Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Powróci "159" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Powróci "159"
06-06-2020 21:48   Janusz Ludwiczak
Od poniedziałku przywrócone zostanie kursowanie autobusów linii nr 159. Częściej pojedzie również "151". Nadal zawieszone będzie funkcjonowanie "jedenastki". Z kolei od czwartku zmieni się trasa autobusów linii nr 164.

Od poniedziałku, 8 czerwca przywrócone zostanie kursowanie autobusów linii nr 159, które kursują ulicą Bukowską na dworzec Poznań Główny i na Ławicę.

Ponadto autobusy linii nr 151 będą kursować częściej - w dni robocze, w godzinach szczytu komunikacyjnego, czyli pomiędzy 5:00 i 8:30 oraz w od 13:00 do 18:00 na przystanki będą podjeżdżać co 12 minut, a nie jak jest to obecnie co 20 minut.

Nadal zawieszone będzie kursowanie tramwajów linii nr 11.

Jak już informowaliśmy trwa remont torowiska i sieci trakcyjnej w ciągu ulicy Przybyszewskiego. Tramwaje linii nr 7 kursują objazdem przez Grunwaldzką, Bukowską, rondo Kaponiera, Roosevelta i Dąbrowskiego na Ogrody.

Z kolei w długi weekend w związku z prowadzonymi pracami przy remoncie wiaduktu kolejowego nad ulicą Kolejową autobusy linii nr 164 od czwartku, 11 czerwca do niedzieli 14 czerwca będą kursować objazdem przez Dąbrowskiego, Roosevelta, Pułaskiego i al. Wielkopolską. Na trasie objazdu autobusy "164" będą zatrzymywać się na przystankach:
• "Rynek Jeżycki" (na ul. Dąbrowskiego - przystanek tramwajowy),
• "Most Teatralny" (w kierunku Sołacza na ul. Roosevelta, w kierunku Łazarza przy Teatrze Nowym)
• "Wielkopolska" (na ul. Pułaskiego)
• "Klin n/ż" (na al. Wielkopolskiej).

Przypomnijmy, że od 1 czerwca tramwajami i autobusami może podróżować więcej osób.

– W pojeździe może być obecnie tyle osób, ile wynosi 50 procent liczby wszystkich miejsc (siedzących i stojących), przy czym należy pamiętać, że połowa miejsc siedzących musi pozostać niezajęta. Zmiana była możliwa po opublikowaniu Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 29 maja br. Prawodawca wskazał możliwość zwiększenia limitów pasażerów podróżujących jednocześnie środkami transportu publicznego. W grę wchodziły dwa rozwiązania: umożliwienie jednoczesnego przejazdu tylu osobom, ile wynosi liczba wszystkich miejsc siedzących albo tylu podróżnym, ile wynosi połowa wszystkich miejsc, zarówno siedzących, jak i stojących, przy jednoczesnym pozostawieniu połowy miejsc siedzących wolnych. MPK Poznań zdecydowało się na to drugie rozwiązanie. Na poznańskich tramwajach i autobusach umieszczane są informacje o nowych limitach pasażerów. Jednocześnie apelujemy o stosowanie się do ograniczeń i przypominamy pasażerom, że w środkach komunikacji miejskiej nadal obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa maseczką bądź fragmentem odzieży – informuje Agnieszka Smogulecka, rzecznik prasowy MPK.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
08

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu
Zapisy mailowo: zapisy.klubkrag@gmail.com Uczestnicy zajęć są zobowi

09

lip

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Podwieczorek w Ogrodzie Łazarz"-impreza integracyjna przy muzyce z Piotrem Jurkiewiczem. Impreza realizowana przez Klub Krąg we współpracy z Poznańskim Stowarzyszeniem Animatorów Kultury w ramach pro

10

lip

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
„Śpiewamy przy ognisku”- Koncert z cyklu "Śpiewamy Polskie Piosenki".

11

lip

do 12-07-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Letni Targ Rodzinny

12

lip

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory prezydenckie - II tura
w godz. 7:00-21:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: