Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Fotografie i nie tylko..." - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Fotografie i nie tylko..."
06-03-2020 16:47   Janusz Ludwiczak
W Klubie Krąg można oglądać niepowtarzalne zdjęcia, fotografie i grafiki Kazimierza Rafalika, Wojtka Wysockiego, Antoniego Ruta, Pawła Bonieckiego, Jerzego Kubackiego i innych artystów i członków Poznańskiego Stowarzyszenia Pracy Twórczej.

– Na wystawie obok fotografii prezentowane są fotografiki i grafiki. Trzy, w zasadzie różne dziedziny sztuki ale w istocie bardzo bliskie sobie; o wspólnych korzeniach - choć różnych czasowo, i wspólnej twórcom idei - kreowania własnych artystycznych światów.
Już na pierwszy rzut oka - łączy je etymologia. To greckie słowa: photos i grapho; światło i pismo, zapis, rysunek. One też określają charakter i istotę tych dziedzin sztuki. Tak popularna dziś fotografia- przeszła bujną i bogatą drogę rozwoju, swoistą metamorfozę, w dużej mierze uwarunkowaną postępem technicznym i osobowością artystów, którzy ją tworzyli. Coraz bardziej zbliżały fotografowanie do sztuki, a fotografa do artysty. Odchodziła od „wierności fotograficznej”- do „poetyckiego realizmu”; od rzeczywistości „chwytanej na gorąco” - do tendencji
– opowiada Izabella Hermanowska, prezes Poznańskiego Stowarzyszenia Pracy Twórczej.

– Zarówno fotografia, fotografika i grafika zajęły dziś trwałe miejsce w sztuce i obecne są w każdej dziedzinie naszego życia. Są artystyczną dokumentacją naszych czasów i potwierdzeniem niezwykłych możliwości twórczych. Artyści tworzą w swych pracach specyficzny klimat, emocje, grę światła, ciekawe ujęcia; efekty powstałe dzięki kontrastom, nietypowym zestawieniom, kreatywnym wykorzystaniem np. dzieł dawnych mistrzów lub wytworów współczesnej cywilizacji. Wiele tych właśnie cech odnajdujemy na wystawie. Prezentujący swoje prace artyści przekazują w nich swój sposób widzenia świata, kreują rzeczywistość w której żyją, którą są inspirowani i z którą się dzielą – dodaje Izabella Hermanowska.

Wystawę "Fotografie i nie tylko…" można oglądać w domu kultury Klub Osiedlowy "Krąg" przy ul. Dmowskiego 37 do 20 marca.


Fot: Andrzej Radwański

Komentarze (1)

07-03-2020 07:27:47
pyra
Musze isc, zawsze mozna sie nauczyc czegos nowego patrzac na prace lepszych od siebie.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
21

paź

do 23-10-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Poleco" - Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska Targi
"Eco-Trends" - targi ekologiczne
ODWOŁANE

23

paź

do 25-10-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Retro Motor Show" - Targi Pojazdów ZabytkowychODWOŁANE

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Zobacz, posłuchaj, zaśpiewaj, jak ciekawa jest… Wielkopolska!
- spektakl muzyczny dla dzieci w wykonaniu "Teatru Mozaika"

24

paź

11:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci w wieku 3-6 lat.Akcja twórcza z książką "Ćmony i Smeśki" w ramach 23. Biennale Sztuki dla Dziecka „Spotkanie jako sztuka”
(zapisy na dom.bajek.poznan@gmai

27

paź

18:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Edward Stachura klasycznie i elektronicznie" - recital piosenek E.Stachury w wykonaniu Dominiki Dobrosielskiej i Michała Rukszy w Klubie Krąg
Bezpłatne wejściówki do odbioru w Klubie Krąg od dnia

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: