Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

ZDM wybrał wykonawcę, który rozszerzy strefę płatnego parkowania na Łazarz - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
ZDM wybrał wykonawcę, który rozszerzy strefę płatnego parkowania na Łazarz
21-04-2020 07:30   Janusz Ludwiczak
Krakowska spółka KBU za blisko 20,5 mln zł zamontuje parkometry i wprowadzi stałą organizację ruchu na Łazarzu i Wildzie w związku z rozszerzeniem strefy parkowania, które ma nastąpić z początkiem października.

W połowie stycznia Zarząd Dróg Miejskich ogłosił przetarg na dostawę, montaż i uruchomienie automatów parkingowych oraz wprowadzenie stałej organizacji ruchu na obszarze dzielnicy Wilda i osiedla Święty Łazarz. Do przetargu zgłosiły się trzy firmy, najdroższa oferta opiewała na kwotę ponad 37 mln zł.

Inwestycję za kwotę 20 447 954,56 zł brutto zrealizuje spółka KBU z Krakowa. Przedmiotem zamówienia jest dostawa, montaż i uruchomienie automatów parkingowych oraz wprowadzenie stałej organizacji ruchu na obszarze dzielnicy Wilda i osiedla św. Łazarz w Poznaniu, wraz z obsługą serwisową przez okres 12 miesięcy.

Jak już informowaliśmy wielokrotnie od 1 października strefa płatnego parkowania ma zostać rozszerzona praktycznie na cały Łazarz. Obejmie ona obszar w obrębie ulic: Bukowska – tory kolejowe – Hetmańska – Reymonta – rondo Jeziorańskiego – Przybyszewskiego, czyli praktycznie cały Łazarz z wyjątkiem ulic na południe od II ramy komunikacyjnej, tj. ul. Hetmańskiej. Strefy (póki co) nie będzie więc m.in. na ulicach: Rogalińskiego, Cybulskiego, Biedrzyckiego, Nehringa, Winklera czy Palacza).

Za pierwszą godzinę parkowania kierowcy zapłacą 3,50 zł, za drugą – 4,20 zł, a za trzecią – 4,90 zł.

Z kolei mieszkańcy będą mogli wykupić abonament w kwocie 30 złotych miesięcznie (choć pierwotnie miało to być 10 zł). Abonament za kolejny pojazd ma kosztować 150 zł/mc.

– Osoby prowadzące działalność gospodarczą i posiadające tytuł prawny do lokalu w strefie będą mogły wykupić abonament na 25 dni z upustem aż 50%. Do tej pory bonifikata wynosiła tylko 25% – tłumaczy Krzysztof Olejniczak, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich.

Dodajmy, że zmiany w organizacji ruchu przewidują wprowadzenie jednego kierunku na wielu ulicach. Tak ma być m.in. na Potockiej, Jarochowskiego, Dmowskiego, Łukaszewicza, Ułańskiej czy Marcelińskiej. Na większości ulic (z wyjątkiem tych ważniejszych jak Głogowska, Hetmańska czy Kasprzaka) wprowadzona zostanie strefa "Tempo 30", która oznacza ograniczenie prędkości do 30 km/h. Ponadto pojawią się kolejne kontraruchy dla rowerów, umożliwiające użytkownikom jednośladów poruszanie się "pod prąd".

Mapa nowej organizacji ruchu na Łazarzu - cz.1 {POBIERZ PDF}

Mapa nowej organizacji ruchu na Łazarzu - cz.2 {POBIERZ PDF}

Kierunki ruchu {POBIERZ PDF}


R E K L A M A

Komentarze (4)

22-04-2020 19:02:40
pyra
Do Mieszkanca Kolejowej, cos nie jest OK z przebudowa ul.Kolejowej, cos nie gra, dlaczego tyle lat i Miasto NIC nie robi ? Jesli nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniadze ale konkretnie jakie pieniadze w jakim celu ? nie wiem....ciekawe bardzo !
21-04-2020 19:00:35
Mieszkaniec Kolejowej
A co z remontem ulicy Kolejowej - znowu ucichło. Pewnie kolejne przesunięcie.... W końcu dopiero 11 rok czekamy.
21-04-2020 13:51:32
paramido
wreszcie znikną wraki z naszych ulic!
21-04-2020 10:01:47
As
Ten wygrał co najwięcej dał w łapę... A i najlepsza jest ta kwota z tymi 56 groszami....
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
20

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Chorwacja" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

22

paź

do 23-10-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

do 24-10-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
PGA - Poznań Game Arena 2021 - targi gier i multimediów
"Optyka" - targi optyczne

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Koncert dla dzieci Wujka Ogórka

26

paź

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Koncert "Jesień idzie" w wykonaniu Klubu Szyderców Bis

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: