Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Obrazili komentarzami czarnoskórego ucznia I LO, zostali skazani - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Obrazili komentarzami czarnoskórego ucznia I LO, zostali skazani
25-02-2020 00:04   Janusz Ludwiczak
Sąd skazał trzech mężczyzn, którzy pisali rasistowskie i obraźliwe komentarze pod adresem czarnoskórego ucznia Marcinka.

Przypomnijmy. Na początku ubiegłego roku na portalu epoznan.pl w artykule dotyczącym wsparcia protestujących nauczycieli przez grupę uczniów zamieszczone zostały rasistowskie i obraźliwe komentarze wobec 18-letniego Niamby, czarnoskórego ucznia klasy trzeciej w I LO.

W tej sprawie nauczyciele Marcinka skontaktowali z redakcją portalu epoznan.pl w celu usunięcia wpisów, a także powiadomili Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, który złożył zawiadomienie do prokuratury o naruszeniu przestępstwa i naruszenia art. 257 Kodeksu Karnego, który mówi: "Kto publicznie znieważa grupę ludności albo poszczególną osobę z powodu jej przynależności narodowej, etnicznej, rasowej, wyznaniowej albo z powodu jej bezwyznaniowości lub z takich powodów narusza nietykalność cielesną innej osoby, podlega karze pozbawienia wolności do lat trzech".

W poniedziałek sąd skazał trzech mężczyzn, autorów wypowiedzi. Jak informuje "Głos Wielkopolski" pierwszy z oskarżonych, Wojciech S. musi zapłacić karę grzywny w wysokości 2 tys. zł. Z kolei Maciej T. będzie musiał zapłacić Niambie zadośćuczynienie w wysokości 1 tys. zł i przeprosić go na łamach portalu epoznan.pl. Trzeci z oskarżonych, Marcin W. musi zapłacić 3 tys. zł oraz również przeprosić Niambę.


Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
Niezapominajka
27

maj

do 02-06-2020
Łazarz
31. Dni Łazarza
27.05-02.06.2020
ODWOŁANE w związku z wprowadzonym stanem epidemicznym związanym z koronawirusem

19

cze

do 20-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Salon optyczny

do 21-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Memento" - targi funeralne

26

sie

do 27-08-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mody

01

wrz

do 03-09-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Salmed" - targi medyczne

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: