Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Na straganie w dzień targowy – od tygodnia Rynek Łazarski znajduje się przy Głogowskiej - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Na straganie w dzień targowy – od tygodnia Rynek Łazarski znajduje się przy Głogowskiej
26-04-2020 21:04   Janusz Ludwiczak
Od tygodnia świeże owoce, warzywa, przyprawy czy też ciuchy można kupić na tymczasowym targowisku na boisku Zespołu Szkół Muzycznych, które zostało uruchomione w związku z przebudową Rynku Łazarskiego. Sporo mieszkańców jest zadowolona z nowej lokalizacji. Część osób zwraca jednak uwagę na zatłoczenie i brak spełnienia wymogów sanitarnych.

Tymczasowe targowisko pomiędzy ulicami Głogowską i Kasprzaka będzie funkcjonować przynajmniej przez najbliższy rok.

– Targowisko tymczasowe zlokalizowane zostało blisko dotychczasowego miejsca handlu - przy ul. Głogowskiej 90, na tyłach Zespołu Szkół Muzycznych. Wykonawca inwestycji przygotował i wyposażył 9 pawilonów oraz hale tymczasowego targowiska – tłumaczy portalowi lazarz.pl Katarzyna Parysek-Kasprzyk, zastępca dyrektora Biura Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta Urzędu Miasta.

Targowisko największym zainteresowaniem cieszy się w soboty. Część osób zwraca jednak uwagę na zatłoczenie i brak spełnienia wymogów sanitarnych.

– Targowisko nadaje się chyba do zamknięcia. Nikt nie pilnuje liczby osób. Pod tym namiotem ludzi, jakby nie było zarazy. Nikt nie przestrzega 2 metrów odległości od siebie. Połowa kupujących bez masek, nie wspominając o rękawiczkach. Wokół pełno żuli, którzy nic nie kupują tylko robią sztuczny tłum (oczywiście bez masek) – pisze do nas Agnieszka Kaczmarek.

Służby sanitarne ani miasto nie stwierdziły póki co naruszeń i zagrożeń.

Przypomnijmy, że zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami obowiązuje 2 metrowy odstęp. Do jednego stoiska może stać jedynie trzech klientów.

Poniżej na zdjęciach prezentujemy jak było w sobotę na tymczasowym Rynku Łazarskim.


Komentarze (5)

30-04-2020 21:47:59
mieszkam tu
Prawda. A do tego panowie mundurowi mogliby zapytać tych umorusanych, półprzytomnych ochlejusów czemu siedzą na murku i zaczepiają ludzi. Nie mówcie mi, że oni z głodu tacy zamroczeni.
30-04-2020 14:58:02
eka z małeki
@Bazyli-Tak już pisałem-co do syfu i reszty bałaganu popieram całkowicie!!!!!!!!!!!!!!!!! eka
30-04-2020 14:23:18
Bazyli
Jest tam w halach-namiotach estetycznie i czysto. Tak powinno już od 15 lat co najmniej wyglądać targowisko. Ten brud (a wprost mówiąc syf) na Rynku Łazarskim to była porażka i wstyd dla miasta. Teraz jest porządek, bez zwisających plandek, bez straganów brudasów (gdzie tyle lat była Państwowa Inspekcja Handlu i Sanepid?). Mam natomiast inne ważne uwagi: Zupełnie nie są spełnione obecne normy ilości ludzi w obiekcie handlowym (to już nie jest pod gołym niebem, ale namiot to pewna hala targowa!). W piątki, soboty jest tłok, nie można zachować odległości 2 metrów od siebie! Do tego znów sprzedawcy zaczynają wystawiać zbyt wiele skrzyń przed swoje stanowisko i zawężają przejścia. Żąda się od klientów własnych rękawiczek - to nieporozumienie! Nawet niezbyt duże sklepy mają przy wejściu środek dezynfekujący ręce lub rękawiczki, tu wymaga się tego od klienta?! Poza tym, co robią ci wszyscy handlujący starymi rupieciami i odzieżą wokół hali?!? Sklepy tekstylne, z obuwiem, z gospodarstwem domowym i wiele innych nie może być otwarta obecnie, a tu handel starymi, brudnymi butami, torebkami, starociami i innymi brudnymi RUPIECIAMI?! Widziałem radiowóz policji, który podjechał od strony ul. Kasprzaka, ale nawet nie wysiedli z auta panowie, w aucie patrzyli czy broń Boże ktoś z klientów nie wychodzi bez maseczki!...
27-04-2020 11:52:01
mieszkanka
Więcej sprzedających ale masakra stoją sobie na głowie warzywa i owoce się kiszą a sklepy wokół rynku jeszcze wolne nie lepiej tu wynająć a się nie gnieździć tam to tylko wirus.
27-04-2020 07:05:01
Aq
W porównaniu do tej gimeli w tradycyjnej lokalizacji, to jest dużo lepiej...

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
27

paź

18:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Edward Stachura klasycznie i elektronicznie" - recital piosenek E.Stachury w wykonaniu Dominiki Dobrosielskiej i Michała Rukszy w Klubie Krąg
Bezpłatne wejściówki do odbioru w Klubie Krąg od dnia

28

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Białoruś" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

29

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
In memoriam Sat- Poz- Łazarski Wieczór Zaduszkowy poświęcony pamięci Zygmunta Dreżewskiego i innym zacnym mieszkańcomODWOŁANE

30

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci w wieku 3-6 lat.Akcja twórcza z książką "Zebra" w ramach 23. Biennale Sztuki dla Dziecka „Spotkanie jako sztuka”.
(zapisy na dom.bajek.poznan@gmail.com)

17:30
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Plastyczny Barwami malowane „Dyzio marzyciel” - finał

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: