Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Odwołano zaplanowane pod koniec maja 31.Dni Łazarza - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Odwołano zaplanowane pod koniec maja 31.Dni Łazarza
06-05-2020 16:44   Janusz Ludwiczak
Równo za trzy tygodnie miało rozpocząć się organizowane od 1987 roku największe i najstarsze święto dzielnicowe w Poznaniu. 31. Dni Łazarza nie odbędą się, przynajmniej w pierwotnym terminie od 27 maja do 2 czerwca. Możliwe, że wydarzenie to odbędzie się we wrześniu lub dopiero za rok.

31. Dni Łazarza miały się odbyć w dniach od 27 maja do 2 czerwca. Kilkudniowe święto dzielnicy w tym roku miało nawiązywać do 30-lecia samorządu.

Jednak obecna sytuacja związana z epidemią koronawirusa, zamknięciem szkół i innych placówek oświatowych oraz zawieszeniem wydarzeń kulturalnych w tym imprez masowych powoduje, że Dni Łazarza się nie odbędą. Zgodnie z decyzją Spółdzielni Mieszkaniowej Grunwald zawieszona jest działalność placówek kulturalno-oświatowych, w tym również imprez otwartych.

– Działalność placówek kulturalno-oświatowych, tj. klubu Krąg, będącego organizatorem imprezy, została wstrzymana w związku z epidemią. W chwili obecnej nie ma przesłanek upoważniających do podjęcia decyzji o wznowieniu działalności – tłumaczy portalowi Lazarz.pl Joanna Maćkowiak-Czub ze Spółdzielni Mieszkaniowej Grunwald.

Dni Łazarza organizowane są od 1987 roku. W ramach kilkudniowego święta dzielnicy odbywają się koncerty, festyny, wycieczki, imprezy sportowo-rekreacyjne, a ulicami dzielnicy odbywa się Parada Łazarska - barwny korowód z udziałem zabytkowych samochodów, orkiestry dętej, przedstawicieli szkół i instytucji. Wybierany jest również "Człowiek Roku", czyli osoby wartościowe i zasłużone, które robią coś dobrego dla Łazarza i jego mieszkańców.

– W miesiącu marcu odwołaliśmy spotkanie Komitetu Organizacyjnego 31. Dni Łazarza. Wówczas, wobec ciągle zmieniającej się sytuacji epidemiologicznej w kraju, trudno nam było spekulować, co się wydarzy w najbliższej przyszłości. Stąd też w ogłoszonym komunikacie z dnia 19 marca informowaliśmy, iż nie zawieszamy przygotowania do tegorocznego święta naszej dzielnicy. Ostateczną decyzję w sprawie organizacji Dni Łazarza w planowanym terminie zamierzaliśmy podjąć w pierwszych dniach miesiąca maja, o czym informowaliśmy naszych partnerów w tym samorządy mieszkańców naszego osiedla. Biorąc pod uwagę utrzymujący się na podobnym poziomie stan zagrożenia epidemiologicznego oraz stanowisko władz państwowych, samorządowych, a także bezpośrednich przełożonych decyzja może być tylko jedna: "31.Dni Łazarza w dotychczasowej formule oraz zaplanowanym terminie nie odbędą się" – informuje Janusz Heller, przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Dni Łazarza i kierownik domu kultury Klub Osiedlowy "Krąg".

Oznacza to, że 31. Dni Łazarza na pewno nie odbędą się jak co roku na przełomie maja i czerwca. Wydarzenie to zostanie przełożone na jesień lub odbędzie się dopiero za rok.

– Na chwilę bieżącą Komitet Organizacyjny bierze pod uwagę, (jako najbardziej prawdopodobne) ostateczne odwołanie tegorocznych Dni Łazarza, bądź ich organizację w innym terminie (np. w miesiącu wrześniu). Nie wykluczamy także wariantu wirtualnego, bądź wzorem Festiwalu Malta, realizacji Dni Łazarza w formie kroczącej, tj. organizacji wybranych imprez, w drugiej połowie 2020 roku. Na dzień dzisiejszy żadna decyzja jeszcze nie zapadła, będzie ona uzależniona od czynników zewnętrznych oraz opinii naszych partnerów. O podjętych decyzjach będziemy informować na bieżąco. Wszystkim Mieszańcom Łazarza, życzymy dużo zdrowia – dodaje Janusz Heller.

Znane jest za to logo 31. Dni Łazarza, podobne do tego sprzed dwóch lat. Nawiązuje ono do 30-lecia samorządu.


Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
28

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Białoruś" - spotkanie międzykulturowe - obcokrajowców mieszkających w PoznaniuODWOŁANE

29

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
In memoriam Sat- Poz- Łazarski Wieczór Zaduszkowy poświęcony pamięci Zygmunta Dreżewskiego i innym zacnym mieszkańcomODWOŁANE

03

lis

do 06-11-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje Technologie Maszyny
"3D Solutions" - Targi Druku i Skanu Trójwymiarowego
Targi Logistyki Magazynowania i Transportu
ODWOŁANE

08

lis

11:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
XX Festiwal Muzyki Pasyjnej i Paschalnej - koncert festiwalowy: motyw Stabat Mater w kompozycjach Bacha, Pergolesiego i Koszewskiego
Ze względu na ograniczenia związane z „czerwoną strefą” w konc

17

lis

do 20-11-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Stone" - targi kamieniarskie
"Glass" - targi szkła
ODWOŁANE

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: