Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Radni będą obradować z domu - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Radni będą obradować z domu
28-04-2020 00:44   Janusz Ludwiczak
We wtorek po raz pierwszy w historii poznańscy radni będą mogli obradować zdalnie, z domu przez internet.

Sesja w trybie zdalnym odbędzie się w związku z zagrożeniem koronawirusem. Obrady za pośrednictwem internetu możliwe są po wprowadzeniu przez rząd tzw. tarczy antykryzysowej.

Już w ubiegłym tygodniu z domu za pośrednictwem internetu obradowali radni z Komisji Oświaty i Wychowania oraz z Komisji Transportu i Polityki Mieszkaniowej.

W porządku wtorkowej sesji Rady Miasta Poznania znalazły się m.in. podjęcie uchwały w sprawie ustalenia regulaminu wynagradzania nauczycieli szkół. Radni ustalą również zasady i tryb przeprowadzenia Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego 2021, a także rozpatrzą propozycje radnych PiS, zakładające zniesienie do końca maja opłat za postój w strefie płatnego parkowania, a także projekt zwolnień i ulg dla przedsiębiorców w związku ze stratami, wywołanymi epidemią koronawirusa.

Poprzednia sesja Rady Miasta Poznania odbyła się po raz pierwszy w historii nie w gmachu urzędu przy pl. Kolegiackim, a w Sali Ziemi MTP. Posiedzenie odbyło się z zachowaniem środków ostrożności. Radni siedzieli jak na maturze, przy stolikach oddzielonych 4 metry od siebie. Przeciwni zwołaniu sesji byli radni PiS, jednak przewodniczący rady miasta tłumaczył, że koniecznością odbycia posiedzenia była kwestia zawieszenia zmian w opłacie strefy płatnego parkowania oraz ustalenie obwodów szkół, które jest niezbędne jest do przeprowadzenia naboru.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
02

lip

do 03-07-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

27

sie

do 28-08-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

22

paź

do 23-10-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: