Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Przebudują schody Mostu Dworcowego - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Przebudują schody Mostu Dworcowego
04-03-2020 00:23   Janusz Ludwiczak
Schody, które po południowej stronie Mostu Dworcowego prowadzą na plac przed budynkiem starego dworca Poznań Główny oraz na perony nr 2 i 5, zostaną przebudowane.

Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiły właśnie przetarg na to zadanie.

– Zarówno schody prowadzące na wschodnią i zachodnią stronę placu przed dworcem, jak i będące łącznikiem mostu Dworcowego z peronami nr 2 i 5, są w złym stanie technicznym. Wskutek działań erozyjnych, niesprawnego odwodnienia i niedostatecznej jakości betonu, nastąpiła jego korozja. Przyspieszyło ją działanie środków odladzających używanych w okresach zimowych. W efekcie beton pęcznieje, co prowadzi do rozsadzania i deformacji okładzin kamiennych na stopniach i podestach schodów. Zniszczone są również powłoki malarskie balustrad i szklane tafle, będące ich elementami – informuje PIM.

– Wybrany w postępowaniu przetargowym wykonawca przebuduje i wyremontuje schody, zabezpieczy je przed korozją, zachowując obecne rozwiązania architektoniczne. Prowadzenie prac remontowych: rozbiórki, montażu i betonowania będzie utrudnione w szczególności w przypadku schodów peronowych. Z uwagi na niewystarczającą szerokość przejścia między nimi a krawędzią peronu oraz obecność trakcji, wykonawca będzie musiał – odpowiednio zabezpieczając miejsce prowadzonych prac - uwzględnić ruch pociągów i część robót prowadzić w godzinach nocnych. Nową nawierzchnię zyska również chodnik na moście. Dotychczasowa jest zniszczona wskutek intensywnego ruchu pieszych – dodaje PIM.

Zaplanowano, że ruch pieszych na schody prowadzące na obie strony placu dworcowego wróci najpóźniej po 280 dniach od podpisania umowy, zaś na schody peronowe – najpóźniej po 380 dniach od podpisania umowy. Całość inwestycji, łącznie z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie, ma zakończyć się maksymalnie 40 dni później. Podmioty, które chcą wziąć udział w postępowaniu przetargowym, swoje oferty mogą składać do 16 marca.


Komentarze (2)

07-03-2020 16:44:11
klient PKP
Oddajcie nam STARY DWORZEC! Pasażerom, mieszkańcom i turystom!!!
05-03-2020 09:52:56
pyra
Lepiej by sie wzieli/Miasto/PKP/Polskie Linie Kolejowe za rewitalizacje/odbudowe starego Dworca Glownego.

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
Niezapominajka
27

maj

do 02-06-2020
Łazarz
31. Dni Łazarza
27.05-02.06.2020
ODWOŁANE w związku z wprowadzonym stanem epidemicznym związanym z koronawirusem

19

cze

do 20-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Salon optyczny

do 21-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Memento" - targi funeralne

26

sie

do 27-08-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mody

01

wrz

do 03-09-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Salmed" - targi medyczne

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: