Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Najwyższy wieżowiec mieszkalny na ukończeniu - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Najwyższy wieżowiec mieszkalny na ukończeniu
15-01-2020 10:15   Janusz Ludwiczak
Dobiega końca budowa 22-piętrowego wieżowca przy Moście Dworcowym. W 73-metrowym wysokościowcu znajdzie się 180 mieszkań o powierzchni od 30 do 140 m kw. Na ostatniej kondygnacji przewidziano taras widokowy, a niższe kondygnacje zajmą biura i powierzchnie usługowe.

Budowa 22-piętrowego budynku rozpoczęła się równo dwa lata temu. Obecnie trwają ostatnie roboty budowlane i prace wykończeniowe. Praktycznie gotowa jest już fasada obiektu.

Jest to jeden z najwyższych budynków w Poznaniu, w którym znajdzie się 180 mieszkań o o powierzchni od 30 do 140 metrów kwadratowych. Za najdroższe, czteropokojowe mieszkanie liczące 107,21 m² na ostatnim piętrze trzeba było zapłacić blisko 1,5 mln zł. Z kolei ceny najtańszych lokali mieszkalnych, kawalerek o powierzchni 25 m² kształtowały się od 10 do 13 tys. zł (od 258 400,00 zł do 330 752,00 zł za lokal).

Na ostatnim, 22 piętrze znajdzie się taras widokowy dla mieszkańców budynku oraz pracowników biur. W niższej części budynku powstanie podziemna hala garażowa, która pomieści 230 samochodów.

Wieżowiec został zaprojektowany przez Pracownię Architektoniczną Ewy i Stanisława Sipińskich, a inwestorem jest Ataner. Budynek ma zostać oddany do użytku w drugiej połowie roku.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
08

sie

11:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

12

sie

18:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

19

sie

18:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

22

sie

tymczasowe targowisko Rynek Łazarski (boisko Zespołu Szkół Muzycznych)
Ekotargowisko - warsztaty tworzenia doniczek z materiałów recyklingowych. Uczestnicy spotkania będą mogli zabrać do domu wykonaną doniczkę wraz z nasionami, by stworzyć swój własny zielnik

do 23-08-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Instal Moto Expo" - Zjazd pojazdów branżowych

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: