Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Lekcja jak gra komputerowa - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Lekcja jak gra komputerowa
06-04-2020 01:17   Janusz Ludwiczak
W czasie panującej epidemii koronawirusa i utrudnionego dostępu uczniów do edukacji nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 33 postanowili sięgnąć po alternatywne kanały komunikacji. Lekcje matematyki, języka angielskiego oraz zajęć dla młodszych uczniów SP33 przeprowadziła z wykorzystaniem... gry komputerowej.

W związku z epidemii koronawirusa od 11 marca najpierw decyzją miasta, a później rządu zamknięto szkoły. Uczniowie nie mają jednak wakacji. Lekcje odbywają się przez internet.

Na nietypową formę komunikacji z uczniami wpadli nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 33. Zajęcia z matematyki i języka angielskiego oraz dla młodszych uczniów z klas 1-3 odbywają się z wykorzystaniem gry komputerowej.

– Na fali popularnej w mediach społecznościowych inicjatywy amerykańskiego nauczyciela Charlesa Coomber, który połączył swoją pasję do nauczania z zamiłowaniem do gier video postanowiliśmy wprowadzić innowacyjną formę przekazu ważnych informacji dla uczniów. Wykorzystany został projekt popularnej gry przygodowej Half Life jako narzędzia do nauczania – wyjaśnia Daniel Banaszewski, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 33.

– Akcja ma na celu przeprowadzenie lekcji języka angielskiego, matematyki oraz zajęć dla najmłodszych uczniów z klas 1-3 z wykorzystaniem dostępnej w grze komputerowej wirtualnej tablicy, z pomocą której nauczyciele przeprowadzać będą lekcje w formie internetowej transmisji dla uczniów na stronach mediów społecznościowej naszej szkoły – dodaje Daniel Banaszewski.

Zapis lekcji można zobaczyć na facebookowym profilu szkoły bądź na kanale .


Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
08

sie

11:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

12

sie

18:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

19

sie

18:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

22

sie

tymczasowe targowisko Rynek Łazarski (boisko Zespołu Szkół Muzycznych)
Ekotargowisko - warsztaty tworzenia doniczek z materiałów recyklingowych. Uczestnicy spotkania będą mogli zabrać do domu wykonaną doniczkę wraz z nasionami, by stworzyć swój własny zielnik

do 23-08-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Instal Moto Expo" - Zjazd pojazdów branżowych

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: