Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Przez żołądek do Armenii - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Przez żołądek do Armenii
08-03-2020 00:23   Janusz Ludwiczak
Tym razem w ramach spotkania z cyklu "Przez żołądek do kultury" można było przenieść się do Armenii. Przebywający w Poznaniu Narek Botsinyan przedstawił nie tylko kuchnię ormiańską, ale przybliżył swój kraj, obalając stereotypy. Chętni mogli również nauczyć się podstaw języka ormiańskiego.

Już od trzech lat Centrum Inicjatyw Międzykulturowych "Horyzonty" organizuje spotkania w ramach cyklu "Przez żołądek do kultury", podczas których można poznać kulturę różnych krajów i spróbować przysmaków m.in. z Ukrainy, Francji, Hiszpanii, Niemiec, Francji, Portugalii, Holandii a nawet z Iranu, Indii, Japonii, Iraku czy Meksyku.

Tym razem przyszedł czas na Armenię. W ubiegłą środę o swoim kraju, tradycjach, zwyczajach opowiadał Narek Botsinyan.

– W Poznaniu mieszkam od października 2019 r. Jestem wolontariuszem w Centrum Inicjatyw Międzynarodowych "Horyzonty". Dla mnie Poznań jest spokojnym, łatwym do zintegrowania i „wielokolorowym” miastem. Najbardziej cieszę się z pozytywnych relacji międzyludzkich, które spotykam wszędzie w Poznaniu – mówi Narek Botsinyan.

– Urodziłem się i mieszkałem w Asztaraku w Armenii. Armenia jest jednym z najstarszych krajów na świecie. Stolica Erywań w 2018 r. obchodziła 2800. rocznicę powstania. W roku 301 n.e. byliśmy pierwszym krajem na świecie, który przyjął chrześcijaństwo jako religię państwową. W Armenii mieszka około 3 milionów ludzi, a na całym świecie około 10 milionów Ormian. Światowej sławy Ormianie to Charles Aznavour, Sher, Kim Kardashian, Henrikh Mkhitaryan, Aram Khachaturyan, Andrey Aghasi i inni. Gospodarka współczesnej Armenii opiera się na technologiach informatycznych, naturalnych źródłach wody mineralnej, produkcji wina, brandy i turystyce – opowiada Narek Botsinyan.

Uczestnicy spotkania mogli również posmakować narodowych przysmaków Armenii, takich jak khashlama, czyli ziemniaki z mięsem czy również słodkiego deseru gata.

W najbliższą środę, 11 marca o godz. 17:00 "Horyzonty" zapraszają na kolejne spotkanie z cyklu "Przez żołądek do kultury". Tym razem będzie można poznać Indie. Z kolei 25 marca spotkanie z Libanem.

Zapisy i zgłoszenia przyjmuje sekretariat Klubu "Krąg" przy ul. Dmowskiego 37, telefonicznie: 61 64 74 288 lub e-mailowo: klubkrag@gmail.com.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
20

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Chorwacja" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

22

paź

do 23-10-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

do 24-10-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
PGA - Poznań Game Arena 2021 - targi gier i multimediów
"Optyka" - targi optyczne

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Koncert dla dzieci Wujka Ogórka

26

paź

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Koncert "Jesień idzie" w wykonaniu Klubu Szyderców Bis

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: