Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Od poniedziałku otwarte zostaną parki i lasy, zwiększony zostanie limit osób w sklepach i kościołach - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Od poniedziałku otwarte zostaną parki i lasy, zwiększony zostanie limit osób w sklepach i kościołach
16-04-2020 23:37   Janusz Ludwiczak
Premier przedstawił informacje dotyczące złagodzenia obostrzeń. Od 20 kwietnia będzie można korzystać z parków i lasów. Zwiększony zostanie limit osób przebywających w sklepach i kościołach.

Premier poinformował o czterech etapach łagodzenia obostrzeń stosując zasady trzech "i", czyli identyfikacji (osoby zakażone), ilozację (obowiązek zakrywania ust i noca) i informatyzację (praca zdalna).

– Pokazujemy drogę, pełną nadziei, która musi oznaczać utrzymywanie dyscypliny społecznej. Ta nadzieja to powrót do w miarę normalnego funkcjonowania w gospodarce i społeczeństwie. Proces ten będzie podzielony na etapy – tak, aby zachować maksimum bezpieczeństwa obywateli. Daty wejścia w życie kolejnych etapów będą ustalane na bieżąco na podstawie dynamiki nowych zachorowań – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

w pierwszym etapie od 20 kwietnia::

  • Zostaną otwarte lasy i parki z wyłączeniem placów zabaw – możliwość przemieszczania się w celach rekreacyjnych (dystans społeczny i zasłanianie twarzy)
  • Wprowadzone będą nowe zasady w handlu i usługach:
    ☞ w sklepach do 100 mkw. - 4 osoby na stanowisko kasowe,
    ☞ w sklepach powyżej 100 mkw. - 1 osoba na powierzchni 15 mkw.
  • Limit osób w miejscach kultu religijnego ulegnie zwiększeniu do 1 osoby na 15 mkw.
  • Osoby powyżej 13 roku życia będą mogły przemieszczać się bez dorosłego.

– Udało nam się zapanować nad bardzo gwałtownymi przyrostami, jakie widzieliśmy we Francji, Niemczech, Hiszpanii i Włoszech. Rząd podejmuje ostrożne działania, których celem jest powrót do normalności Polaków, a także odmrożenie polskiej gospodarki – dodaje premier Mateusz Morawiecki.

Kolejny, drugi etap zakłada otwarcie sklepów budowlanych w weekendy oraz otwarcie hoteli i innych miejsc noclegowych, a także przywrócenie funkcjonowania bibliotek, muzeów i galerii sztuki. Dopiero później otwierane będą punkty gastronomiczne, zakłady fryzjerskie i salony kosmetyczne oraz sklepy w galeriach handlowych. Jak podkreślił premier decyzja o przejściu do kolejnego etapu zostanie podjęta po spełnieniu niezbędnych warunków: analizy przyrostu zachorowań, wydajności służby zdrowia oraz realizacji wytycznych sanitarnych.

Minister zdrowia zaznaczył, że etapy zdejmowania obostrzeń nie oznaczają, że epidemia się kończy.

– W dalszym ciągu bardzo ważne jest przestrzeganie podstawowych zasad - zasłanianie twarzy w miejscach publicznych, dezynfekcja rąk i powierzchni, zachowywanie dystansu, przebywanie na kwarantannie i izolacji w zależności od sytuacji. To są zasady, z którymi musimy się nauczyć żyć przez najbliższy rok, być może półtora roku, jeżeli nie dwa lata – powiedział Łukasz Szumowski, minister zdrowia.


Komentarze (1)

19-04-2020 21:42:20
klient
W artykule zapomniano dodać, że godziny dla seniorów (od 10.00 do 12.00) nie będą obowiązywały w soboty i niedziele.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
14

cze

16:30
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Dom Bajek - warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci i opiekunów. Cykl Żywioły. Dla dzieci w wieku 2-5 lat. Obowiązują zapisy:dom.bajek.poznan@gmail.com.Projekt "Dom Bajek - warsztaty literacko-plast

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Czerwiec z zumbą" w Ogrodzie Łazarz- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala!
- zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska

15

cze

16:30
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Z Przyrodą Za Pan Brat"- miedzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze.Mile widziane ekipy złozone z dzieci i rodziców lub dziadków. Obowiązują zapisy mailowe:(wysockiwoj@gmail.com). Liczba „rodzinnych z

16

cze

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Portugalia" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu
- zapisy w sekretariacie Klubu Krąg lub mailowe: zapisy

18

cze

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Koncert dla dzieci Wujka Ogórka w Ogrodzie Łazarz
- obowiązują zapisy mailowe: zapisy.klubkrag@gmail.com. Wstęp wolny pod warunkiem zachowania przez uczestników zasad przewidzianych w obowiązując

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: