Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Będzie można korzystać z Parku Wilsona i Kasprowicza - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Będzie można korzystać z Parku Wilsona i Kasprowicza
19-04-2020 20:03   Janusz Ludwiczak
Od poniedziałku zgodnie z decyzją rządu będzie możliwe przemieszczenie się w celach rekreacyjnych po parkach i lasach. Oznacza to, że będzie można znów korzystać z Parku Wilsona czy parku Kasprowicza.

1 kwietnia decyzją admnistracji rządowej wprowadzono zakaz korzystania z parków, zieleńców, ogrodów botanicznych, plaż i promenad, bulwarów, lasów i terenów rekreacyjnych. Zamknięte zostały wypożyczalnie rowerów miejskich.

W poniedziałek, po 19 dniach otwarte zostaną m.in. Park Wilsona i park Kasprowicza. Jednak podczas spaceru trzeba będzie zachować dystans społeczny (zachowanie 2 metrów odległości) i trzeba będzie mieć zasłonięte usta i nos.

Nadal jednak nie będzie można korzystać z placów zabaw czy siłowni zewnętrznych.

Ponadto od poniedziałku limit osób w miejscach kultu religijnego ulegnie zwiększeniu do 1 osoby na 15 metrów kwadratowych. I tak w kościele Michała Archanioła będzie mogło przebywać do 41 wiernych, w kościele Św. Anny – do 31, u Matki Boskiej Bolesnej – 41, a w kościele Chrystusa Sługi – do 21 osób.

Zwiększony zostanie również limit osób przebywających w sklepach:
☞ w sklepach do 100 mkw. - 4 osoby na stanowisko kasowe,
☞ w sklepach powyżej 100 mkw. - 1 osoba na powierzchni 15 mkw.
Nadal obowiązkowe jest noszenie rękawiczek w przypadku robienia zakupów.

Przypomijmy, że od czwartku obowiązkowe jest zasłanianie ust i nosa. Oznacza to, że każda osoba w miejscu publicznym będzie musiała nosić maseczkę, chustę czy szalik. Możliwe jest również stosowanie przyłbicy. Obowiązek ten dotyczy wszystkich, którzy znajdują się na ulicach, w urzędach, sklepach czy miejscach świadczenia usług oraz zakładach pracy.

Obowiązek zakrywania ust i nosa dotyczy miejsc publicznych, ale również zakładów pracy, w tym biur czy środków komunikacji publicznej. Maseczki nie musimy mieć w swoim prywatnym samochodzie, ale obowiązek zakrywania ust i nosa dotyczy już jazdy na rowerze czy motocyklem.


Komentarze (1)

19-04-2020 23:04:55
stąd
W sobotę w Parku Kasprowicza było mnóstwo ludzi. Najwięcej staruszków.

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
02

paź

do 04-10-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Caravans Salon Poland 2020" - Targi kamperów i przyczep kempingowych oraz wyposażenia
"Boatex" - Targi Sprzętu Pływającego i Sportów Wodnych

03

paź

11:00
Łazarz
Spacer tropem Łazarskich bambrów
To historia pisana nazwiskami familii, których korzenie sięgają pierwszych rodzin przybyłych z okolic Bambergu do podpoznańskich wsi. W Świętym Łazarzu gospodarzył

21

paź

do 23-10-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Poleco" - Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska Targi
"Eco-Trends" - targi ekologiczne

23

paź

do 25-10-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Retro Motor Show" - Targi Pojazdów Zabytkowych

03

lis

do 06-11-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje Technologie Maszyny
"3D Solutions" - Targi Druku i Skanu Trójwymiarowego
Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: