Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Wytną drzewo na Sczanieckiej - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Wytną drzewo na Sczanieckiej
03-06-2020 00:18   Janusz Ludwiczak
Ze względu na zły stan rosnące od kilku lat drzewo przy ul. Sczanieckiej zostanie wycięte.

Mieszkańców zaniepokoiła pomarańczowa obwódka, która pojawiła się na drzewie przy ul. Sczanieckiej, w pobliżu Kasprzaka.

– Niestety, drzewo jest przeznaczone do wycinki, ale nie bez powodów. Podczas wizji terenowej Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu ustalił, że: drzewo jest zamierające, a jego korona jest zielona w mniej niż 50%, korona opiera się o latarnię, są pęknięcia w misie drzewa świadczące o możliwości jego pochylenia, następuje rozkład drewna w strefie nadbiegów korzeniowych, jest ubytek kory na pniu – informuje Rada Osiedla Św. Łazarz.

– Potwierdza to groźbę wyłamania drzewa u nasady pnia, dlatego też drzewo niestety musi zostać wycięte. Zarówno ZDM, jak i my jako Rada Osiedla przykładamy szczególną wagę do zieleni, zwłaszcza przyulicznej. W tym roku aż połowa naszego osiedlowego budżetu zostanie przeznaczona na tworzenie nowej zieleni w pasach drogowych. Dbamy także o starsze okazy - m.in. poprzez podlewanie i zabezpieczanie mis przed rozjeżdżaniem przez samochody – dodają łazarscy radni.

Na ul. Sczanieckiej zaplanowano nasadzenia rekompensujące.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
08

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu
Zapisy mailowo: zapisy.klubkrag@gmail.com Uczestnicy zajęć są zobowi

09

lip

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Podwieczorek w Ogrodzie Łazarz"-impreza integracyjna przy muzyce z Piotrem Jurkiewiczem. Impreza realizowana przez Klub Krąg we współpracy z Poznańskim Stowarzyszeniem Animatorów Kultury w ramach pro

10

lip

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
„Śpiewamy przy ognisku”- Koncert z cyklu "Śpiewamy Polskie Piosenki".

11

lip

do 12-07-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Letni Targ Rodzinny

12

lip

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory prezydenckie - II tura
w godz. 7:00-21:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: