Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Pacjent nieheteronormatywny na Uniwersytecie Medycznym - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Pacjent nieheteronormatywny na Uniwersytecie Medycznym
15-01-2020 08:05   Janusz Ludwiczak
Kim jest pacjent nieheteronormatywny? Z jakimi problemami zdrowotnymi spotykają się geje i lesbijki? Jak rozmawiać z osobą transpłciową, kiedy jej płeć w dokumentach nie zgadza się z jej identyfikacją płciową? – odpowiedzi na te pytania będą chcieli znaleźć organizatorzy i uczestnicy seminarium antydyskryminacyjnego, które odbędzie się w środę wieczorem w Centrum Biologii Medycznej Uniwersytetu Medycznego przy zbiegu ulic Rokietnickiej i Przybyszewskiego.

– Zostaliśmy zaproszeni przez Akademicką Społeczność Ratownictwa i Medycyny Katastrof, aby opowiedzieć o specyfice pacjentów należących do społeczności osób LGBT+ - lesbijek, gejów, osób biseksualnych, transpłciowych i innych. Opowiemy o tym jak ułatwić sobie współpracę w kontakcie medyk-pacjent, kiedy ten lub ta jest LGBTQIA lub P. – zapowiada Łukasz Jurewicz, współorganizator seminarium "Pacjent nieheteronormatywny".

– Seminarium poprowadzą aktywiści i aktywistki z poznańskiego Stowarzyszenia Grupa Stonewall, organizujący co roku poznański Marsz Równości, prowadzący grupy wsparcia oraz zajęcia antydyskryminacyjne w szkołach i firmach. Naszą wiedzę opieramy przede wszystkim o oświadczenia naukowców i naukowczyń, stowarzyszeń naukowych oraz o badania i konsultacje, ale także o nasze własne doświadczenia – dodaje Łukasz Jurewicz.

Spotkanie odbędzie się dziś, tj. w środę 15 stycznia o godz. 18:00 w sali 3009 Centrum Biologii Medycznej przy ul. Rokietnickiej 8.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
12

sie

18:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

19

sie

18:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

22

sie

tymczasowe targowisko Rynek Łazarski (boisko Zespołu Szkół Muzycznych)
Ekotargowisko - warsztaty tworzenia doniczek z materiałów recyklingowych. Uczestnicy spotkania będą mogli zabrać do domu wykonaną doniczkę wraz z nasionami, by stworzyć swój własny zielnik

do 23-08-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Instal Moto Expo" - Zjazd pojazdów branżowych

11:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: