Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

ZKZL za ponad 5 mln zł gruntownie zmodernizował kamienicę przy Śniadeckich 6 - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
ZKZL za ponad 5 mln zł gruntownie zmodernizował kamienicę przy Śniadeckich 6
10-02-2020 17:35   Janusz Ludwiczak
Zakończyły się trwające od października 2018 r. prace związane z remontem kamienicy przy ul. Śniadeckich 6. W ramach inwestycji na zlecenie ZKZL przeprowadzono docieplenie budynku, renowacji zostały poddane zabytkowe okna. Przeprowadzono również remont balkonów.

Prace związane z renowacją kamienicy przy ul. Śniadeckich 6 trwały od października 2018 r.

– Podczas termomodernizacji i remontu zostały wykonane prace na bardzo szeroką skalę. W trakcie prac zostały ocieplone ściany zewnętrzne budynku, dach od wewnątrz, ściany wewnętrzne strychu oraz płyty balkonowe. Zamontowano nowe drzwi wejściowe do kamienicy, wymieniono okna na nowe drewniane, a okna zabytkowe zostały poddane renowacji. Renowacji uległa także elewacja frontowa, która w zdecydowany sposób podnosi atrakcyjność kamienicy – wyjaśnia Łukasz Kubiak, rzecznik prasowy Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych.

– Od frontu przeprowadzono remont balkonów wraz z renowacją balustrad balkonowych. Zmianie uległy także wszystkie instalacje w budynku. W ramach walki ze smogiem w kamienicy zlikwidowano aż 55 pieców kaflowych i doprowadzono przyłącze do sieci ciepłowniczej. Prace objęły również wymianę instalacji wodno-kanalizacyjnej, elektrycznej i wentylacji. Zainstalowano także nowe przyłącza wodociągowe i gazowe – dodaje Łukasz Kubiak z ZKZL.

Kamienica przy ul. Śniadeckich 6 została wybudowana w 1932 roku. Budynek wchodzi w skład zespołów urbanistyczno-architektonicznych najstarszych dzielnic Poznania. W 1982 roku kamienica została wpisana do rejestru zabytków. Znajduje się tutaj 26 lokali mieszkalnych i 4 lokale użytkowe. Kamienica ze względu na swój stan techniczny i wizualny wymagała gruntownej przemiany, która trwała 15 miesięcy.


R E K L A M A

Komentarze (1)

10-02-2020 21:01:18
mieszkanka
Pięknie! Robi wrażenie.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
13

lip

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Lato z zumbą W Ogrodzie Łazarz"- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala! Zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy mailowe: zap

14

lip

16:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
3 Hawajskie spotkania na Łazarzu-plecenie długiego wieńca lei przez mieszkańców Łazarza
(obowiązują zapisy tel.604417795, e-mail:hawajski.lazarz@gmail.com)

15

lip

18:30
Park Kasprowicza (przy wejściu na pływalnię)
15. sesja (zwyczajna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

16

lip

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Podwieczorek w Ogrodzie Łazarz"-impreza integracyjna przy muzyce z Piotrem Jurkiewiczem. Impreza realizowana przez Klub Krąg we współpracy z Poznańskim Stowarzyszeniem Animatorów Kultury w ramach pro

17

lip

18:30
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"W stronę słońca" - koncert w wykonaniu zespołu "Projekt Kobieta"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: