Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Nie trzeba już nosić maseczek na świeżym powietrzu - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Nie trzeba już nosić maseczek na świeżym powietrzu
30-05-2020 23:03   Janusz Ludwiczak
Od soboty nie musimy już zasłaniać nosa i ust w otwartej przestrzeni – ale tylko pod warunkiem, że możemy zachować 2 metry odstępu od innych. Maseczki, chusty lub przyłbice konieczne są jednak w sklepach, pojazdach komunikacji publicznej czy kościołach. Zniesiony został limit osób w sklepach, na targowiskach, w urzędzie pocztowym, restauracjach i kościołach.

– Oprócz tego – otwieramy kina, teatry, siłownie i salony masażu, ale w ścisłym reżimie sanitarnym. Umożliwiamy także organizację wesel do 150 osób. Mimo że odchodzimy od wielu obostrzeń, jedna zasada pozostanie aktualna nadal. Wciąż będziemy musieli zachować szczególną ostrożność w kontaktach z innymi – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

I tak od soboty, 30 maja nie trzeba już zasłaniać ust i nosa na wolnej przestrzeni. Można spokojnie chodzić po ulicy, jeździć rowerem czy spacerować po parku bez maseczki. Należy jednak zachować odpowiedni dystans społeczny.

Nadal usta i nos należy zakrywać w pojazdach komunikacji publicznej (autobusy, pociągi, tramwaje), w sklepach, urzędach, itd.

Zniesiony został również limit osób w sklepach, kościołach, restauracjach, kawiarniach, na poczcie. W punktach gastronomicznych nadal musi być zachowana odpowiednia odległość między stolikami. A klienci zanim usiądą do stolika, muszą mieć założone maseczki. Obowiązują również nadal wszystkie wytyczne sanitarne – m.in. dezynfekcja rąk i stolików.

Od 30 maja możliwe są również zgromadzenia na powietrzu i koncerty plenerowe do 150 osób. Uczestnicy muszą jednak zasłaniać usta i nos lub zachować 2-metrowy dystans społeczny.

Z kolei od 6 czerwca działalność będą mogą wznowić kina, teatry, baseny, siłownie, kluby fitness, parki rozrywki, ale w określonych warunkach sanitarnych. Możliwa będzie także organizacja targów, wystaw i kongresów.


Fot: archiwum Lazarz.pl

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
26

lip

13:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Zdrowy kręgosłup" - gimnastyka dla grupy 60+
"Zumba gold" - gimnastyka dla grupy 60+

28

lip

do 31-07-2021
17:00
Park Kasprowicza - ogród społeczny Kolektyw Kąpielisko (przy boisku do streetballu i wybiegu dla psów)
IV Hawajskie spotkania na Łazarzu

07

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie - ćwiczenia na świeżym powietrzu
(polana przy hali Arena)
wstęp wolny

14

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie - ćwiczenia na świeżym powietrzu
(polana przy hali Arena)
wstęp wolny

15

sie

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
Koncert z cyklu "Poznańskie Muzykalia" - z utworami Elvisa Presleya

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: