Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Rada Osiedla Św. Łazarz chce, by kryta pływalnia powstała przy Reymonta a nie w Parku Kasprowicza - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Rada Osiedla Św. Łazarz chce, by kryta pływalnia powstała przy Reymonta a nie w Parku Kasprowicza
07-01-2020 00:51   Janusz Ludwiczak
Podczas ostatniej sesji łazarscy radni negatywnie zaopiniowali koncepcję POSiR-u dotyczącą budowy krytej pływalni w Parku Kasprowicza.

Równo tydzień przed świętami Bożego Narodzenia, w środę 18 grudnia 2019, w Inkubaturze Kultury "Pireus" odbyła się 10. już sesja Rady Osiedla Św. Łazarz. Jedną z najważniejszych podjętych uchwał była ta dotycząca budowa krytej pływalni w Parku Kasprowicza. Osiedlowy radni chcą bowiem, by nie powstała ona na terenie Parku Kasprowicza, a na terenie parkingu przy ul. Reymonta.

– Uważamy, że najlepszym miejscem na basen jest należąca do POSIR działka bezpośrednio przy ul. Reymonta, na której obecnie znajduje się parking na 60 aut. W zamian POSIR powinien uruchomić znajdujący się tuż obok, nieczynny parking na 100 aut. Sprzeciwiamy się budowie parkingu, basenu i budynku administracyjnego w środku terenów zielonych, które powinny zostać przeznaczone na powiększenie Parku Kasprowicza. Rada Osiedla św. Łazarz chce budowy krytej pływalni w Parku Kasprowicza. To ważny i potrzebny obiekt, który powinien jak najszybciej zostać wybudowany. Równocześnie zależy nam też, aby Park Kasprowicza został powiększony o nowe, obecnie opłotowane tereny – uzasadnia Agnieszka Michalak-Pietkiewicz, przewodnicząca Zarządu Osiedla Św. Łazarz.

– Sprawdziliśmy – zmieści się w tym miejscu identyczny basen jak na os. Piastowskim czy Zwycięstwa. Nie zmieści się jednak dodatkowa zabudowa (której nie ma w projektach basenów na os. Piastowskim i Zwycięstwa), związana z częścią administracyjną “dla kilku obiektów POSIR”. Nie widzimy jednak powodu, aby budować budynek administracyjny w środku parku. Można też rozważyć budowę części administracyjnej od ul. Reymonta, jako dodatkowej kondygnacji nad szatniami. Poprosiliśmy architekta o naniesienie na mapę zasadniczą rzutu pływalni z os. Piastowskiego, przy zachowaniu 8m odległości od ul. Reymonta (kontynuacja istniejącej linii zabudowy). Basen zmieścił się na działce – dodaje Agnieszka Michalak-Pietkiewicz z Rady Osiedla Św. Łazarz.

Podczas grudniowej sesji Rada Osiedla Św. Łazarz wyraziła również swoje stanowisko w sprawie zaprzestania pokazów sztucznych ogni podczas imprez sylwestrowych na terenie Miasta.

"Rada Osiedla Św. Łazarz wyraża sprzeciw wobec organizacji pokazów sztucznych ogni podczas imprez sylwestrowych na terenie Miasta Poznania, ponieważ są one źródłem ogromnego hałasu i zadymienia. Stężenie pyłów w tym czasie jest wielokrotnie wyższe i nikogo nie trzeba przekonywać, że jest to bardzo szkodliwe. Środki pirotechniczne są również ogromnym problemem dla zwierząt domowych, schroniskowych, kotów wolnożyjących, jak również ptaków, które tego wieczora przeżywają ogromny stres i uciekając w panice mogą nawet stracić życie. Miasto powinno dołożyć wszelkich starań i zrezygnować z tego typu działań oraz zakazać używania materiałów pirotechnicznych" – czytamy w uzasadnieniu do uchwały.

Radni ustalili również harmonogram sesji na ten rok. Odbędą się one: 15 stycznia, 19 lutego, 18 marca, 22 kwietnia, 20 maja, 17 czerwca, 15 lipca, 19 sierpnia, 16 września, 21 października, 25 listopada i 16 grudnia.

Z kolei spotkania dla mieszkańców - tzw. dyżury radnych odbywać będą się w drugą środę miesiąca w godz. od 18:00 do 19:00 w biurze Rady Osiedla Św. Łazarz na terenie Szkoły Podstawowej nr 33 przy zbiegu ulic Wyspiańskiego i Jarochowskiego.

ZOBACZ TAKŻE: Sesja X (świąteczna) 18.12.2019

ZOBACZ TAKŻE: Frekwencja radnych

ZOBACZ TAKŻE: Rada Osiedla Św. Łazarz


Komentarze (7)

09-01-2020 08:45:42
paramido
Miasto powinno zakazać używania psów do robienia min na chodnikach, trawnikach i w parkach.
08-01-2020 08:05:15
lazarek
"Rada Osiedla Św. Łazarz wyraża sprzeciw wobec organizacji pokazów sztucznych ogni podczas imprez sylwestrowych na terenie Miasta Poznania, ponieważ są one źródłem ogromnego hałasu i zadymienia" - rada osiedla promowała sasiedzki sylwester a składał się on tylko z wrzasków i ogromnego hałasu i zadymienia.
07-01-2020 22:44:51
as
@emeryt pewnie zapomnial
07-01-2020 21:01:06
emeryt
Kiedy zapominalski poseł zrezygnuje bo go nie widać.
07-01-2020 14:27:32
rowerowykierowca
@as Przecież miejsc parkingowych będzie o 40 więcej, o co bijesz pianę?
07-01-2020 12:22:07
as
Rowerowi idioci chca kolejne miejsca parkingowe zlikwidowac... Moj Boze jak mozna byc tak nieuzytym...
07-01-2020 09:43:36
hipokryci
bronia smietnik a oddali surme dbaja o powietrze a pala znicze.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
27

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Dom Bajek - warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci i opiekunów. Cykl Żywioły. Dla dzieci w wieku 2-5 lat.
- obowiązują zapisy: dom.bajek.poznan@gmail.com

18:30
Łazarz
30. sesja (zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

28

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"In Memoriam - VI łazarski wieczór zaduszkowy

30

paź

10:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Plastyczny Barwami malowane – temat prac „Dyzio marzyciel” - finał

03

lis

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Wietnam" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: