Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Co dalej z Dniami Łazarza? - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Co dalej z Dniami Łazarza?
28-04-2020 07:45   Janusz Ludwiczak
Wszystko wskazuje na to, że organizowane od 1987 roku największe i najstarsze święto dzielnicowe w Poznaniu nie odbędzie się za miesiąc.

31. Dni Łazarza zaplanowano w dniach od 27 maja do 2 czerwca. Jak informowaliśmy w lutym pojawił się spór pomiędzy organizatorami a Radą Osiedla Św. Łazarz w sprawie organizacji jednego z koncertów. Więcej o tym w artykule: Dni Łazarza zagrożone? Spór pomiędzy organizatorami i radą osiedla.

Jednak obecna sytuacja związana z epidemią koronawirusa, zamknięciem szkół i innych placówek oświatowych oraz zawieszeniem wydarzeń kulturalnych w tym imprez masowych powoduje, że mało prawdopodobne, by za miesiąc Łazarz świętował.

– Na początku marca zapraszaliśmy na spotkanie Komitetu Organizacyjnego 31. Dni Łazarza. Nie spodziewaliśmy się wówczas tak dynamicznie rozwijającej się sytuacji związanej z rozprzestrzenianiem się epidemii koronawirusa, bowiem już dnia następnego Klub Krąg dla naszych gości i uczestników zajęć został zamknięty. Przestały pracować poznańskie placówki oświatowe i kulturalne, a w następnych dniach nastąpiły decyzją władz państwowych dalsze ograniczenia w funkcjonowaniu całego państwa. Planowane na wtorek, 17 marca spotkanie Komitetu Organizacyjnego zmuszeni byliśmy odwołać. Nie oznacza to bynajmniej zaprzestania przygotowań do tegorocznych Dni Łazarza. Rozwój sytuacji jest jednak bardzo dynamiczny i trudno spekulować, co się wydarzy w najbliższej przyszłości – tłumaczy Janusz Heller, przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Dni Łazarza i kierownik domu kultury Klub Osiedlowy "Krąg".

Dni Łazarza organizowane są od 1987 roku. W ramach kilkudniowego święta dzielnicy odbywają się koncerty, festyny, wycieczki, imprezy sportowo-rekreacyjne, a ulicami dzielnicy odbywa się Parada Łazarska - barwny korowód z udziałem zabytkowych samochodów, orkiestry dętej, przedstawicieli szkół i instytucji.

– Decyzje jeszcze nie zapadły, jednak w obecnej sytuacji wszystko wskazuje na to, że tegoroczne Dni Łazarza nie odbędą się w planowanym terminie. Sądzę, że mogłyby się one odbyć we wrześniu, ale nie wykluczam, że mogą zostać przesunięte też na przyszły rok – powiedział Wojciech Wośkowiak, przewodniczący Rady "Osiedla Łazarz" Spółdzielni Mieszkaniowej Grunwald.

Znane jest za to logo 31. Dni Łazarza, podobne do tego sprzed dwóch lat. Nawiązuje ono do 30-lecia samorządu.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
27

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Dom Bajek - warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci i opiekunów. Cykl Żywioły. Dla dzieci w wieku 2-5 lat.
- obowiązują zapisy: dom.bajek.poznan@gmail.com

18:30
Łazarz
30. sesja (zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

28

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"In Memoriam - VI łazarski wieczór zaduszkowy

30

paź

10:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Plastyczny Barwami malowane – temat prac „Dyzio marzyciel” - finał

03

lis

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Wietnam" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: