Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Lekcja jak gra komputerowa - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Lekcja jak gra komputerowa
06-04-2020 01:17   Janusz Ludwiczak
W czasie panującej epidemii koronawirusa i utrudnionego dostępu uczniów do edukacji nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 33 postanowili sięgnąć po alternatywne kanały komunikacji. Lekcje matematyki, języka angielskiego oraz zajęć dla młodszych uczniów SP33 przeprowadziła z wykorzystaniem... gry komputerowej.

W związku z epidemii koronawirusa od 11 marca najpierw decyzją miasta, a później rządu zamknięto szkoły. Uczniowie nie mają jednak wakacji. Lekcje odbywają się przez internet.

Na nietypową formę komunikacji z uczniami wpadli nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 33. Zajęcia z matematyki i języka angielskiego oraz dla młodszych uczniów z klas 1-3 odbywają się z wykorzystaniem gry komputerowej.

– Na fali popularnej w mediach społecznościowych inicjatywy amerykańskiego nauczyciela Charlesa Coomber, który połączył swoją pasję do nauczania z zamiłowaniem do gier video postanowiliśmy wprowadzić innowacyjną formę przekazu ważnych informacji dla uczniów. Wykorzystany został projekt popularnej gry przygodowej Half Life jako narzędzia do nauczania – wyjaśnia Daniel Banaszewski, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 33.

– Akcja ma na celu przeprowadzenie lekcji języka angielskiego, matematyki oraz zajęć dla najmłodszych uczniów z klas 1-3 z wykorzystaniem dostępnej w grze komputerowej wirtualnej tablicy, z pomocą której nauczyciele przeprowadzać będą lekcje w formie internetowej transmisji dla uczniów na stronach mediów społecznościowej naszej szkoły – dodaje Daniel Banaszewski.

Zapis lekcji można zobaczyć na facebookowym profilu szkoły bądź na kanale .


Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
Niezapominajka
27

maj

do 02-06-2020
Łazarz
31. Dni Łazarza
27.05-02.06.2020
ODWOŁANE w związku z wprowadzonym stanem epidemicznym związanym z koronawirusem

19

cze

do 20-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Salon optyczny

do 21-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Memento" - targi funeralne

26

sie

do 27-08-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mody

01

wrz

do 03-09-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Salmed" - targi medyczne

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: