Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

O Głogowskiej na Lodowej - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
O Głogowskiej na Lodowej
06-03-2020 17:24   Janusz Ludwiczak
O głównej ulicy Łazarza, jej historii, znaczeniu i funkcjonalności w nowootwartej Bibliotece Raczyńskich przy Lodowej opowiadali prof. Piotr Korduba i prof. Jerzy Borowczyk, autorzy najnowszej "Kroniki Miasta Poznania", poświęconej właśnie ulicy Głogowskiej.

Jak już informowaliśmy w środowe przedpołudnie otwarto po gruntownym remoncie Filię nr 4 Biblioteki Raczyńskich przy ul. Lodowej.

Wieczorem odbyło się natomiast spotkanie z autorami dwutomowej "Kroniki Miasta Poznania" poświęconej ulicy Głogowskiej.

– W "Kronice" staramy się przede wszystkim oddać dynamiczny portret miasta. W tym numerze zastanawiamy się, na ile Głogowska - długa, jedna z centralnych, wylotowych ale zaczynających się przecież w śródmieściu ulic, obudowana wielkomiejską architekturą, dokumentująca kariery mieszczan poznańskich na przestrzeni właściwie stu kilkunastu lat - jest ekstraktem z całego Poznania – powiedział historyk prof. Piotr Korduba.

Najnowsza "Kronika Miasta Poznania", która ukazała się pod koniec ubiegłego roku poświęcona jest właśnie ulicy Głogowskiej. Artykuły zawarte w książkach oprócz wiedzy z urbanistyczno-architektonicznych przemian miasta i rozwoju produkcyjno-handlowego przybliżają historie wybranych miejsc i osób, dając obraz zawodowych i finansowych karier, których materialną pozostałością są wzniesione tu budynki.

Filia nr 4 Biblioteki Raczyńskich przy ul. Lodowej 4 została otwarta w środę, 4 marca po trwającym rok gruntownym remoncie, polegającym na przebudowie pomieszczeń, wymianie instalacji i okien. W ramach inwestycji wybudowano windę dla osób niepełnosprawnych i starszych oraz z problemami ruchowymi. Obiekt wyposażony został w klimatyzację.

Biblioteka przy Lodowej działa od 1963 r. Zbiory filii nr 4 liczą ponad 60 tysięcy książek i jest to największy księgozbiór spośród wszystkich filii Biblioteki Raczyńskich. Na czytelników czeka też ok. 600 audiobooków, ponad 3 tys. filmów, a także 40 tytułów czasopism.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
21

paź

do 23-10-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Poleco" - Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska Targi
"Eco-Trends" - targi ekologiczne
ODWOŁANE

23

paź

do 25-10-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Retro Motor Show" - Targi Pojazdów ZabytkowychODWOŁANE

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Zobacz, posłuchaj, zaśpiewaj, jak ciekawa jest… Wielkopolska!
- spektakl muzyczny dla dzieci w wykonaniu "Teatru Mozaika"

24

paź

11:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci w wieku 3-6 lat.Akcja twórcza z książką "Ćmony i Smeśki" w ramach 23. Biennale Sztuki dla Dziecka „Spotkanie jako sztuka”
(zapisy na dom.bajek.poznan@gmai

27

paź

18:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Edward Stachura klasycznie i elektronicznie" - recital piosenek E.Stachury w wykonaniu Dominiki Dobrosielskiej i Michała Rukszy w Klubie Krąg
Bezpłatne wejściówki do odbioru w Klubie Krąg od dnia

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: