Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Targowiska będą otwarte do soboty. Kupcy mają sprzedawać owoce i warzywa w pawilonie MTP - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Targowiska będą otwarte do soboty. Kupcy mają sprzedawać owoce i warzywa w pawilonie MTP
25-03-2020 01:16   Janusz Ludwiczak
Kupcy na targowiskach będą mogli handlować do soboty. To efekt porozumienia pomiędzy prezydentem Poznania, wojewodą wielkopolskim i dyrektorem Wojewódzkiej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej.
Pojawił się pomysł, by targowiska przeniosły się do hali nr 2 MTP.

Przypomnijmy. W poniedziałek miasto otrzymało od wielkopolskiego Państwowego Inspektora Sanitarnego natychmiastowy nakaz zamknięcia targowisk.

– Mamy nakaz natychmiastowego zamknięcia rynków i ryneczków. Proszę podporządkowywać się decyzjom rządzących. Nawet jeśli ja się z tym nie zgadzam, będę się stosować do tych decyzji – mówił podczas poniedziałkowej konferencji Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

Targowiska będą mogły jednak działać do soboty.

– Udało się przekonać pana inspektora do złagodzenia nakazu. Uzyskałem zgodę, aby rynki mogły działać do soboty włącznie. Prosiłem o to, ponieważ wiem, jak ciężko jest obecnie kupcom. Dzięki temu będą mogli sprzedać już zakupiony towar i nie poniosą straty z tym związanej – tłumaczy prezydent Jacek Jaśkowiak.

Kupcy mieliby jednak przenieść się do jednego z pawilonów Międzynarodowych Targów Poznańskich.

– Wojewódzki inspektor sanitarny zgodził się na to, aby osoby handlujące mogły funkcjonować w przestrzeni zamkniętej. W związku z tym, rozmawiałem dzisiaj z Tomaszem Kobierskim, prezesem Międzynarodowych Targów Poznańskich, który powiedział, że jest możliwość udostępnienia do tego celu hali nr 2 na MTP. Będę konsultował z zarządem spółki Targowiska, na ile to jest technicznie i organizacyjnie możliwe – wyjaśnia Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

Kupcy, którzy nie będą handlować mają zostać zwolnieni z opłat do spółki Targowiska.


R E K L A M A

Komentarze (6)

26-03-2020 16:13:13
eka z małeki
-tam jest idealny dojazd tramwajami,przystanki w każdą stronę i nie potrzeba nosić zakupów.Starsi mają na ogół darmowe przejazdy,aż tacy .......wygodniccy??? eka
25-03-2020 18:10:19
emeryt
Tak trzymać.
25-03-2020 17:06:47
ja
Ale pomysł a kto ze starszych tam pojedzie chyba ci co maja samochody a teraz nie wolno chodzic.
25-03-2020 14:15:50
pyra
Szkoda gadac ...........
25-03-2020 13:23:56
eka z małeki
-i to jest TOOOO!!!!!!!!!!!W niezależnych kanałach tv i z własnych doświadczeń zagramanicznych wiem że handel w zamkniętej przestrzeni i jest całkiem całkiem.Może to jest jakiś sposób na...Życzę powodzenia w rozmowach,teren też przyjazny(ja tak) myślę. eka
25-03-2020 07:56:19
Mieszkaniec
Brawo dla Prezydenta miasta!
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
31

sty

Polska * Poznań * Łazarz
29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

11

lut

do 14-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Cavaliada Winter Tour

18

lut

do 21-02-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Cavaliada Winter Tour

12

mar

do 13-03-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

18

kwi

Poznań * Łazarz
13. Poznań Półmaraton

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: