Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Przy Wojskowej powstał Punkt Profilaktyki Intymnej - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Przy Wojskowej powstał Punkt Profilaktyki Intymnej
04-01-2020 00:21   Janusz Ludwiczak
Punkt Profilaktyki Intymnej, który prowadzi konsultacje lekarskie i poradnictwo w zakresie chorób zakaźnych przenoszonych drogą płciową, higieny intymnej oraz antykoncepcji naturalnej, mechanicznej i farmakologicznej został przeniesiony z biurowca Alfa przy Św. Marcinie do prywatnej przychodni przy ul. Wojskowej 1.

Prowadzony przez miasto Punkt Profilaktyki Intymnej to pierwszy tego typu projekt uruchomiony w Polsce.

– Zakres jego działalności to przede wszystkim konsultacje lekarskie i poradnictwo w zakresie chorób zakaźnych przenoszonych drogą płciową, konsultacje lekarskie i poradnictwo w zakresie higieny intymnej oraz antykoncepcji naturalnej, mechanicznej i farmakologicznej, rozpoznanie i doraźna pomoc medyczna w przypadku urazów oraz stanów zapalnych narządów rodnych, zapewnienie dostępności skierowania na badania diagnostyczne z zakresu chorób ginekologicznych oraz zakaźnych (z wyłączeniem kobiet ciężarnych i kobiet w połogu). Punkt Profilaktyki Intymnej jest dostępny dla mieszkańców miasta Poznania (również dla osób nieubezpieczonych) przez 24 godziny na dobę. Punkt nie wykonuje żadnych zabiegów medycznych – informuje Urząd Miasta Poznania.

Jak wyjaśnia magistrat celem funkcjonowania Punktu Profilaktyki Intymnej jest zapewnienie mieszkańcom Poznania dostępu do usług z zakresu zdrowia i profilaktyki intymnej w sposób transparentny i zgodny z interesem pacjenta.

Punkt czynny jest przez całą dobę (przy czym od godz. 22:00 do 8:00 skorzystanie z usług możliwe jest wyłącznie po wcześniejszym kontakcie telefonicznym pod numerem 570 586 079).

Punkt Profilaktyki Intymnej został otwarty w październiku 2018 r. Początkowo mieścił się przy ul. Św. Marcin w jednym z biurowców Alfy.

– Od stycznia do końca grudnia 2019 z oferty punktu skorzystało łącznie 5 658 osób, w tym 5 361 kobiet i 290 mężczyzn. 7 pacjentów było nieletnich. Najwięcej - ok. 32% porad oferowanych pacjentkom związanych było z ogólnym badaniem, konsultacją ginekologiczną i profilaktyką. Ok. 24% porad dotyczyło planowanej antykoncepcji, a ok. 21% - infekcji. Tylko 14 proc. związane było z antykoncepcją awaryjną. W 2019 roku w Punkcie Profilaktyki Intymnej stwierdzono 109 ciąż. Kobiety zgłaszały się również z zaburzeniami miesiączkowania, bólami podbrzusza, guzami lub torbielami jajników i zmianami piersi. Stwierdzono aż 7 nowotworów. Pracownicy punktu pomogli też pacjentkom po poronieniach i gwałtach – informuje Urząd Miasta Poznania.

– 2019 był pierwszym rokiem, w którym placówka oferowała konsultacje urologiczne - skierowane zwłaszcza do mężczyzn po 40 roku życia. Ich dostępność pozwala zdiagnozować m.in. takie schorzenia, jak kamicę układu moczowego; zalegania lub nietrzymanie moczu w pęcherzu, torbiele nerek, zakażenie lub zapalenie pęcherza moczowego. W trakcie badania u mężczyzn diagnozuje się choroby związane z zewnętrznymi elementami układu płciowego, takie jak np. wodniak jądra, stulejka, przerost prostaty, wady fizyczne – dodaje magistrat.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
12

sie

do 14-08-2022
Inkubator Kultury Pireus ul. Głogowska 35
Slavic fondness - wystawa | Luntrus
w godz. 14:00-20:00

17

sie

18:30
Łazarz
44. sesja (budżetowa-zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

20

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

Międzynarodowe Targi Poznańskie
V Ogólnopolski Zlot Czerwonych Samochodów

27

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: