Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W piątek tramwaje i autobusy pojadą tak jak w soboty. "164" będzie kursować objazdem - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
W piątek tramwaje i autobusy pojadą tak jak w soboty. "164" będzie kursować objazdem
09-06-2020 07:30   Janusz Ludwiczak
W piątek, 12 czerwca komunikacja miejska funkcjonować będzie według sobotniego rozkłady jazdy. Z kolei od czwartku zmieni się trasa autobusów linii nr 164.

W Boże Ciało tramwaje i autobusy będą jeździć zgodnie ze świątecznym (niedzielnym) rozkładem jazdy, zaś w piątek, 12 czerwca będą kursować tak jak w soboty.

Przez cały długi weekend w związku z prowadzonymi pracami przy remoncie wiaduktu kolejowego nad ulicą Kościelną autobusy linii nr 164 będą kursować objazdem przez Dąbrowskiego, Roosevelta, Pułaskiego i al. Wielkopolską. Na trasie objazdu autobusy "164" będą zatrzymywać się na przystankach:
• "Rynek Jeżycki" (na ul. Dąbrowskiego - przystanek tramwajowy),
• "Most Teatralny" (w kierunku Sołacza na ul. Roosevelta, w kierunku Łazarza przy Teatrze Nowym),
• "Wielkopolska" (na ul. Pułaskiego),
• "Klin n/ż" (na al. Wielkopolskiej).

Jak już informowaliśmy od poniedziałku wznowione zostało kursowanie autobusów linii nr 159 kursujących ulicą Bukowską odpowiednio na dworzec Poznań Główny oraz do portu lotniczego Poznań Ławica. Obecnie funkcjonują już wszystkie linie tramwajowe i autobusowe kursujące przez Łazarz z wyjątkiem "jedenastki".

W związku z remontem torowiska i sieci trakcyjnej w ciągu ulicy Przybyszewskiego tramwaje linii nr 7 kursują objazdem przez Grunwaldzką, Bukowską, rondo Kaponiera, Roosevelta i Dąbrowskiego na Ogrody.

Przypomnijmy, że od 1 czerwca tramwajami i autobusami może podróżować więcej osób.

– W pojeździe może być obecnie tyle osób, ile wynosi 50 procent liczby wszystkich miejsc (siedzących i stojących), przy czym należy pamiętać, że połowa miejsc siedzących musi pozostać niezajęta. Zmiana była możliwa po opublikowaniu Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 29 maja br. Prawodawca wskazał możliwość zwiększenia limitów pasażerów podróżujących jednocześnie środkami transportu publicznego. W grę wchodziły dwa rozwiązania: umożliwienie jednoczesnego przejazdu tylu osobom, ile wynosi liczba wszystkich miejsc siedzących albo tylu podróżnym, ile wynosi połowa wszystkich miejsc, zarówno siedzących, jak i stojących, przy jednoczesnym pozostawieniu połowy miejsc siedzących wolnych. MPK Poznań zdecydowało się na to drugie rozwiązanie. Na poznańskich tramwajach i autobusach umieszczane są informacje o nowych limitach pasażerów. Jednocześnie apelujemy o stosowanie się do ograniczeń i przypominamy pasażerom, że w środkach komunikacji miejskiej nadal obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa maseczką bądź fragmentem odzieży – informuje Agnieszka Smogulecka, rzecznik prasowy MPK.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
02

lip

do 03-07-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

27

sie

do 28-08-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

22

paź

do 23-10-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: