Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Wytną drzewo na Sczanieckiej - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Wytną drzewo na Sczanieckiej
03-06-2020 00:18   Janusz Ludwiczak
Ze względu na zły stan rosnące od kilku lat drzewo przy ul. Sczanieckiej zostanie wycięte.

Mieszkańców zaniepokoiła pomarańczowa obwódka, która pojawiła się na drzewie przy ul. Sczanieckiej, w pobliżu Kasprzaka.

– Niestety, drzewo jest przeznaczone do wycinki, ale nie bez powodów. Podczas wizji terenowej Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu ustalił, że: drzewo jest zamierające, a jego korona jest zielona w mniej niż 50%, korona opiera się o latarnię, są pęknięcia w misie drzewa świadczące o możliwości jego pochylenia, następuje rozkład drewna w strefie nadbiegów korzeniowych, jest ubytek kory na pniu – informuje Rada Osiedla Św. Łazarz.

– Potwierdza to groźbę wyłamania drzewa u nasady pnia, dlatego też drzewo niestety musi zostać wycięte. Zarówno ZDM, jak i my jako Rada Osiedla przykładamy szczególną wagę do zieleni, zwłaszcza przyulicznej. W tym roku aż połowa naszego osiedlowego budżetu zostanie przeznaczona na tworzenie nowej zieleni w pasach drogowych. Dbamy także o starsze okazy - m.in. poprzez podlewanie i zabezpieczanie mis przed rozjeżdżaniem przez samochody – dodają łazarscy radni.

Na ul. Sczanieckiej zaplanowano nasadzenia rekompensujące.


Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
23

paź

do 25-10-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Retro Motor Show" - Targi Pojazdów ZabytkowychODWOŁANE

27

paź

18:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Edward Stachura klasycznie i elektronicznie" - recital piosenek E.Stachury w wykonaniu Dominiki Dobrosielskiej i Michała Rukszy w Klubie Krąg
Bezpłatne wejściówki do odbioru w Klubie Krąg od dnia

28

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Białoruś" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

29

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
In memoriam Sat- Poz- Łazarski Wieczór Zaduszkowy poświęcony pamięci Zygmunta Dreżewskiego i innym zacnym mieszkańcomODWOŁANE

30

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci w wieku 3-6 lat.Akcja twórcza z książką "Zebra" w ramach 23. Biennale Sztuki dla Dziecka „Spotkanie jako sztuka”.
(zapisy na dom.bajek.poznan@gmail.com)

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: