Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Była pływalnia będzie centrum sztuki walki. Wojewoda przekazał miastu Olimpię - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Była pływalnia będzie centrum sztuki walki. Wojewoda przekazał miastu Olimpię
16-01-2020 23:36   Janusz Ludwiczak
Wojewoda przekazał miastu nieruchomości przy ul. Taborowej, przy parku Manitiusa po byłym basenie Olimpia. Basen zostanie zlikwidowany, a w jego miejscu powstanie centrum sztuki walki. Magistrat zadeklarował, że w Parku Kasprowicza powstanie nowa kryta pływalnia.

Wartość przekazanej nieruchomości o powierzchni 05, ha przy ul. Taborowej to ok. 12 mln zł. W podpisanym dokumencie wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk zobowiązał prezydenta Poznania do "zachowania ogólnodostępnego charakteru nieruchomości", czyli zapewnienia publicznego dostępu do obiektów sportowych oraz do przeprowadzenia konsultacji społecznych w sprawach związanych ze sposobem zagospodarowania nieruchomości.

– Zdecydowałem o przekazaniu nieruchomości, która ma służyć wszystkim poznaniakom. Dlatego decyzję warunkuję po pierwsze zachowaniem ogólnodostępnego i sportowego charakteru tego miejsca, a po drugie konsultacjami społecznymi. Niech to będzie również sygnał dla samorządów, że współpraca może czynić wielkie i dobre rzeczy, a przede wszystkim wartościowe dla wszystkich mieszkańców Wielkopolski i Poznania – powiedział Łukasz Mikołajczyk, wojewoda wielkopolski.

– Cieszę się, że nasza współpraca owocuje dobrymi projektami dla mieszkanek i mieszkańców miasta. Dzięki temu porozumieniu powstanie kolejne atrakcyjne miejsce sportu i rekreacji, które może stać się kompleksową bazą dla przyszłych uczestników zawodów międzynarodowych, w tym Mistrzostw Świata, Europy oraz Igrzysk Olimpijskich – zaznacza Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

Przy parku Manitiusa nie będzie już krytego basenu.

– Okazało się, że stan techniczny hali basenowej - w tym 25-metrowego basenu pływackiego - jest zły. Wyniki ekspertyzy wykazały też, że hala wymaga rozbiórki i ze względu na stan techniczny i sanitarny nie może zostać uruchomiona. Dlatego, aby zaspokoić w szczególności potrzeby mieszkańców Łazarza, Grunwaldu i pobliskich dzielnic, w bliskim sąsiedztwie niedziałającego obecnie basenu powstanie nowa pływalnia kryta. Jej prace projektowe są już na ukończeniu, a obiekt ma być gotowy w 2023 roku. Do momentu rozpoczęcia remontu budynków przy ul. Taborowej działać też będzie mały basen do nauki pływania dla dzieci. Jego stan techniczny pozwala na tymczasową eksploatację. Ekspertyza wskazała również, że w dobrym stanie jest za to część budynków zajmowana obecnie przez Akademię Judo - stąd decyzja o utworzeniu w tym miejscu kompleksowego Centrum Sportów Walki. Istniejąca do tej pory baza treningowa jest niewystarczająca dla potrzeb młodych zawodników. Nowe Centrum pozwoli im przygotowywać się do międzynarodowych zawodów w nowoczesnych warunkach – informuje Urząd Miasta Poznania.

Z planami nie zgadza się jednak Rada Osiedla Grunwald Południe.

– Jesteśmy zdumieni, że władze miasta nie zamierzają remontować obiektu, lecz chcą zlikwidować baseny i przebudować budynek dla celów wyłącznie sztuk walki. Pływanie jest najbardziej uniwersalną formą aktywności, a mieszkańcy Grunwaldu, Łazarza, Jeżyc nie mają dostępu do basenu – tłumaczy Włodzimierz Nowak, przewodniczący Zarządu Osiedla Grunwald Południe.

– W pobliżu ma zostać od zera wybudowany nowy obiekt – pływalnia kryta w Parku Kasprowicza. Będzie jednak wiązało się to z przetrzebieniem drzewostanu. Budowa nie powstanie w ciągu najbliższych 5 lat. Prace nie są zaawansowane – dodaje Włodzimierz Nowak z Rady Osiedla Grunwald Południe.

Obecnie osiedlowi radni z Grunwaldu zbierają podpisy pod petycją z apelem o przywrócenie funkcjonowania krytej pływalni na terenie Olimpii.


R E K L A M A

Komentarze (5)

04-03-2020 09:32:19
pyra
Czy zauwazyliscie, ze nie licza sie wogole zadne petycje z podpisami, zadne konsultacje z mieszkancami, Miasto i tak robi swoje i to co chce, nie liczy sie wogole z opinia mieszkancow. Konsultacje to proforma, mydlenie ludziom oczu. Liczy sie tylko i wylacznie KASA ! Mieszkancy to nikt dla Miasta, oj przepraszam - mieszkancy rowerowi ci maja przebicie bo Prezydent tez podobno rowerowy choc juz chyba coraz mniej od dawna. Szkoda gadac.
03-03-2020 13:29:44
Obserwatorka
No oczywiście jaki prezydent i jego zainteresowania, takie dzieci kształcenie. Najlepsze co może być dla naszego społeczeństwa to okładanie się po gębach. To sport narodowy z przyszłością.
17-01-2020 12:50:18
Mi
Każdy tak płacze, że wycinane są drzewa.Nie lepiej w miejscach gdzie deweloperzy chcą wybudować nowe budynki np. plac przy Coll. Chemicum czy parking MTP posadzić drzewa i zrobić parki dla ludzi, a nie wciskać wszędzie budynków??? O tym się nie mówi, że wszędzie rosną niepotrzebne budowle mieszkalne. Na ulicy Matejki proszę zobaczyć ile stoi pustych kamienic. I nie stoją tak puste od roku tylko kilkanaście lat. To trzeba najpierw zagospodarować, a nie budować nowych.
17-01-2020 10:16:00
Chociszewski
Z tą radą osiedla Łazarz rzeczywiście ten basen może nie powstać w ciągu 5 lat
17-01-2020 09:14:46
obserwator
Prace nad budową pływalni na Arenie są zaawansowane i pływalnia ma powstać do 2023 roku.Z informacji wynika że budynek pływalni Olimpia musi być rozebrany , czyli trzeba wybudować nowy a to przecież będzie to to samo co budowa na Arenie .Populizmem jest pisanie że budowa pływalni będzie związana z przetrzebieniem drzewostanu.To nieprawda albo ćwierćprawda , a gdy pod drogę rowerową na Grunwaldzkiej wycinano drzewa to społecznikom to nie przeszkadzało bo to był wyższy cel.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
20

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Chorwacja" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

22

paź

do 23-10-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

do 24-10-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
PGA - Poznań Game Arena 2021 - targi gier i multimediów
"Optyka" - targi optyczne

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Koncert dla dzieci Wujka Ogórka

26

paź

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Koncert "Jesień idzie" w wykonaniu Klubu Szyderców Bis

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: