Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Pacjent nieheteronormatywny na Uniwersytecie Medycznym - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Pacjent nieheteronormatywny na Uniwersytecie Medycznym
15-01-2020 08:05   Janusz Ludwiczak
Kim jest pacjent nieheteronormatywny? Z jakimi problemami zdrowotnymi spotykają się geje i lesbijki? Jak rozmawiać z osobą transpłciową, kiedy jej płeć w dokumentach nie zgadza się z jej identyfikacją płciową? – odpowiedzi na te pytania będą chcieli znaleźć organizatorzy i uczestnicy seminarium antydyskryminacyjnego, które odbędzie się w środę wieczorem w Centrum Biologii Medycznej Uniwersytetu Medycznego przy zbiegu ulic Rokietnickiej i Przybyszewskiego.

– Zostaliśmy zaproszeni przez Akademicką Społeczność Ratownictwa i Medycyny Katastrof, aby opowiedzieć o specyfice pacjentów należących do społeczności osób LGBT+ - lesbijek, gejów, osób biseksualnych, transpłciowych i innych. Opowiemy o tym jak ułatwić sobie współpracę w kontakcie medyk-pacjent, kiedy ten lub ta jest LGBTQIA lub P. – zapowiada Łukasz Jurewicz, współorganizator seminarium "Pacjent nieheteronormatywny".

– Seminarium poprowadzą aktywiści i aktywistki z poznańskiego Stowarzyszenia Grupa Stonewall, organizujący co roku poznański Marsz Równości, prowadzący grupy wsparcia oraz zajęcia antydyskryminacyjne w szkołach i firmach. Naszą wiedzę opieramy przede wszystkim o oświadczenia naukowców i naukowczyń, stowarzyszeń naukowych oraz o badania i konsultacje, ale także o nasze własne doświadczenia – dodaje Łukasz Jurewicz.

Spotkanie odbędzie się dziś, tj. w środę 15 stycznia o godz. 18:00 w sali 3009 Centrum Biologii Medycznej przy ul. Rokietnickiej 8.


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
19

wrz

do 20-09-2020
Palmiarnia Park Wilsona
"Weekend dla Ziemi"
- warsztaty edukacyjne, wystawy, konkursy, gra terenowa z "Odkrywcą-Zdobywcą"

20

wrz

10:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Nabożeństwo z okazji 100-lecia Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Poznaniu

11:00
ul. Dmowskiego - skwer między "deską" a Przedszkolem 44
"Sprzątamy Łazarz"

21

wrz

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Wrzesień z zumbą w Ogrodzie Łazarz"- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala! Zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska

22

wrz

16:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Prawo spadkowe" - spotkanie z prawnikiem
- obowiązują zapisy w sekretariacie Klubu "Krąg" lub telefonicznie: 61 64 74 288

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: