Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Lekcja jak gra komputerowa - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Lekcja jak gra komputerowa
06-04-2020 01:17   Janusz Ludwiczak
W czasie panującej epidemii koronawirusa i utrudnionego dostępu uczniów do edukacji nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 33 postanowili sięgnąć po alternatywne kanały komunikacji. Lekcje matematyki, języka angielskiego oraz zajęć dla młodszych uczniów SP33 przeprowadziła z wykorzystaniem... gry komputerowej.

W związku z epidemii koronawirusa od 11 marca najpierw decyzją miasta, a później rządu zamknięto szkoły. Uczniowie nie mają jednak wakacji. Lekcje odbywają się przez internet.

Na nietypową formę komunikacji z uczniami wpadli nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 33. Zajęcia z matematyki i języka angielskiego oraz dla młodszych uczniów z klas 1-3 odbywają się z wykorzystaniem gry komputerowej.

– Na fali popularnej w mediach społecznościowych inicjatywy amerykańskiego nauczyciela Charlesa Coomber, który połączył swoją pasję do nauczania z zamiłowaniem do gier video postanowiliśmy wprowadzić innowacyjną formę przekazu ważnych informacji dla uczniów. Wykorzystany został projekt popularnej gry przygodowej Half Life jako narzędzia do nauczania – wyjaśnia Daniel Banaszewski, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 33.

– Akcja ma na celu przeprowadzenie lekcji języka angielskiego, matematyki oraz zajęć dla najmłodszych uczniów z klas 1-3 z wykorzystaniem dostępnej w grze komputerowej wirtualnej tablicy, z pomocą której nauczyciele przeprowadzać będą lekcje w formie internetowej transmisji dla uczniów na stronach mediów społecznościowej naszej szkoły – dodaje Daniel Banaszewski.

Zapis lekcji można zobaczyć na facebookowym profilu szkoły bądź na kanale .


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
19

maj

18:30
Łazarz
25. sesja (zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

02

lip

do 03-07-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

27

sie

do 28-08-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

22

paź

do 23-10-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: