Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Przebudują schody Mostu Dworcowego - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Przebudują schody Mostu Dworcowego
04-03-2020 00:23   Janusz Ludwiczak
Schody, które po południowej stronie Mostu Dworcowego prowadzą na plac przed budynkiem starego dworca Poznań Główny oraz na perony nr 2 i 5, zostaną przebudowane.

Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiły właśnie przetarg na to zadanie.

– Zarówno schody prowadzące na wschodnią i zachodnią stronę placu przed dworcem, jak i będące łącznikiem mostu Dworcowego z peronami nr 2 i 5, są w złym stanie technicznym. Wskutek działań erozyjnych, niesprawnego odwodnienia i niedostatecznej jakości betonu, nastąpiła jego korozja. Przyspieszyło ją działanie środków odladzających używanych w okresach zimowych. W efekcie beton pęcznieje, co prowadzi do rozsadzania i deformacji okładzin kamiennych na stopniach i podestach schodów. Zniszczone są również powłoki malarskie balustrad i szklane tafle, będące ich elementami – informuje PIM.

– Wybrany w postępowaniu przetargowym wykonawca przebuduje i wyremontuje schody, zabezpieczy je przed korozją, zachowując obecne rozwiązania architektoniczne. Prowadzenie prac remontowych: rozbiórki, montażu i betonowania będzie utrudnione w szczególności w przypadku schodów peronowych. Z uwagi na niewystarczającą szerokość przejścia między nimi a krawędzią peronu oraz obecność trakcji, wykonawca będzie musiał – odpowiednio zabezpieczając miejsce prowadzonych prac - uwzględnić ruch pociągów i część robót prowadzić w godzinach nocnych. Nową nawierzchnię zyska również chodnik na moście. Dotychczasowa jest zniszczona wskutek intensywnego ruchu pieszych – dodaje PIM.

Zaplanowano, że ruch pieszych na schody prowadzące na obie strony placu dworcowego wróci najpóźniej po 280 dniach od podpisania umowy, zaś na schody peronowe – najpóźniej po 380 dniach od podpisania umowy. Całość inwestycji, łącznie z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie, ma zakończyć się maksymalnie 40 dni później. Podmioty, które chcą wziąć udział w postępowaniu przetargowym, swoje oferty mogą składać do 16 marca.


Komentarze (2)

07-03-2020 16:44:11
klient PKP
Oddajcie nam STARY DWORZEC! Pasażerom, mieszkańcom i turystom!!!
05-03-2020 09:52:56
pyra
Lepiej by sie wzieli/Miasto/PKP/Polskie Linie Kolejowe za rewitalizacje/odbudowe starego Dworca Glownego.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
28

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Białoruś" - spotkanie międzykulturowe - obcokrajowców mieszkających w PoznaniuODWOŁANE

29

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
In memoriam Sat- Poz- Łazarski Wieczór Zaduszkowy poświęcony pamięci Zygmunta Dreżewskiego i innym zacnym mieszkańcomODWOŁANE

03

lis

do 06-11-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje Technologie Maszyny
"3D Solutions" - Targi Druku i Skanu Trójwymiarowego
Targi Logistyki Magazynowania i Transportu
ODWOŁANE

08

lis

11:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
XX Festiwal Muzyki Pasyjnej i Paschalnej - koncert festiwalowy: motyw Stabat Mater w kompozycjach Bacha, Pergolesiego i Koszewskiego
Ze względu na ograniczenia związane z „czerwoną strefą” w konc

17

lis

do 20-11-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Stone" - targi kamieniarskie
"Glass" - targi szkła
ODWOŁANE

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: