Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Zwykła grypa również groźna - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Zwykła grypa również groźna
20-04-2020 00:32   Janusz Ludwiczak
Skupieni na zmaganiach z koronawirusie zapominamy o zwykłej grypie, która również jest niebezpieczna. Tylko w ciągu pierwszych trzech miesięcy w samym powiecie poznańskim i mieście Poznań na grypę zachorowało blisko 85 tysięcy osób i jest to o ponad 24 tys. więcej zachorowań niż rok temu. Z powodu grypy zmarło 5 osób, w tym jedna między 15 a 64 rokiem życia. Z kolei w całym kraju na grypę zachorowało ponad 1,9 mln osób, 12 174 trafiło do szpitala, zmarły 53 osoby.

Według danych Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego od początku sezonu grypowego - od września ubiegłego roku do 15 kwietnia w całej Polsce odnotowano aż 3 725 918 przypadków zachorowań na grypę, z czego hospitalizowano 16 493 osoby, zmarło 61 osób. Od początku tego roku w całej Polsce na grypę zachorowało ponad 2 miliony osób (2 036 486 przypadków), 12 492 osoby były hospitalizowane, 58 osób zmarło (4 osób w wieku 5-14 lat, 14 osób pomiędzy 15 a 64 rokiem życia).

Według danych Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej tylko w pierwszym kwartale tego roku na grypę zachorowało blisko 85 tysięcy osób w samym powiecie poznańskim i mieście Poznań, a 5 osób zmarło.

– Dane za pierwszy kwartał pokazują, że cały czas chorujemy na grypę i infekcję grypopodobne. Od 1 stycznia do 31 marca zarejestrowaliśmy 84 725 osób, które zachorowały na grypę, odnotowaliśmy 5 zgonów. Dla porównania w tym samym okresie – w I kwartale 2019 r. na grypę zachorowało 60 406 osób – wylicza Cyryla Staszewska, rzecznik Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu.

Oznacza to, że w tym roku od początku roku do końca marca jest o 24 319 więcej zachorowań na grypę niż rok temu.

Z kolei w pierwszym tygodniu kwietnia, od 1 do 7 kwietnia na grypę i infekcje grypopodobne zachorował 2 628 poznaniaków i mieszkańców powiatu poznańskiego.

– Dla porównania w podobnym okresie w ubiegłym roku, czyli od 1 do 7 kwietnia 2019 r. mieliśmy zdecydowanie więcej zachorowań – 3 537 zarejestrowanych przypadków – zaznacza Cyryla Staszewska z poznańskiego Sanepidu.

Z danych sanepidu wynika, że w powiecie poznańskim w ubiegłym roku na grypę zachorowało ponad 173 tysiące zachorowań, a z powodu grypy zmarło 11 osób.

– Na grypę możemy zachorować w ciągu całego roku. W ubiegłym roku jeszcze w maju rejestrowaliśmy ponad tysiąc przypadków zachorowań na grypę w ciągu tygodnia. Grypy lekceważyć nie można. To jest również choroba, na którą cierpimy i przyczynia się do tego, że możemy z powodu grypy umrzeć – ostrzega Cyryla Staszewska z poznańskiego sanepidu.

Nie bagatelizujmy więc objawów przeziębienia. Dobrze się odżywiajmy i ubierajmy zwłaszcza wychodząc na zewnątrz, a w przypadku pojawienia się objawów infekcji koniecznie skontaktujmy się telefonicznie z naszym lekarzem rodzinnym.


Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
19

sie

18:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

22

sie

tymczasowe targowisko Rynek Łazarski (boisko Zespołu Szkół Muzycznych)
Ekotargowisko - warsztaty tworzenia doniczek z materiałów recyklingowych. Uczestnicy spotkania będą mogli zabrać do domu wykonaną doniczkę wraz z nasionami, by stworzyć swój własny zielnik

do 23-08-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Instal Moto Expo" - Zjazd pojazdów branżowych

11:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

26

sie

do 27-08-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mody

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: