Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Parkomaty przemalowano na niebiesko. Podwyżka w strefie dopiero od czerwca - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Parkomaty przemalowano na niebiesko. Podwyżka w strefie dopiero od czerwca
01-04-2020 00:39   Janusz Ludwiczak
Na Łazarzu nie będzie już zielonej strefy parkowania. Zastąpi ją niebieska. W połowie miesiąca zostały przemalowane parkomaty. Planowana od kwietnia podwyżka opłat za postój została jednak przesunięta o dwa miesiące.

Podczas wtorkowej sesji, która tym razem odbyła się w Sali Ziemi MTP poznańscy radni zgodzili się na przesunięcie podwyżek w Strefie Płatnego Parkowania z 1 kwietnia na 1 czerwca w związku z obowiązującym stanem epidemicznym związanym z koronawirusem.

Za było 24 radnych, od głosu wstrzymali się jedynie: Henryk Kania i Paweł Sowa.

Z kolei nowe ceny radni ustalili już w połowie stycznia. I tak po zmianach parkowanie będzie płatne w dni robocze w godz. od 8:00 do 20:00 oraz dodatkowo w soboty w godz. 8:00-18:00. Z kolei opłata za postój na Jeżycach wyniesie: 5 zł za pierwszą godzinę, 6 zł – za drugą oraz 6,90 zł – za trzecią.

Równocześnie wprowadzona zostanie Śródmiejska Strefa Płatnego Parkowania, która obejmować będzie rejon w obrębie ulic: Królowej Jadwigi - Dworcowa - Kaponiera - Roosevelta - do torów kolejowych i dalej do rzeki Warta. Kierowcy zapłacą 7 złotych za pierwszą godzinę (obecnie są to 3 zł), 7,40 zł – za drugą godzinę (obecnie 3,60 zł) i 7,90 zł za trzecią (4,30 zł), a za każdą kolejną – 7 zł.

ZOBACZ TAKŻE: Kierowcy zapłacą 3,50 zł za godzinę parkowania przy Targach i dworcu, 7 zł w centrum

Tymczasem już w połowie marca parkomaty na Łazarzu - stojące przy ul. Konopnickiej, Orzeszkowej, Śniadeckich, Grunwaldzkiej i Głogowskiej zostały przemalowane z zielonego na niebiesko. Póki co do 31 maja opłaty za postój nie ulegną zmianie.

Dodajmy, że z października Strefa Płatnego Parkowania ma zostać rozszerzona praktycznie na cały Łazarz. Obejmie ona obszar w obrębie ulic: Bukowska – tory kolejowe – Hetmańska – Reymonta – rondo Jeziorańskiego – Przybyszewskiego, czyli praktycznie cały Łazarz z wyjątkiem ulic na południe od II ramy komunikacyjnej, tj. ul. Hetmańskiej. Strefy (póki co) nie będzie więc m.in. na ulicach: Rogalińskiego, Cybulskiego, Biedrzyckiego, Nehringa, Winklera czy Palacza).

Wiadomo już, że za pierwszą godzinę parkowania kierowcy zapłacą 3,50 zł, za drugą – 4,20 zł, a za trzecią – 4,90 zł.

Z kolei mieszkańcy będą mogli wykupić abonament w kwocie 30 złotych na miesiąc (choć pierwotnie miało to być 10 zł). Abonament za kolejny pojazd ma kosztować 150 zł.

ZOBACZ TAKŻE: Strefa parkowania: Będą sektory dla mieszkańców


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
31

sty

Polska * Poznań * Łazarz
29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

11

lut

do 14-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Cavaliada Winter Tour

18

lut

do 21-02-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Cavaliada Winter Tour

12

mar

do 13-03-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

18

kwi

Poznań * Łazarz
13. Poznań Półmaraton

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: