Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Łazarscy radni też będą mogli obradować z domu. Radom osiedli zostanie ograniczony budżet? - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Łazarscy radni też będą mogli obradować z domu. Radom osiedli zostanie ograniczony budżet?
29-04-2020 07:30   Janusz Ludwiczak
We wtorek po raz pierwszy w historii poznańscy radni mogli obradować zdalnie. Za pośrednictwem internetu będzie mogło odbyć się również posiedzenie Rady Osiedla Św. Łazarz. Okazuje się, że miasto planuje również cięcia w budżetach samorządów pomocniczych.

Sesja Rady Miasta Poznania po raz pierwszy w historii odbyła się w trybie zdalnym. Radni mogli obradować z domu, za pośrednictwem internetu. Sytuacja taka miała miejsce w związku z zagrożeniem koronawirusem. Obrady zdalne umożliwiło wprowadzenie przez rząd tzw. tarczy antykryzysowej.

Z domu będą mogli obradować również radni Osiedla Św. Łazarz.

– 18 kwietnia wprowadzona została możliwość obrad zdalnych sesji przez rady osiedla. Prowadzone są przygotowania. Nie wiem tylko jak radni osiedlowi są wyposażeni w sprzęt elektroniczny, na pewno nie kupimy 700 laptopów dla radnych osiedlowych, lepiej te pieniądze wydać do szkół – mówił na sesji Grzegorz Ganowicz, przewodniczący Rady Miasta Poznania.

– Byłyby to posiedzenia hybrydowe. Przygotowujemy salę w budynku przy Libelta, w której mogliby obradować przewodniczący rady osiedla i radni, którzy nie mają możliwości uczestniczyć w takiej sesji zdalnej. Mamy możliwość, by w sali radni siedzieli w odstępach. Sesje kilku rad osiedli nie mogłyby się odbywać w tym samym czasie – wyjaśnił Stanisław Tamm, sekretarz Miasta Poznania.

W związku z sytuacją związaną z epidemią koronawirusa odwołana została zaplanowana na 18 marca XII sesja łazarskiego samorządu pomocniczego miasta Poznania. Nie odbyła się również kwietniowa sesja, która zaplanowana była na ubiegłą środę. A jakimi sprawami w najbliższym czasie mają zająć się łazarscy radni?

– Zleciliśmy Zarządowi Zieleni Miejskiej doprowadzenie wszystkich placów zabaw do porządku – naprawę i konserwację urządzeń. Ponadto chcemy podjąć ustalenia z Wydziałem Gospodarki Nieruchomości dotyczące usunięcia pozostałych blaszanych garaży. Musimy również ustalić harmonogram wprowadzania Stefy Płatnego Parkowania i zasad informowania mieszkańców. Czeka nas również ustalenie decyzji dotyczących Dni Łazarza, czy odbędą się w związku z epidemią – wyjaśnia Andrzej Janowski, przewodniczący Rady Osiedla Św. Łazarz.

Okazuje się, że prezydent Poznania polecił radom osiedli nie podejmowanie żadnych decyzji związanych ze zmianą budżetu.

Do sprawy odniósł się na wtorkowej sesji poznański radny PiS, Michał Grześ.

– Z pisma wynika, że radnym zostanie zabrana większość pieniędzy. Co prezydent proponuje? Zabranie wszystkich, czy części pieniędzy? Łączny budżet rad osiedli to ponad 20 mln zł. Ich pozostawienie nie spowoduje, że budżet miasta się wyłoży. Myślę, że taki demokrata jak pan prezydent nie powinien zabierać osiedlom – mówił Michał Grześ, radny Miasta Poznania.

– Wszystkie jednostki miejskie są w tej chwili w trakcie analizy skutków pandemii. Sytuacja jest bez precedensu. Spodziewamy się, ale to są szacunki, że będziemy mieli dochód mniejszy o 300 milionów złotych. Trudno sobie wyobrazić, aby rady osiedli były nagle jakąś samotną wyspą. Na pewno będziemy się koncentrować na utrzymaniu środków na zdrowie czy pomocy społeczną – odpowiedział wiceprezydent Poznania Mariusz Wiśniewski.


Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
28

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Białoruś" - spotkanie międzykulturowe - obcokrajowców mieszkających w PoznaniuODWOŁANE

29

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
In memoriam Sat- Poz- Łazarski Wieczór Zaduszkowy poświęcony pamięci Zygmunta Dreżewskiego i innym zacnym mieszkańcomODWOŁANE

03

lis

do 06-11-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje Technologie Maszyny
"3D Solutions" - Targi Druku i Skanu Trójwymiarowego
Targi Logistyki Magazynowania i Transportu
ODWOŁANE

17

lis

do 20-11-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Stone" - targi kamieniarskie
"Glass" - targi szkła
ODWOŁANE

18

lis

do 20-11-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Instalacyjne
Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarnictwa i Ratownictwa
"Poznań Drone Expo"
ODWOŁANE

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: