Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Ponad 44 tysiące rowerzystów od początku roku przejechało Grunwaldzką {► FILM} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Ponad 44 tysiące rowerzystów od początku roku przejechało Grunwaldzką {► FILM}
17-05-2020 01:56   Janusz Ludwiczak
W sobotę z nowej drogi rowerowej na Grunwaldzkiej skorzystało 781 rowerzystów, a od początku roku pomiędzy ulicą Wojskową a Iłłakowiczówny przejechało ponad 44 tysiące jednośladów (dokładnie 44 443).

Pod koniec ubiegłego roku na ulicy Grunwaldzkiej pojawił się licznik, który liczy ruch rowerowy. Pierwszy taki system wprowadzono już w 2018 roku na Placu Wolności. Teraz licznik znajduje się również przy nowej drodze rowerowej, którą oddano do użytku w sierpniu.

– Liczniki rejestrują każdy przejeżdżający w pobliżu rower. Pętle indukcyjne pod powierzchnią jezdni pomagają dokonywać obliczeń, które są następnie analizowane i filtrowane. Dzięki temu liczniki ustawione w pobliżu dróg i ulic nie rejestrują przejeżdżających w pobliżu samochodów i motocykli – informuje Urząd Miasta Poznania.

I tak w piątek Grunwaldzką przejechało 781 rowerzystów (przynajmniej pomiędzy Iłłakowiczówny a Wojskową), przez cały maj do tej pory – 4 584, a od początku roku – 44 443.

Aktualne dane można śledzić na stronie www.eco-public.com.


Komentarze (2)

19-05-2020 13:20:30
toms
@Ania: Czy Ty masz kobieto chociaż prawo jazdy? Jechałaś kiedyś rowerem? Zrozum, niektórym ludziom samochód jest potrzebny!!!
19-05-2020 13:14:51
Ania
Drogi rowerowe są potrzebne i jest ich zbyt mało! Powinno się zlikwidować jezdnie i udostępnić ten teren ludziom

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
20

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci w wieku 3-6 lat
- akcja twórcza z książką "Najlepsza zupa na świecie" w ramach 23. Biennale Sztuki dla Dziecka „Spotkanie jako sztuka”.
(zapisy na dom

21

paź

do 23-10-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Poleco" - Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska Targi
"Eco-Trends" - targi ekologiczne
ODWOŁANE

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Polska" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

18:30
Łazarz
18. sesja (zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

22

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Zdobycze technologiczne w epoce koronawirusa"-wykład geriatry, prof.dr hab. n. med. Katarzyny Wieczorowskiej - Tobis. Wykład w ramach projektu "Precz z depresją"współfinansowanego z budżetu Miasta Po

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: