Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W kościele Chrystusa Sługi zamontowano witraże - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
W kościele Chrystusa Sługi zamontowano witraże
10-05-2020 23:22   Janusz Ludwiczak
Ponad trzy lata temu konsekrowany został kościół Chrystusa Sługi przy ul. Palacza. W oknach świątyni zamontowane zostały kolejne witraże, które nawiązują do życia św. siostry Faustyny Kowalskiej.
Okazuje się, że Komisja Budowlana i Konserwatorska Kurii Metropolitalnej odrzuciła projekt przedstawiający postacie ze Starego i Nowego Testamentu związane ze służbą, w nawiązaniu do wyzwania parafii. – Należało przygotować projekt abstrakcyjny – informuje proboszcz.

Przed świętami Bożego Narodzenia pierwsze witraże zostały zamontowane w oknach świątyni, od strony wschodniej (od ul. Głogowskiej).

– Przed wakacjami złożyliśmy w Kurii projekt przedstawiający postacie ze Starego i Nowego Testamentu związane ze służbą, w nawiązaniu do tytułu naszego kościoła. Ten pierwszy projekt nie został jednak zaakceptowany. Należało przygotować projekt abstrakcyjny. I taki jest obecny projekt, który został zatwierdzony przez Komisję Budowlaną i Konserwatorską Kurii Metropolitalnej w Poznaniu – informował ks. Rafał Czerniejewski, proboszcz Parafii Chrystusa Sługi.

Pod koniec kwietnia w ostatnich oknach świątyni przy ul. Palacza pojawiły się pozostałe witraże.

– Stylistyka witraży nawiązuje do życia św. siostry Faustyny Kowalskiej – apostołki Miłosierdzia Bożego – wyjaśnia informował ks. Rafał Czerniejewski

Parafia Chrystusa Sługi została utworzona 30 listopada 2003 r., jednak już 31 sierpnia na działce przy ul. Palacza 7 odprawiono pierwszą msze świętą (pod chmurką). Kilka dni później rozpoczęto odprawiać nabożeństwa w prowizorycznej kaplicy, która mieściła się w blaszaku. Rok po utworzeniu parafii, jesienią 2004 roku zakończyła się budowa domu parafialnego i nowej kaplicy, a w kwietniu 2005 roku rozpoczęto budowę kościoła. Kościół Chrystusa Sługi został konsekrowany przez arcybiskupa Stanisława Gądeckiego 29 listopada 2016 r., czyli równo 13 lat od utworzenia parafii.

Obecnie proboszczem Parafii Chrystusa Sługi jest ks. kan. Rafał Czerniejewski, do tej pory proboszcz Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa i Św. Floriana na Jeżycach. Zastąpił on w połowie 2017 r. ks. kan. Mariana Ciesielskiego, który był pomysłodawcą utworzenia parafii na pograniczu Łazarza i Górczyna i budowniczym kościoła.


R E K L A M A

Komentarze (1)

11-05-2020 13:39:28
eka z małeki
- i już witraże!!!A coś tam jest o jej zdrowiu i jej omamach..... eka
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
18

cze

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Koncert dla dzieci Wujka Ogórka w Ogrodzie Łazarz
- obowiązują zapisy mailowe: zapisy.klubkrag@gmail.com. Wstęp wolny pod warunkiem zachowania przez uczestników zasad przewidzianych w obowiązując

19

cze

do 20-06-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznań Moto Fest

Park Wilsona
Łazarskie śniadania przy wspólnym stole

21

cze

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Czerwiec z zumbą" w Ogrodzie Łazarz- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala!
- zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska

28

cze

do 30-06-2021
17:00
Park Kasprowicza - ogród społeczny Kolektyw Kąpielisko (przy boisku do streetballu i wybiegu dla psów)
IV Hawajskie spotkania na Łazarzu

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: