Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Obrazili komentarzami czarnoskórego ucznia I LO, zostali skazani - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Obrazili komentarzami czarnoskórego ucznia I LO, zostali skazani
25-02-2020 00:04   Janusz Ludwiczak
Sąd skazał trzech mężczyzn, którzy pisali rasistowskie i obraźliwe komentarze pod adresem czarnoskórego ucznia Marcinka.

Przypomnijmy. Na początku ubiegłego roku na portalu epoznan.pl w artykule dotyczącym wsparcia protestujących nauczycieli przez grupę uczniów zamieszczone zostały rasistowskie i obraźliwe komentarze wobec 18-letniego Niamby, czarnoskórego ucznia klasy trzeciej w I LO.

W tej sprawie nauczyciele Marcinka skontaktowali z redakcją portalu epoznan.pl w celu usunięcia wpisów, a także powiadomili Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, który złożył zawiadomienie do prokuratury o naruszeniu przestępstwa i naruszenia art. 257 Kodeksu Karnego, który mówi: "Kto publicznie znieważa grupę ludności albo poszczególną osobę z powodu jej przynależności narodowej, etnicznej, rasowej, wyznaniowej albo z powodu jej bezwyznaniowości lub z takich powodów narusza nietykalność cielesną innej osoby, podlega karze pozbawienia wolności do lat trzech".

W poniedziałek sąd skazał trzech mężczyzn, autorów wypowiedzi. Jak informuje "Głos Wielkopolski" pierwszy z oskarżonych, Wojciech S. musi zapłacić karę grzywny w wysokości 2 tys. zł. Z kolei Maciej T. będzie musiał zapłacić Niambie zadośćuczynienie w wysokości 1 tys. zł i przeprosić go na łamach portalu epoznan.pl. Trzeci z oskarżonych, Marcin W. musi zapłacić 3 tys. zł oraz również przeprosić Niambę.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
28

wrz

do 01-10-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Polagra

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Wrzesień z zumbą w Ogrodzie Łazarz"- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala! Zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska

29

wrz

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Baśniowa Kraina w Ogrodzie Łazarz" - warsztaty muzyczne dla dzieci z Wujkiem Ogórkiem

18:00
Kościół Michała Archanioła ul. Stolarska 7
Odpust parafialny

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Sesja śmiechu dla Aktywnych 60+- zajęcia relaksacyjne przygotowane przez Fundację Dr. Clown. Obowiązują zapisy

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: