Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Była pływalnia będzie centrum sztuki walki. Wojewoda przekazał miastu Olimpię - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Była pływalnia będzie centrum sztuki walki. Wojewoda przekazał miastu Olimpię
16-01-2020 23:36   Janusz Ludwiczak
Wojewoda przekazał miastu nieruchomości przy ul. Taborowej, przy parku Manitiusa po byłym basenie Olimpia. Basen zostanie zlikwidowany, a w jego miejscu powstanie centrum sztuki walki. Magistrat zadeklarował, że w Parku Kasprowicza powstanie nowa kryta pływalnia.

Wartość przekazanej nieruchomości o powierzchni 05, ha przy ul. Taborowej to ok. 12 mln zł. W podpisanym dokumencie wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk zobowiązał prezydenta Poznania do "zachowania ogólnodostępnego charakteru nieruchomości", czyli zapewnienia publicznego dostępu do obiektów sportowych oraz do przeprowadzenia konsultacji społecznych w sprawach związanych ze sposobem zagospodarowania nieruchomości.

– Zdecydowałem o przekazaniu nieruchomości, która ma służyć wszystkim poznaniakom. Dlatego decyzję warunkuję po pierwsze zachowaniem ogólnodostępnego i sportowego charakteru tego miejsca, a po drugie konsultacjami społecznymi. Niech to będzie również sygnał dla samorządów, że współpraca może czynić wielkie i dobre rzeczy, a przede wszystkim wartościowe dla wszystkich mieszkańców Wielkopolski i Poznania – powiedział Łukasz Mikołajczyk, wojewoda wielkopolski.

– Cieszę się, że nasza współpraca owocuje dobrymi projektami dla mieszkanek i mieszkańców miasta. Dzięki temu porozumieniu powstanie kolejne atrakcyjne miejsce sportu i rekreacji, które może stać się kompleksową bazą dla przyszłych uczestników zawodów międzynarodowych, w tym Mistrzostw Świata, Europy oraz Igrzysk Olimpijskich – zaznacza Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

Przy parku Manitiusa nie będzie już krytego basenu.

– Okazało się, że stan techniczny hali basenowej - w tym 25-metrowego basenu pływackiego - jest zły. Wyniki ekspertyzy wykazały też, że hala wymaga rozbiórki i ze względu na stan techniczny i sanitarny nie może zostać uruchomiona. Dlatego, aby zaspokoić w szczególności potrzeby mieszkańców Łazarza, Grunwaldu i pobliskich dzielnic, w bliskim sąsiedztwie niedziałającego obecnie basenu powstanie nowa pływalnia kryta. Jej prace projektowe są już na ukończeniu, a obiekt ma być gotowy w 2023 roku. Do momentu rozpoczęcia remontu budynków przy ul. Taborowej działać też będzie mały basen do nauki pływania dla dzieci. Jego stan techniczny pozwala na tymczasową eksploatację. Ekspertyza wskazała również, że w dobrym stanie jest za to część budynków zajmowana obecnie przez Akademię Judo - stąd decyzja o utworzeniu w tym miejscu kompleksowego Centrum Sportów Walki. Istniejąca do tej pory baza treningowa jest niewystarczająca dla potrzeb młodych zawodników. Nowe Centrum pozwoli im przygotowywać się do międzynarodowych zawodów w nowoczesnych warunkach – informuje Urząd Miasta Poznania.

Z planami nie zgadza się jednak Rada Osiedla Grunwald Południe.

– Jesteśmy zdumieni, że władze miasta nie zamierzają remontować obiektu, lecz chcą zlikwidować baseny i przebudować budynek dla celów wyłącznie sztuk walki. Pływanie jest najbardziej uniwersalną formą aktywności, a mieszkańcy Grunwaldu, Łazarza, Jeżyc nie mają dostępu do basenu – tłumaczy Włodzimierz Nowak, przewodniczący Zarządu Osiedla Grunwald Południe.

– W pobliżu ma zostać od zera wybudowany nowy obiekt – pływalnia kryta w Parku Kasprowicza. Będzie jednak wiązało się to z przetrzebieniem drzewostanu. Budowa nie powstanie w ciągu najbliższych 5 lat. Prace nie są zaawansowane – dodaje Włodzimierz Nowak z Rady Osiedla Grunwald Południe.

Obecnie osiedlowi radni z Grunwaldu zbierają podpisy pod petycją z apelem o przywrócenie funkcjonowania krytej pływalni na terenie Olimpii.


Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
27

lip

21:45
Rynek Łazarski
"Best of Animator" - pokaz filmu "Ruben Brandt, kolekcjoner" (reż. Milorad Krstić, Węgry 2018) w ramach Łazarskiego Przeglądu Filmowego

09

sie

16:30
Park Wilsona
XXIV Światowy Przegląd Folkloru INTEGRACJE - Warsztaty haftu koralikowego

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
Koncert inauguracyjny "Biesiada Ludowa" - XXIV Światowy Przegląd Folkloru INTEGRACJE 2024

10

wrz

do 13-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Drema" - Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego

20

wrz

do 22-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Retro Motor Show" - Targi Pojazdów Zabytkowych

[ wszystkie ]

Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: