Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Siódemka" będzie jeździć na Budziszyńską, a "164" ominie Kościelną - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Siódemka" będzie jeździć na Budziszyńską, a "164" ominie Kościelną
25-04-2020 00:14   Janusz Ludwiczak
W weekend tramwaje linii nr 7 nie będą dojeżdżać na Ogrody. Zmiany czekają również pasażerów autobusów linii nr 164. Ponadto przedłużą się prace związane z remontem torowiska na trasie przez most Św. Rocha. Z kolei w przyszłą sobotę obowiązywać będzie świąteczny rozkład jazdy.

Przez cały weekend prowadzone będą naprawy gwarancyjne torowiska na ulicy Dąbrowskiego, od ulicy Żeromskiego do pętli Ogrody (do wysokości ul. Szpitalnej). W tym w czasie zmienionymi trasami pojadą tramwaje nr: 7, 17 i 18.

Tramwaje linii nr 7 zamiast na Ogrody będą dojeżdżać do pętli Budziszyńska.

"17-tka" pojedzie objazdem przez Przybyszewskiego, rondo Jeziorańskiego, Grunwaldzką, Bukowską i Rooseveltą do Kaponiery. W kierunku przeciwnym, tj. przez Grunwaldzką, rondo Jeziorańskiego i Przybyszewskiego będzie kursować "18-tka".

Z Łazarza na Ogrody będzie można dojechać autobusami linii nr 182.

Zmiany czekają również pasażerów autobusów linii nr 164. W każdy weekend aż do sierpnia prowadzone są prace w tunelu (pod linią kolejową) w ciągu ulicy Kościelnej. W soboty i niedziele autobusy linii nr 164 w kierunku Sołacza jeździć będą objazdem przez Dąbrowskiego, Roosevelta, Pułaskiego i al. Wielkopolską.

Na trasie objazdu autobusy linii nr 164 będą zatrzymywać się na przystankach:
• "Rynek Jeżycki" (na ul. Dąbrowskiego - przystanek tramwajowy), :
• "Most Teatralny" (w kierunku Sołacza na ul. Roosevelta, w kierunku Łazarza przy Teatrze Nowym)
• "Wielkopolska" (na ul. Pułaskiego) :
• "Klin n/ż" (na al. Wielkopolskiej).

Przedłużą się prace związane z remontem torowiska na ulicy Dowbora-Muśnickiego i przy węźle Kórnicka. Aż do 17 maja tramwaje linii nr 5 i 13 zamiast przez most Św. Rocha kursować będą objazdem przez Strzelecką, most Królowej Jadwigi i rondo Rataje.

MPK poinformowało również o zmianach jakie będą obowiązywać w długi weekend. Najważniejszą z nich jest obowiązywanie świątecznego (czyli niedzielnego) rozkładu jazdy w sobotę, 2 maja. Oznacza to, że tramwaje aż do godz. 10:00 będą jeździć rzadziej, czyli co pół godziny.

Ponadto w związku z epidemią koronawirusa, zamknięcie szkół i większości zakładów pracy oraz ze zmniejszoną liczbą pasażerów zawieszone jest kursowanie tramwajów linii nr 3 i 11 oraz autobusów linii nr 145, 159 i 193.

Zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami liczba przewożonych osób musi odpowiadać połowie miejsc siedzących w pojeździe. Oznacza to, że do wagonu typu 105N, tzw. "stopiątki" może wejść jedynie 8 osób, a do najnowszych tramwajów Moderus Gamma do 28 osób.


Fot: Janusz Ludwiczak/archiwum Lazarz.pl

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
02

lip

do 03-07-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

27

sie

do 28-08-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

22

paź

do 23-10-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: