Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Obwód SP90 nie będzie obejmować już Łazarza - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Obwód SP90 nie będzie obejmować już Łazarza
02-04-2020 06:52   Janusz Ludwiczak
Budynki przy ul. Chociszewskiego, Szymborskiej, fragmencie Jarochowskiego, Bogusławskiego, Kasprzaka i Głogowskiej nie będą już należeć do obwodu Szkoły Podstawowej nr 90. Tym samym "dziewięćdziesiątka" nie będzie już przyjmować w rekrutacji obowiązkowej uczniów z Łazarza.

Nowe obwody szkół podstawowych podczas wtorkowej sesji uchwaliła Rada Miasta Poznania.

– Uchwała musi być podjęta do końca marca, by mógł zostać przeprowadzony nabór na nowy rok szkolny 2020/2021, który rozpoczyna się 7 kwietnia – wyjaśniał podczas sesji Przemysław Foligowski, dyrektor Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Poznania.

Jak czytamy w uchwale:
Zgodnie z art. 39 ust. 5 i 5a ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (Dz. U. z 2019 r. poz. 1148) Rada Miasta Poznania, z uwzględnieniem ust. 1 i 2, ustala plan sieci publicznych szkół podstawowych prowadzonych przez Miasto Poznań oraz inne organy, a także określa granice obwodów publicznych szkół podstawowych. W uchwale wskazuje się adresy siedzib szkół, o których mowa w ust. 5 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe, oraz adresy innych lokalizacji prowadzenia zajęć dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych. Miasto Poznań na podstawie artykułu 39 ust. 8 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe zwróciło się pismem z dnia 28 lutego 2020 r. z wnioskiem o wydanie opinii Wielkopolskiego Kuratora Oświaty w sprawie zgodności planu sieci publicznych szkół podstawowych prowadzonych przez Miasto Poznań oraz inne organy z warunkami określonymi w powyższej ustawie w artykule 39 ust. 1-2.

Zmiany dotyczą m.in. obwodu Szkoły Podstawowej nr 90.

– Część obwodu Szkoły Podstawowej nr 90 zostanie przesunięta do obwodów szkół podstawowych nr 33 i 69. Młodzież z Łazarza zazwyczaj uczęszcza właśnie do szkoły nr 69 przy Jarochowskiego lub nr 33 przy Wyspiańskiego. Kolejnym powodem zmiany jest ruchliwa ulica Reymonta. Zmiany w obwodzie dokonuje się na wniosek dyrektorów szkół i rad osiedli – objaśniał Przemysław Foligowski, dyrektor Wydziału Oświaty.

O zmiany w sieci obwodów szkół wnioskowała dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 33, wnioskując m.in. do Rady Osiedla Św. Łazarz o zwiększenie rejonu placówki.

Za podjęciem uchwały w sprawie ustalenia planu sieci publicznych szkół podstawowych oraz określenia granic obwodów było 18 radnych. W głosowaniu nie wzięli udział radni PiS, którzy postanowili wyjść z sali obrad, tłumacząc, że projekt powinien trafić pod obrady Komisji Oświaty i Wychowania, a także zmiany były z nimi konsultowane.

Po zmianach dotychczasowy obwód SP90, obejmujący rejon w obszarze ulic Reymonta – Hetmańska – Szymborska – Jarochowskiego – Chociszewskiego zostanie przesunięty do obwodu SP33. Z kolei obwód SP90 obejmujący obszar w rejonie ulic: Jarochowskiego – Chociszewskiego – Głogowska – Stablewskiego zostanie przesunięty do SP69. Zmiany wejdą w życie od września, jednak będą brane już przy naborze, jaki ma ruszyć od kwietnia.


Obecny obwód Szkoły Podstawowej nr 90


Nowe obwody SP90, SP33 i SP69 po zmianach


Komentarze (1)

03-04-2020 14:12:34
Lazarzanin
No i znowu "kolesiostwo" wygrało ze zdrowym rozsądkiem. Przez wiele lat jakoś nikomu obecny podział nie przeszkadzał, a teraz nagle zmiana, bo jeden dyrektor ma jakiś problem? No i oczywiście RO musiała to "przyklepać" bo pewnie musieliby szukać innego lokum. RO jesteście po prostu żałośni. "...ruchliwa ulica Reymonta..." ciekawe, że Hetmańska nie jest ruchliwa? no i część dzieci, które mieszkają praktycznie na przeciwko SP90 będą musiały maszerować przez całą arenę do nowej szkoły. Głupota goni głupotę. A tak wszyscy na PIS narzekają, a tu proszę "opozycja pod stołem" niszczy wszystko "po cichu". Wcale nie zależy Wam na ludziach.

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
26

wrz

do 27-09-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targ żywności regionalnej i ekologicznej
Targi mieszkań i domów
Jesienny targ ogrodniczy

27

wrz

18:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Festiwal The September Concert
- koncert "U Vivaldiego"

28

wrz

do 01-10-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Polagra

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Wrzesień z zumbą w Ogrodzie Łazarz"- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala! Zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska

29

wrz

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Baśniowa Kraina w Ogrodzie Łazarz" - warsztaty muzyczne dla dzieci z Wujkiem Ogórkiem

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: