Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Hotel z spa i luksusowe apartamentowce powstaną przy Parku Wilsona - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Hotel z spa i luksusowe apartamentowce powstaną przy Parku Wilsona
09-06-2020 06:37   Janusz Ludwiczak
W biurowcu Bałtyk inwestor zaprezentował makietę kompleksu luksusowych apartamentowców "Perfumeria", które mają powstać w bezpośrednim sąsiedztwie Parku Wilsona. W ramach inwestycji powstanie również hotel, a w Hali Betonowej znajdzie się kawiarnia, restauracja i centrum konferencyjno-wystawowe.

Jak już informowaliśmy na działce przy zbiegu ulic Głogowskiej i Śniadeckich, tuż obok Parku Wilsona, na której mieścił się browar Huggera warszawski inwestor Globe Trade Center już w 2014 r. planował wybudować biurowce. Nieruchomość ta została jednak sprzedana cztery lata temu spółce Garvest, która wybudowała m.in. biurowiec Bałtyk tuż przy Rondzie Kaponiera. Inwestor planował wybudować w tym miejscu luksusowe osiedle mieszkaniowe, a to nie jedyne przedsięwzięcie Garvestu. W 2013 r. AWF za 6 milionów złotych sprzedała budynek Hali Betonowej. Nowy właściciel planował tutaj utworzyć obiekt konferencyjno-restauracyjny z możliwością organizowania wystaw, a także hotel.

– Inwestycja jest w trakcie przygotowania, złożyliśmy wniosek o wydanie warunków zabudowy. Planujemy wybudować osiedle mieszkaniowe, a od ul. Głogowskiej postawić hotel z 82 pokojami. Chcemy, by Hala Betonowa była miejsce organizacji wystawy i konferencji. W miejscu tym znalazłaby się również kawiarnia – mówił portalowi lazarz.pl w czerwcu 2017 r., podczas otwarcia biurowca Bałtyk Michał Włodarczak z Garvest.

"Sześć domów mieszkalnych ma powstać pomiędzy podwórkami i oficynami kamienic czynszowych z początku XX wieku a parkiem. Pionowa artykulacja fasad od strony istniejących budowli przechodzi w ekspresyjne w planie tarasy, przesłaniane zasłonami z metalowej siatki, stanowiące tło dla drzew Parku Wilsona" – czytamy w opisie projektu.

Inwestor uporządkował już teren. Na początek powstanie budynek wielorodzinny ze 140 mieszkaniami o wysokości do 3,5 metrów z tarasami skierowanymi w stronę Parku Wilsona.

– Pod całym kompleksem zaplanowana jest jedna, wspólna hala garażowa. W przyszłości budynek Hali Betonowej pełnić będzie funkcje wystawienniczo-eventowe. W kupionym od miasta dawnym browarze powstanie SPA, a część hotelowa zajmie teren od strony ul. Głogowskiej. Docelowo będą to cztery inwestycje. Zakładamy, że budowa całości potrwa pięć lat, ale pierwsze mieszkania zostaną oddane do użytku za dwa lata – mówił w lutym "Gazecie Wyborczej Poznań" Michał Włodarczyk z Garvest Real Estate.

Tymczasem w biurowcu Bałtyk zaprezentowana została makieta inwestycji.


Przy Śniadeckich był browar
W 1874 r. przy zbiegu ulic Głogowskiej i ówczesnej Herdera (obecnie Śniadeckich) powstał Browar Poznański "Feldschloss" Towarzystwo Akcyjne. W 1892 r. browar ten za kwotę miliona marek kupiło dwóch bankierów z Monachium: J. Neu i Rosenbuch. Później mieścił się tutaj browar Huggera. W 1929 r. budynek browaru został przebudowany na Restaurację Centralną PWK - największy wówczas lokal gastronomiczny w kraju. Następnie, do przełomu lat 80. i 90. przy ul. Śniadeckich 12a znajdował się zakład Lechii, w którym produkowano kremy i wody po goleniu. Historię tego miejsca zamyka klub dyskotekowy Disco Club Browar, który działał do końca lat 90.

Betonhaus
Po wschodniej stronie Parku Wilsona, od ul. Śniadeckich znajduje się Hala Betonowa (Betonhaus), która powstała w 1911 r. z okazji Wystawy Wschodnioniemieckiej. W budynku mieścił się pawilon myśliwski, w którym eksponowane były m. in. poroża z polowań cesarza Wilhelma. Po I wojnie światowej w budynku powstała Katedra Higieny Szkolnej i Teorii Wychowania Fizycznego Wszechnicy Piastowskiej, a później mieściły się tutaj kolejne uczelnie, z których w 1973 r. utworzono Akademię Wychowania Fizycznego.


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
18

lis

do 22-12-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie plac PeWuKi - Powszechnej Wystawy Krajowej
Poznański Jarmark Świąteczny

07

gru

do 10-12-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Cavaliada" - Międzynarodowe Zawody Jeździeckie i Targi Sprzętu Jeździeckiego

08

gru

Szkoła Podstawowa nr 90 ul. Chociszewskiego 56
Kiermasz bożonarodzeniowy
• klasowe kawiarenki pełne pyszności
• stoiska z rękodziełem
• fotobudka
w godz. 17:00-19:00

15

gru

18:00
II Liceum Ogólnokształcące ul. Matejki 8/10
Charytatywny spektakl świąteczny na podstawie słynnej sztuki "Dziadek do orzechów"

17

gru

Szkoła Podstawowa nr 77 ul. Dmowskiego 50
Kiermasz świąteczny
• dekoracje i słodkości wykonane przez uczniów w godz. 14:00-17:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: