Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Więcej czasu na złożenie na złożenie PIT-a - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Więcej czasu na złożenie na złożenie PIT-a
20-04-2020 09:10   Janusz Ludwiczak
Dobra wiadomość dla podatników, którzy mają więcej czasu na złożenie rocznego zeznania PIT.

Nie do końca kwietnia, a do 31 maja – podatnicy mają dodatkowy miesiąc na rozliczenie się z fiskusem.

– Z uwagi na sytuację związaną z koronawirusem złożenie deklaracji jak i zapłata podatku do 31 maja nie będzie wiązała się z żadnymi sankcjami ze strony administracji skarbowej – tłumaczy Małgorzata Spychała-Szuszczyńska, rzecznik prasowy wielkopolskiej Izby Administracji Skarbowej.

Do tej pory skarbówki otrzymały ponad milion deklaracji. Wielkopolanie wolą składać PIT-y przez internet. W zeszłym roku ponad 80% zeznań podatkowych zostało złożonych właśnie drogą elektroniczną.

– Od 15 lutego przelaliśmy na konta podatników w ramach nadpłaconego podatku ponad 620 mln zł. Ustawodawca przewidział pewne preferencje dla zeznań złożonych drogą elektroniczną - przez usługę ePiT, czy przez system e-deklaracje. Zwrot podatku musi nastąpić w ciągu 45 dni, czyli jest to połowa czasu dla wersji papierowej, tradycyjnej – przekonuje Małgorzata Spychała-Szuszczyńska z Izby Administracji Skarbowej w Poznaniu.

Izba administracji skarbowej zachęca podatników, by w przypadku wątpliwości kontaktować się przez infolinie z ekspertami, którzy wytłumaczą jak załatwić swoje sprawy i poprawnie wypełnić PIT. Infolinia dostępna jest pod numerem telefonu: 61 85 86 345. Kontakt z Urzędem Skarbowym Poznań-Grunwald pod nr tel. 61 66 44 000. Więcej informacji na stronie internetowej placówki.


Fot: archiwum Lazarz.pl

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
08

sie

11:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

12

sie

18:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

19

sie

18:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

22

sie

tymczasowe targowisko Rynek Łazarski (boisko Zespołu Szkół Muzycznych)
Ekotargowisko - warsztaty tworzenia doniczek z materiałów recyklingowych. Uczestnicy spotkania będą mogli zabrać do domu wykonaną doniczkę wraz z nasionami, by stworzyć swój własny zielnik

do 23-08-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Instal Moto Expo" - Zjazd pojazdów branżowych

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: