Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Rozpoczął się remont schodów na Moście Dworcowym - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Rozpoczął się remont schodów na Moście Dworcowym
24-05-2020 23:54   Janusz Ludwiczak
W piątek rozpoczęły się prace związane z przebudową schodów po południowej stronie Mostu Dworcowego, prowadzących na plac przed budynkiem starego dworca Poznań Główny oraz na perony nr 2 i 5. Inwestycja potrwa rok i będzie kosztować blisko 3,3 mln zł.

Prace rozpoczną się od wymiany zniszczonej nawierzchni chodnika na moście. Z utrudnieniami muszą liczyć się zarówno piesi jak i też kierowcy.

– Wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu. Dwa pasy ruchu na całej długości południowego Mostu Dworcowego, z których będą mogli korzystać kierowcy, zostaną zwężone do szerokości 3 metrów każdy. Ruch pieszych zostanie utrzymany, ponieważ prace będą prowadzone najpierw na jednej, a po ich zakończeniu - na drugiej połowie chodnika – informują Poznańskie Inwestycje Miejskie.

W pierwszym etapie zaplanowanych robót wykonawca zajmie się również schodami prowadzącymi na plac przed budynkiem starego dworca Poznań Główny. Zarówno one, jak i schody prowadzące na perony nr 2 i 5, są w złym stanie technicznym.

– Elementy betonowe o słabej jakości skorodowały wskutek działań erozyjnych i niesprawnego odwodnienia. Wpływ na pęcznienie betonu, prowadzące do rozsadzania i deformacji okładzin kamiennych na stopniach oraz podestach schodów, miało również działanie środków odladzających używanych w okresach zimowych. Prace związane z zewnętrznymi okładzinami schodów prowadzących na plac nie będą początkowo wymagały zamykania na nich ruchu. Nastąpi ono dopiero wówczas, gdy zakończy się wymiana nawierzchni chodnika na moście. Do tego czasu, przy zdejmowaniu okładzin, ruch tymczasowo może odbywać się po zwężonej powierzchni – wyjaśnia PIM.

– Więcej trudności do pokonania wykonawca będzie miał przy zaplanowanej w dalszej kolejności rozbiórce, montażu i betonowaniu schodów peronowych. Ze względu na niewystarczającą szerokość przejścia między nimi a krawędzią peronu oraz obecność trakcji, będzie musiał – odpowiednio zabezpieczając miejsce prowadzonych prac - uwzględnić ruch pociągów i część robót prowadzić w godzinach nocnych – informuje PIM.

Ruch pieszych na schody prowadzące na obie strony placu dworcowego ma wrócić w pierwszym kwartale przyszłego roku, zaś na schody peronowe – w połowie 2021 r.

Inwestycja, którą zrealizuje spółka Mosty Poznań będzie kosztować ponad 3 mln 297 tys. zł


R E K L A M A

Komentarze (1)

25-05-2020 14:54:23
eka z małeki
-wiekowy jestem i tutejszy,ale nigdy nie widziałem żeby cokolwiek tam działało..........eka

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
08

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu
Zapisy mailowo: zapisy.klubkrag@gmail.com Uczestnicy zajęć są zobowi

09

lip

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Podwieczorek w Ogrodzie Łazarz"-impreza integracyjna przy muzyce z Piotrem Jurkiewiczem. Impreza realizowana przez Klub Krąg we współpracy z Poznańskim Stowarzyszeniem Animatorów Kultury w ramach pro

10

lip

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
„Śpiewamy przy ognisku”- Koncert z cyklu "Śpiewamy Polskie Piosenki".

11

lip

do 12-07-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Letni Targ Rodzinny

12

lip

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory prezydenckie - II tura
w godz. 7:00-21:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: