Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W odległości 4 metry od siebie, w maseczkach i rękawiczkach – Rada Miasta obradowała w Sali Ziemi - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
W odległości 4 metry od siebie, w maseczkach i rękawiczkach – Rada Miasta obradowała w Sali Ziemi
01-04-2020 00:16   Janusz Ludwiczak
Nie w gmachu urzędu przy pl. Kolegiacki, a w Sali Ziemi MTP po raz pierwszy w historii odbyła się tym razem sesja Rady Miasta Poznania. Posiedzenie odbyło się z zachowaniem środków ostrożności. Radni siedzieli jak na maturze, przy stolikach oddzielonych 4 metry od siebie. Przeciwni zwołaniu sesji byli radni PiS, jednak przewodniczący rady miasta tłumaczy, że koniecznością odbycia posiedzenia była kwestia zawieszenia zmian w opłacie strefy płatnego parkowania oraz ustalenie obwodów szkół, które jest niezbędne jest do przeprowadzenia naboru od 7 kwietnia.

Radni przed wejściem do Sali Ziemi MTP mieli mierzoną temperaturę, wchodzili pojedynczo dwoma wejściami, a obok siebie siedzieli w odległości 4 metrów. Na każdym stoliku znajdowały się maseczki ochronne i rękawiczki jednorazowe.

Przeciwni zwołania sesji byli radni opozycji.

– Po co my się spotykamy w tych trudnych czasach, po to, żeby uchwalać jakieś bzdurne sprawy, które teraz nagle nabrały rangi takiej ważności. Czym mamy się dziś zajmować okręgami szkół? – mówiła Ewa Jemielity, radna PiS.

Grzegorz Ganowicz, przewodniczący rady miasta wskazywał, że ostatnio w Sejmie spotykali się posłowie. Koniecznością przeprowadzenia sesji była kwestia zawieszenia zmian w opłacie strefy płatnego parkowania, które miały wejść w życie od 1 kwietnia.

Powodem zwołania sesji było również podjęcie uchwały dotyczącej ustalenia nowych obwodów szkół.

– Uchwała musi być podjęta do końca marca, by mógł zostać przeprowadzony nabór na nowy rok szkolny 2020/2021, który rozpoczyna się 7 kwietnia – mówił podczas sesji Przemysław Foligowski, dyrektor Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Poznania.

Radni zgodzili się na przesunięcie podwyżek w Strefie Płatnego Parkowania z 1 kwietnia na 1 czerwca. Za było 24 radnych, od głosu wstrzymali się jedynie: Henryk Kania i Paweł Sowa.

Głosami radnych Koalicji Obywatelskiej odrzucona została poprawka zakładająca zamrożenie również podwyżek opłat biletów komunikacji miejskiej oraz zawieszenie opłat za opłat za postój w Stefie Płatnego Parkowania w czasie pandemii.

Sesja Rady Miasta trwała 2,5 godziny. Na razie nie wiadomo kiedy odbędzie się kolejne posiedzenie. Obecne przepisy wykluczają możliwość zorganizowania sesji zdalnie, przez internet, jednak takie rozwiązanie ma umożliwić tarcza antykryzysowa.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
21

cze

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Czerwiec z zumbą" w Ogrodzie Łazarz- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala!
- zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska

28

cze

do 30-06-2021
17:00
Park Kasprowicza - ogród społeczny Kolektyw Kąpielisko (przy boisku do streetballu i wybiegu dla psów)
IV Hawajskie spotkania na Łazarzu

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Czerwiec z zumbą" w Ogrodzie Łazarz- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala!
- zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska

30

cze

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Węgry" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu
- zapisy w sekretariacie Klubu Krąg lub mailowe: zapisy.klub

02

lip

do 03-07-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: