Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Od poniedziałku otwarte zostaną parki i lasy, zwiększony zostanie limit osób w sklepach i kościołach - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Od poniedziałku otwarte zostaną parki i lasy, zwiększony zostanie limit osób w sklepach i kościołach
16-04-2020 23:37   Janusz Ludwiczak
Premier przedstawił informacje dotyczące złagodzenia obostrzeń. Od 20 kwietnia będzie można korzystać z parków i lasów. Zwiększony zostanie limit osób przebywających w sklepach i kościołach.

Premier poinformował o czterech etapach łagodzenia obostrzeń stosując zasady trzech "i", czyli identyfikacji (osoby zakażone), ilozację (obowiązek zakrywania ust i noca) i informatyzację (praca zdalna).

– Pokazujemy drogę, pełną nadziei, która musi oznaczać utrzymywanie dyscypliny społecznej. Ta nadzieja to powrót do w miarę normalnego funkcjonowania w gospodarce i społeczeństwie. Proces ten będzie podzielony na etapy – tak, aby zachować maksimum bezpieczeństwa obywateli. Daty wejścia w życie kolejnych etapów będą ustalane na bieżąco na podstawie dynamiki nowych zachorowań – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

w pierwszym etapie od 20 kwietnia::

  • Zostaną otwarte lasy i parki z wyłączeniem placów zabaw – możliwość przemieszczania się w celach rekreacyjnych (dystans społeczny i zasłanianie twarzy)
  • Wprowadzone będą nowe zasady w handlu i usługach:
    ☞ w sklepach do 100 mkw. - 4 osoby na stanowisko kasowe,
    ☞ w sklepach powyżej 100 mkw. - 1 osoba na powierzchni 15 mkw.
  • Limit osób w miejscach kultu religijnego ulegnie zwiększeniu do 1 osoby na 15 mkw.
  • Osoby powyżej 13 roku życia będą mogły przemieszczać się bez dorosłego.

– Udało nam się zapanować nad bardzo gwałtownymi przyrostami, jakie widzieliśmy we Francji, Niemczech, Hiszpanii i Włoszech. Rząd podejmuje ostrożne działania, których celem jest powrót do normalności Polaków, a także odmrożenie polskiej gospodarki – dodaje premier Mateusz Morawiecki.

Kolejny, drugi etap zakłada otwarcie sklepów budowlanych w weekendy oraz otwarcie hoteli i innych miejsc noclegowych, a także przywrócenie funkcjonowania bibliotek, muzeów i galerii sztuki. Dopiero później otwierane będą punkty gastronomiczne, zakłady fryzjerskie i salony kosmetyczne oraz sklepy w galeriach handlowych. Jak podkreślił premier decyzja o przejściu do kolejnego etapu zostanie podjęta po spełnieniu niezbędnych warunków: analizy przyrostu zachorowań, wydajności służby zdrowia oraz realizacji wytycznych sanitarnych.

Minister zdrowia zaznaczył, że etapy zdejmowania obostrzeń nie oznaczają, że epidemia się kończy.

– W dalszym ciągu bardzo ważne jest przestrzeganie podstawowych zasad - zasłanianie twarzy w miejscach publicznych, dezynfekcja rąk i powierzchni, zachowywanie dystansu, przebywanie na kwarantannie i izolacji w zależności od sytuacji. To są zasady, z którymi musimy się nauczyć żyć przez najbliższy rok, być może półtora roku, jeżeli nie dwa lata – powiedział Łukasz Szumowski, minister zdrowia.


Komentarze (1)

19-04-2020 21:42:20
klient
W artykule zapomniano dodać, że godziny dla seniorów (od 10.00 do 12.00) nie będą obowiązywały w soboty i niedziele.

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
19

sie

18:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

22

sie

tymczasowe targowisko Rynek Łazarski (boisko Zespołu Szkół Muzycznych)
Ekotargowisko - warsztaty tworzenia doniczek z materiałów recyklingowych. Uczestnicy spotkania będą mogli zabrać do domu wykonaną doniczkę wraz z nasionami, by stworzyć swój własny zielnik

do 23-08-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Instal Moto Expo" - Zjazd pojazdów branżowych

11:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

26

sie

do 27-08-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mody

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: