Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Będzie można korzystać z Parku Wilsona i Kasprowicza - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Będzie można korzystać z Parku Wilsona i Kasprowicza
19-04-2020 20:03   Janusz Ludwiczak
Od poniedziałku zgodnie z decyzją rządu będzie możliwe przemieszczenie się w celach rekreacyjnych po parkach i lasach. Oznacza to, że będzie można znów korzystać z Parku Wilsona czy parku Kasprowicza.

1 kwietnia decyzją admnistracji rządowej wprowadzono zakaz korzystania z parków, zieleńców, ogrodów botanicznych, plaż i promenad, bulwarów, lasów i terenów rekreacyjnych. Zamknięte zostały wypożyczalnie rowerów miejskich.

W poniedziałek, po 19 dniach otwarte zostaną m.in. Park Wilsona i park Kasprowicza. Jednak podczas spaceru trzeba będzie zachować dystans społeczny (zachowanie 2 metrów odległości) i trzeba będzie mieć zasłonięte usta i nos.

Nadal jednak nie będzie można korzystać z placów zabaw czy siłowni zewnętrznych.

Ponadto od poniedziałku limit osób w miejscach kultu religijnego ulegnie zwiększeniu do 1 osoby na 15 metrów kwadratowych. I tak w kościele Michała Archanioła będzie mogło przebywać do 41 wiernych, w kościele Św. Anny – do 31, u Matki Boskiej Bolesnej – 41, a w kościele Chrystusa Sługi – do 21 osób.

Zwiększony zostanie również limit osób przebywających w sklepach:
☞ w sklepach do 100 mkw. - 4 osoby na stanowisko kasowe,
☞ w sklepach powyżej 100 mkw. - 1 osoba na powierzchni 15 mkw.
Nadal obowiązkowe jest noszenie rękawiczek w przypadku robienia zakupów.

Przypomijmy, że od czwartku obowiązkowe jest zasłanianie ust i nosa. Oznacza to, że każda osoba w miejscu publicznym będzie musiała nosić maseczkę, chustę czy szalik. Możliwe jest również stosowanie przyłbicy. Obowiązek ten dotyczy wszystkich, którzy znajdują się na ulicach, w urzędach, sklepach czy miejscach świadczenia usług oraz zakładach pracy.

Obowiązek zakrywania ust i nosa dotyczy miejsc publicznych, ale również zakładów pracy, w tym biur czy środków komunikacji publicznej. Maseczki nie musimy mieć w swoim prywatnym samochodzie, ale obowiązek zakrywania ust i nosa dotyczy już jazdy na rowerze czy motocyklem.


Komentarze (1)

19-04-2020 23:04:55
stąd
W sobotę w Parku Kasprowicza było mnóstwo ludzi. Najwięcej staruszków.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

maj

Park Wilsona
Kiermasz "Zielony Poznań"

28

maj

Szkoła Podstawowa nr 26 ul. Berwińskiego 2/4
Łazarski Festyn Rodzinny
- dmuchańce, wata cukrowa, loteria fantowa, kiermasz ciast, rękodzieła
w godz. 15:00-18:00

04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

08

cze

Rynek Łazarski
Kino plenerowe - "Moulin Rouge"

09

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory do Parlamentu Europejskiego

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: