Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Projekt "Szacun dla wszysktich" w poznańskich szkołach! - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Projekt "Szacun dla wszysktich" w poznańskich szkołach!
30-12-2019 12:00   PROMOCJA
Stowarzyszenie Centrum Rozwoju Edukacji Obywatelskiej od wielu lat wspiera rozwój społeczeństwa obywatelskiego i idei wolontariatu prowadząc zajęcia edukacyjne w wielkopolskich szkołach, organizacjach wspierających osoby starsze i niepełnosprawne oraz firmach. Od początku istnienia CREO jest inicjatorem wielu akcji i projektów prospołecznych priorytetowo traktując obszar edukacji i wychowania najmłodszych.

Projekt SZACUN DLA WSZYSTKICH realizowany był w 5 poznańskich szkołach angażując łącznie 221 uczniów. Aby uatrakcyjnić i wzmocnić formę przekazu warsztaty charakteryzowały się mocno praktycznym charakterem.

Stowarzyszenie CREO korzysta z innowacyjnych narzędzi jak kombinezon starości symulujący znaczne ograniczenia i niepełnosprawności wieku senioralnego, zestawu gogli symulujących choroby oczu (m.in. zaćma, jaskra), symulatora choroby Parkinsona czy wózka. Użyte podczas warsztatów narzędzia pozwalają uczniom i uczennicom lepiej zrozumieć ograniczenia i potrzeby osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności, a także zwiększyć ich umiejętności z zakresu asystowania osobom z niepełnosprawnościami (w tym osobom starszym).
Ponadto w ramach projektu uczniowie mają okazję spotkać się z trenerem z niepełnosprawnością, który bez tematów tabu opowiada o występujących barierach, trudnościach, ale i wielu pasjach, które można realizować niezależnie od występującej niepełnosprawności.

Oprócz uczestnictwa w warsztatach każda ze szkół uczestnicząca w projekcie przeprowadziła kampanię społeczną mająca za zadanie zwiększyć świadomość w temacie dyskryminacji i wykluczenia osób starszych i osób z niepełnosprawnościami, a także propagująca szacunek i empatię wobec osób starszych i mniej sprawnych.

Projekt, realizowany przez Stowarzyszenie CREO dofinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznań w ramach projektu #poznanwspiera.


R E K L A M A
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
08

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu
Zapisy mailowo: zapisy.klubkrag@gmail.com Uczestnicy zajęć są zobowi

09

lip

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Podwieczorek w Ogrodzie Łazarz"-impreza integracyjna przy muzyce z Piotrem Jurkiewiczem. Impreza realizowana przez Klub Krąg we współpracy z Poznańskim Stowarzyszeniem Animatorów Kultury w ramach pro

10

lip

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
„Śpiewamy przy ognisku”- Koncert z cyklu "Śpiewamy Polskie Piosenki".

11

lip

do 12-07-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Letni Targ Rodzinny

12

lip

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory prezydenckie - II tura
w godz. 7:00-21:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: