Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Obwód SP90 nie będzie obejmować już Łazarza - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Obwód SP90 nie będzie obejmować już Łazarza
02-04-2020 06:52   Janusz Ludwiczak
Budynki przy ul. Chociszewskiego, Szymborskiej, fragmencie Jarochowskiego, Bogusławskiego, Kasprzaka i Głogowskiej nie będą już należeć do obwodu Szkoły Podstawowej nr 90. Tym samym "dziewięćdziesiątka" nie będzie już przyjmować w rekrutacji obowiązkowej uczniów z Łazarza.

Nowe obwody szkół podstawowych podczas wtorkowej sesji uchwaliła Rada Miasta Poznania.

– Uchwała musi być podjęta do końca marca, by mógł zostać przeprowadzony nabór na nowy rok szkolny 2020/2021, który rozpoczyna się 7 kwietnia – wyjaśniał podczas sesji Przemysław Foligowski, dyrektor Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Poznania.

Jak czytamy w uchwale:
Zgodnie z art. 39 ust. 5 i 5a ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (Dz. U. z 2019 r. poz. 1148) Rada Miasta Poznania, z uwzględnieniem ust. 1 i 2, ustala plan sieci publicznych szkół podstawowych prowadzonych przez Miasto Poznań oraz inne organy, a także określa granice obwodów publicznych szkół podstawowych. W uchwale wskazuje się adresy siedzib szkół, o których mowa w ust. 5 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe, oraz adresy innych lokalizacji prowadzenia zajęć dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych. Miasto Poznań na podstawie artykułu 39 ust. 8 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe zwróciło się pismem z dnia 28 lutego 2020 r. z wnioskiem o wydanie opinii Wielkopolskiego Kuratora Oświaty w sprawie zgodności planu sieci publicznych szkół podstawowych prowadzonych przez Miasto Poznań oraz inne organy z warunkami określonymi w powyższej ustawie w artykule 39 ust. 1-2.

Zmiany dotyczą m.in. obwodu Szkoły Podstawowej nr 90.

– Część obwodu Szkoły Podstawowej nr 90 zostanie przesunięta do obwodów szkół podstawowych nr 33 i 69. Młodzież z Łazarza zazwyczaj uczęszcza właśnie do szkoły nr 69 przy Jarochowskiego lub nr 33 przy Wyspiańskiego. Kolejnym powodem zmiany jest ruchliwa ulica Reymonta. Zmiany w obwodzie dokonuje się na wniosek dyrektorów szkół i rad osiedli – objaśniał Przemysław Foligowski, dyrektor Wydziału Oświaty.

O zmiany w sieci obwodów szkół wnioskowała dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 33, wnioskując m.in. do Rady Osiedla Św. Łazarz o zwiększenie rejonu placówki.

Za podjęciem uchwały w sprawie ustalenia planu sieci publicznych szkół podstawowych oraz określenia granic obwodów było 18 radnych. W głosowaniu nie wzięli udział radni PiS, którzy postanowili wyjść z sali obrad, tłumacząc, że projekt powinien trafić pod obrady Komisji Oświaty i Wychowania, a także zmiany były z nimi konsultowane.

Po zmianach dotychczasowy obwód SP90, obejmujący rejon w obszarze ulic Reymonta – Hetmańska – Szymborska – Jarochowskiego – Chociszewskiego zostanie przesunięty do obwodu SP33. Z kolei obwód SP90 obejmujący obszar w rejonie ulic: Jarochowskiego – Chociszewskiego – Głogowska – Stablewskiego zostanie przesunięty do SP69. Zmiany wejdą w życie od września, jednak będą brane już przy naborze, jaki ma ruszyć od kwietnia.


Obecny obwód Szkoły Podstawowej nr 90


Nowe obwody SP90, SP33 i SP69 po zmianach


Komentarze (1)

03-04-2020 14:12:34
Lazarzanin
No i znowu "kolesiostwo" wygrało ze zdrowym rozsądkiem. Przez wiele lat jakoś nikomu obecny podział nie przeszkadzał, a teraz nagle zmiana, bo jeden dyrektor ma jakiś problem? No i oczywiście RO musiała to "przyklepać" bo pewnie musieliby szukać innego lokum. RO jesteście po prostu żałośni. "...ruchliwa ulica Reymonta..." ciekawe, że Hetmańska nie jest ruchliwa? no i część dzieci, które mieszkają praktycznie na przeciwko SP90 będą musiały maszerować przez całą arenę do nowej szkoły. Głupota goni głupotę. A tak wszyscy na PIS narzekają, a tu proszę "opozycja pod stołem" niszczy wszystko "po cichu". Wcale nie zależy Wam na ludziach.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
19

maj

18:30
Łazarz
25. sesja (zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

02

lip

do 03-07-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

27

sie

do 28-08-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

22

paź

do 23-10-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: