Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Pływalnia w Parku Kasprowicza ma zostać otwarta na przełomie czerwca i lipca - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Pływalnia w Parku Kasprowicza ma zostać otwarta na przełomie czerwca i lipca
08-06-2020 07:31   Janusz Ludwiczak
Od soboty otwarte mogą być kina, teatry, siłownie i również baseny. Pływalnia letnia w Parku Kasprowicza zostanie otwarta najwcześniej pod koniec czerwca.

– Obecne zalecenia są za bardzo restrykcyjne. Baseny będą stopniowo otwierane, z wielką ostrożnością. Jeśli te wytyczne sanitarne nie zmienią się pozostaje pytanie czy z budżetu 1 mln zł więcej lepiej przeznaczyć na inne potrzeby jak żłobki – mówił podczas środowej konferencji Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

Od soboty, 6 czerwca otwarte mogą być również baseny, jednak z pewnymi ograniczeniami. Na jednym torze do pływania mogą maksymalnie przebywać dwie osoby. Obowiązuje również dystans i dezynfekcja rąk przed wejściem do obiektu, zajęta może być co druga szafka. Na razie nie są znane wytyczne dla kąpielisk.

Czy i kiedy otwarta zostanie pływalnia letnia w Parku Kasprowicza?

– Przygotowujemy się do otwarcia obiektu, ale na razie nie mamy jeszcze informacji co do terminu – powiedział nam Andrzej Grudziński, kierownik Oddziału Kasprowicza POSiR.

Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji czekają na wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego.

– Na przełomie czerwca i lipca otworzymy baseny zewnętrzne w Parku Kasprowicza – powiedział w Telewizji WTK Łukasz Miadziołko, dyrektor POSiR.

W ubiegłym roku z kąpieliska przy Arenie skorzystało ponad 50 tysięcy osób, jednak nie udało się pobić rekordu z 2018 r. - wtedy na obiekcie w Parku Kasprowicza przez całe lato przebywało w sumie ponad 75 tysięcy miłośników kąpieli wodnych i opalania. Obiekt był czynny aż do 21 września.

Dla porównania - w 2016 r., gdy obiektem zarządzał Maciej Szramka z firmy Arena Park podczas całego sezonu z pływalni skorzystało 6 tysięcy osób. Z kolei rok wcześniej gdy zarządcą obiektu był Andrzej Radwański od połowy czerwca do końca sierpnia 2015 r. pływalnię odwiedziło w sumie 17 420 osób.

Dwa lata temu kąpielisko przy Arenie przeszło kompleksową modernizację, która kosztowała 16,3 mln zł. Kolejne 2 mln zł przeznaczono w ubiegłym roku na wybudowanie nowego pawilonu kasowego, montaż ławek, ogrodzenie terenu pływalni, zagospodarowanie zielenią i instalacje nowego systemu nawadniania.


R E K L A M A

Komentarze (5)

09-06-2020 15:34:38
eka z małeki
-to wcale nie aż tak dużo!!!A za 2 mld na szczujnię ile można zrobić dobrego dla ludzi??? eka
08-06-2020 21:37:23
toms
@Dzakson: To następnym razem startuj w przetargu jak jesteś taki mądry. Szanse masz. Powodzenia
08-06-2020 21:07:44
De
W tych 2 milionach był też: montaż ławek, ogrodzenie terenu pływalni, zagospodarowanie zielenią i instalacje nowego systemu nawadniania. A nie tylko sam pawilon.
08-06-2020 18:25:51
Dzakson
2 mln na pawilon kasowy. 2 mln ! Za to można z powodzeniem postawić 4 duże domy. Jak można na odbudowę murowanego kiosku wydać tyle kasy? Następnym razem piszcie do mnie, zrobię za połowę tego, 2x szybciej i podejrzewam, że lepiej ;)
08-06-2020 15:07:33
paramido
nie ma to jak wywalić ponad 18mln na basen, a potem żałować na jego funkcjonowanie, bo przecież żłobki, onkologia, ścieżki rowerowe i inne najważniejsze sprawy. tak właśnie ogarniają "dobrzy gospodarze"...
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
17

kwi

17:00
Biblioteka Raczyńskich filia nr 4 ul. Lodowa 4
"4 dla seniora: Kultura Japonii" - Trening pamięci dla seniorów
- bezpłatne zajęcia poprawiające pamięć, koncentrację oraz okazja do spotkania i rozmów

20

kwi

11:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Piosenki Przedszkolnej

21

kwi

Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe - II tura
w godz. 7:00-21:00

22

kwi

18:00
Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

23

kwi

do 25-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Energetyki
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Instalacje" - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
"Sawo" - Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarn

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: