Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Odwołano zaplanowane pod koniec maja 31.Dni Łazarza - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Odwołano zaplanowane pod koniec maja 31.Dni Łazarza
06-05-2020 16:44   Janusz Ludwiczak
Równo za trzy tygodnie miało rozpocząć się organizowane od 1987 roku największe i najstarsze święto dzielnicowe w Poznaniu. 31. Dni Łazarza nie odbędą się, przynajmniej w pierwotnym terminie od 27 maja do 2 czerwca. Możliwe, że wydarzenie to odbędzie się we wrześniu lub dopiero za rok.

31. Dni Łazarza miały się odbyć w dniach od 27 maja do 2 czerwca. Kilkudniowe święto dzielnicy w tym roku miało nawiązywać do 30-lecia samorządu.

Jednak obecna sytuacja związana z epidemią koronawirusa, zamknięciem szkół i innych placówek oświatowych oraz zawieszeniem wydarzeń kulturalnych w tym imprez masowych powoduje, że Dni Łazarza się nie odbędą. Zgodnie z decyzją Spółdzielni Mieszkaniowej Grunwald zawieszona jest działalność placówek kulturalno-oświatowych, w tym również imprez otwartych.

– Działalność placówek kulturalno-oświatowych, tj. klubu Krąg, będącego organizatorem imprezy, została wstrzymana w związku z epidemią. W chwili obecnej nie ma przesłanek upoważniających do podjęcia decyzji o wznowieniu działalności – tłumaczy portalowi Lazarz.pl Joanna Maćkowiak-Czub ze Spółdzielni Mieszkaniowej Grunwald.

Dni Łazarza organizowane są od 1987 roku. W ramach kilkudniowego święta dzielnicy odbywają się koncerty, festyny, wycieczki, imprezy sportowo-rekreacyjne, a ulicami dzielnicy odbywa się Parada Łazarska - barwny korowód z udziałem zabytkowych samochodów, orkiestry dętej, przedstawicieli szkół i instytucji. Wybierany jest również "Człowiek Roku", czyli osoby wartościowe i zasłużone, które robią coś dobrego dla Łazarza i jego mieszkańców.

– W miesiącu marcu odwołaliśmy spotkanie Komitetu Organizacyjnego 31. Dni Łazarza. Wówczas, wobec ciągle zmieniającej się sytuacji epidemiologicznej w kraju, trudno nam było spekulować, co się wydarzy w najbliższej przyszłości. Stąd też w ogłoszonym komunikacie z dnia 19 marca informowaliśmy, iż nie zawieszamy przygotowania do tegorocznego święta naszej dzielnicy. Ostateczną decyzję w sprawie organizacji Dni Łazarza w planowanym terminie zamierzaliśmy podjąć w pierwszych dniach miesiąca maja, o czym informowaliśmy naszych partnerów w tym samorządy mieszkańców naszego osiedla. Biorąc pod uwagę utrzymujący się na podobnym poziomie stan zagrożenia epidemiologicznego oraz stanowisko władz państwowych, samorządowych, a także bezpośrednich przełożonych decyzja może być tylko jedna: "31.Dni Łazarza w dotychczasowej formule oraz zaplanowanym terminie nie odbędą się" – informuje Janusz Heller, przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Dni Łazarza i kierownik domu kultury Klub Osiedlowy "Krąg".

Oznacza to, że 31. Dni Łazarza na pewno nie odbędą się jak co roku na przełomie maja i czerwca. Wydarzenie to zostanie przełożone na jesień lub odbędzie się dopiero za rok.

– Na chwilę bieżącą Komitet Organizacyjny bierze pod uwagę, (jako najbardziej prawdopodobne) ostateczne odwołanie tegorocznych Dni Łazarza, bądź ich organizację w innym terminie (np. w miesiącu wrześniu). Nie wykluczamy także wariantu wirtualnego, bądź wzorem Festiwalu Malta, realizacji Dni Łazarza w formie kroczącej, tj. organizacji wybranych imprez, w drugiej połowie 2020 roku. Na dzień dzisiejszy żadna decyzja jeszcze nie zapadła, będzie ona uzależniona od czynników zewnętrznych oraz opinii naszych partnerów. O podjętych decyzjach będziemy informować na bieżąco. Wszystkim Mieszańcom Łazarza, życzymy dużo zdrowia – dodaje Janusz Heller.

Znane jest za to logo 31. Dni Łazarza, podobne do tego sprzed dwóch lat. Nawiązuje ono do 30-lecia samorządu.


Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
10

wrz

do 13-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Drema" - Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego

20

wrz

do 22-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Retro Motor Show" - Targi Pojazdów Zabytkowych

25

wrz

do 27-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi "Polagra"
Targi "Smaki Regionów"

28

wrz

do 29-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkaniowe, domów i nieruchomości

[ wszystkie ]

Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: