacić pieniądze z banku, włożyć do koperty i zostawić w pobliży śmietnika. Również to polecenie zostało przez seniorkę wykonane. Jednak chwilę po tym jak kobieta zostawiła pieniądze, przypadkowy mężczyzna, który widział całą sytuację, wyrwał kopertę z pieniędzmi osobie, która próbowała ją przejąć – relacjonuje podkom. Maciej Święcichowski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

Policjanci cały czas przypominają, że nigdy nie dzwonią do mieszkańców z prośbą o przekazywanie jakichkolwiek pieniędzy. Nie informują o prowadzonych przez siebie działaniach.

– Słysząc tego typu informacje przez telefon możemy mieć 100% pewność, że rozmawiamy z oszustami. Należy bezwzględnie rozłączyć rozmowę. Następnie o wszystkim powinniśmy poinformować Policję, dzwoniąc pod numer 112 – podsumowuje podkom. Maciej Święcichowski z wielkopolskiej Policji.


Fot: Janusz Ludwiczak

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

08

cze

21:45
Rynek Łazarski
Kino plenerowe - "Moulin Rouge" (reż.Baz Luhrmann)
- Łazarski Przegląd Filmowy
wstęp wolny

09

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory do Parlamentu Europejskiego

13

cze

do 18-06-2024
Łazarz
34. Dni Łazarza
13-18.06.2024

15

cze

XXXVIII Liceum Ogólnokształcące z oddziałami terapeutycznymi im. Jana Pawła II ul. Potockiej 38
Piknik rodzinny w 37 LO w ramach Dni Łazarza
- grill, ciuchowisko, zajęcia taneczne i sportowe, loteria fantowa
w godz. 10:00-15:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: